Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pro elektronikák

Pro elektronikák 2020 szept. 23 02:17 #84613

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 964
SSL és Audient

Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pro elektronikák 2020 máj. 04 20:48 #84011

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
40 ezres kütyü el vette fel. Ahhoz jól is szól.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Pro elektronikák 2020 máj. 04 19:33 #84010

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 53
vackor beküldte:

Szerintem ez nem is olyan rossz...
Leszarom az elektronikát.
A zene viszont :cool

Pro elektronikák 2020 máj. 01 20:22 #83943

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
:csodalat :laugh:

Tehát....

Pro elektronikák 2020 ápr. 29 08:43 #83923

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
vackor beküldte:
Marky jóvoltából nálam vendégeskedik egy Scarlett 2i4. Kíváncsi leszek mennyire más, mint a hagyományos hifi dacok.

Jó játék, megvettem. Jó kis karaoke partikat csináltunk itthon... :siraly
Tehát....

Pro elektronikák 2020 ápr. 26 19:33 #83914

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Mikrofonok kapcsán is lehet hallgatózni.
Alább a letölthető link, lássuk, kinek mi tetszik.

tinyurl.com/s9s37ob

ZZ7

"Na ez elsősorban egy kiváló mikrofon tanulmány. :) Milyen irányú lehet a különbség egy stúdió kondenzátor mikrofon és egy főképp színpadi dinamikus mikrofon között.
Hallod a Rode NT1-A-nál a mély emelést? Ebben az a nagy csavar hogy mérve a Rode NT1-A mély tartománya a lineáris, míg a Shure SM57 messze nem, csökkenő mély tartomány.
Mégis a Rode-ot hallod mély kiemeltnek, Shure-t sokkal kevésbé.
Persze tisztában kell lenni azzal mi az hogy közeltéri hatás és akkor megvan az is hogy miért is hallunk mást mint ami a mérési adat.
Meg persze egyenletes fejhallgató kell hozzá.
Nagyságrenddel nagyobb mértékű a hallható hangzás különbség a mikrofonok mint az interfészek között.
Azok között meg nekem az SSL a leghitelesebb a 4K mód nélkül. Persze hogy az SSL hangja a legszárazabb a mikrofonokkal, de szerintem a legpontosabb is.
A többin mind van valami ami részben mély sűrítésként, részben a mélyektől felfelé tartományok ködösebb, kevésbé pontos, zártabb hangzásáért felelős. Az SSL a semlegesebb, pontosabb.
A 4K mód szándékosan bele épített színezés az SSL cuccban, be és kikapcsolható a bemeneteken. Kicsi magas emelés és trafós jellegű szaturáció, páros és páratlan harmonikus dúsítás.
AKG K812 ezeket elég hitelesen lehozza."

Erre én ezt írtam:

"Nekem nem tűnt fel a mélyemelés. nekem úgy tűnt az SM57 közepe nem olyan
részletező, a közép és mélytartomány között van egy árok, aztán emel
kicsit a mélyen. Ebből két dolog jött le

1. a Rode sokkal egyenletesebb

2. a Rodenek teste és felbontása van, és nem vágja a frekvenciákat.

3. Persze egy Shure-ral is ellennénk itthon a csajokkal, de a rode az más."

zz7 válasza

Más a frekimenete a te fülesednek mint az enyémnek.
De amúgy korrekt, ha ezt leszámítom.
Shure is nagyon jó mikrofon, de azzal akár színpadi felhasználás, akár stúdió munka, nem lehet megúszni erős hangszín korrekciók nélkül.
Rode-nál is kel, csak máshol és más mértékben és erősen függ attól is hogy milyen messze volt a hangforrástól.
Tehát....

Pro elektronikák 2020 ápr. 26 19:28 #83913

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
zz7 megen..

"Szerintem a HS8 a Soundcraft, SSL hang vonalnak inkább a nyersességét hangsúlyozná inkább és az úgy már zenére nem lenne annyira kellemes hallgatni.
RME vonal simább, kicsit lágyabb, de azért testes hangjával HS8 jobb lenne.
Soundcraft, SSL hang meg jobban passzolna a JBL LSR vonal melegebb hangzásához. Összességében sokkal kevesebb pénzért szerintem hasonló jó hang jönne össze belőlük.
Sőt, szerintem zene hallgatásra utóbbi még több élményt is adna.
Van például a Mytek AD-DA vonal. Tudod azok hogy szólnak? Mint a régi Focusrite. Sima, tiszta, vékony, erőtlen, testetlen. Mindezt fél millióért. Két helyen kétszer tapasztaltam ugyanezt.
Drága Mytek cucc JBL LSR308-al volt jó szar hang. Vagyis nem volt az rossz, csak zenei élménytelen. Ha az ember lecserélte volna a Mytek DAC-ot egy harmad, negyed árú Soundcraft kis keverőre, a PC-n a Windows-t meg egy Linuxra, nagyon nagyot csodálkozott volna."
Tehát....

Pro elektronikák 2020 ápr. 26 12:21 #83903

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Pro elektronikák 2020 ápr. 26 11:32 #83902

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
40 ezerért tisztességesnek tűnik. Ha korrektek a felvételek.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 26 12:02 Beküldte vackor.

Pro elektronikák 2020 ápr. 26 11:32 #83901

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Pro elektronikák 2020 ápr. 26 11:23 #83900

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin

Szerintem ez nem is olyan rossz...
Tehát....

Pro elektronikák 2020 ápr. 21 14:17 #83880

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
dbrnsk beküldte:
Több rajta a tekerentyű...

Az tuti.
Tehát....

Pro elektronikák 2020 ápr. 21 12:57 #83879

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 220
Több rajta a tekerentyű...

Pro elektronikák 2020 ápr. 20 20:49 #83878

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Marky jóvoltából nálam vendégeskedik egy Scarlett 2i4. Kíváncsi leszek mennyire más, mint a hagyományos hifi dacok.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 20 20:50 Beküldte vackor.

Pro elektronikák 2020 jan. 05 11:19 #82280

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tovább a Sundcraftról

"A sima MTK nélküli verziónak csak a végén a master csatornán van összesen 2 csatorna be és 2 csatorna ki sztereó AD és DA, de az 192kHz/24 bitig működik.
Az MTK verzión minden be és kimenő csatornán van külön AD és DA lehetőség, vagyis akár 12 vagy 24 csatorna AD DA van, de azok csak 48kHz/24 bitig működnek.
De mondom, szerintem ez a magasabb mintavételi frekvenciák dolog is egy fajta hifis felesleges hülyeség kategória. Rögzítek bármilyen hanganyagot mikrofonnal 48kHz/24 biten és 192kHz/24 biten is és az AKG K812 fülesen, ami szerintem jelentősen jobb felbontású cucc mint a legtöbb high-end hangfal árszintekről függetlenül, nem hallod meg közöttük a különbséget.
Meg is mondom miért nem. Azért mert a legtöbb stúdió mikrofonnak nem nagyon van hallható, értékelhető hangja 20kHz felett. Akkor meg mit is rögzítsen és adjon vissza még a magasabb felbontás 20kHz és 100kHz között? Az elektronikus hangszereknek se nagyon van hangjuk már ebben a tartományban.
Lejátszás szempontból van összesen annyi értelme, hogy ha vannak olyan hanganyagok akkor natívan azokat is meg tudod hallgatni a 192kHz/24 bitig működő változattal.
Ja igen, Linux alatt is kiválóan megy. Sőt jobban szól mint Windows alatt, főleg ha AV Linux-al hallgatom.
De persze ez is csak egy olyan történet mint minden más a hifiben. Azt el tudom mondani én mikért tudok lelkesedni és miért. De azt nem tudom megmondani hogy más is ugyanígy hallaná és értékelné majd ugyanazt a dolgot mint én. Vagyis minden próba kérdése kinek mi jön be, mi kevésbé. És persze rendszer kérdése is. Szerintem sok nagyszerű hangú cuccot esetenként túl hamar leírnak, mert csak egy fajta felállásokban, túl rövid ideig próbálnak kis, sokan sajnos csak hang hallgató, hang összehasonlító és nem igazi zene hallgató üzemmódokban is. Meg vannak aki a zenét magát se nagyon tudják élvezni, csak hangképeket keresgélnek a hifivel, de sokszor maguk se tudják milyet is és minek. Találkozom rendszeresen ezzel, azzal a vonallal is.
Mondjuk azt tudom hogy te inkább zene hallgató vagy, vagyis olyan formában is tudod és igényled is értékelni a dolgokat. De ezzel sincs mindenki így. Biztos lenne olyan a hifi vonalakon akinek azért nem jönne be ez a fajta keverő pro hang, mert nem olyan fajta teret és részleteket rajzol mint ami szerinte a jó hang, ami elvárás csomag a részéről."
Tehát....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Hodyka

Pro elektronikák 2020 jan. 05 10:52 #82279

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
zz7 még mindig inkább priviben osztja meg az élményeit...

"Nem tudom mondtam-e, nálam van még kb. egy hónapig egy ilyen keverő.
www.soundcraft.com/en/products/signature-22-mtk
Analóg keverő, de minden csatornáján van AD-DA, USB számítógép kapcsolat. 44-48kHz/24 bitig tud csak, de szerintem ez bőven elég. Amúgy is szerintem a 44-48kHz feletti mintavételeket még stúdió körülmények között is ember nem nagyon van aki meg is hallja mint előny. A 24 bit az fontos lehet, főleg hang munkáknál, de a magasabb mintavételeknek már ott se sok értelmük van, mivel hogy nem igazán hallani.
Viszont ez a keverő mint DAC és vonal, füles kimenet eléggé másképpen szól mint a hifi, audiofil DAC-ok, füles kimenetek és megmondom őszintén nekem ez jobban tetszik. Néha, rendszer függően lehetnek felállások ahol kissé elsőre nyersnek tűnik, de szerintem valójában nem az, a többi vékony és túlsimított inkább. Ennek viszont a másik oldalon van egy olyan informatív, testes, ritmikus, dinamikus hangja, amivel n ma már jobban szeretek zenét hallgatni mint a spéci hifi DAC-ok többségével. Néha még az RME ADI-2-nél is jobban tetszik. Mert néha még attól is jobban él, mozgat, sebessége, dinamikája, testessége van. De valamennyire rendszer függő is kinél mi fog kijönni. Van ennek kisebb verziója is és erősen gondolkozom azon, hogy ha ez elmegy csak ide a számítógépes cuccokhoz a kis szobába megveszem ennek valamelyik kisebb változatát, például.
www.muziker.hu/soundcraft-signature-12
Állítom neked élvezetesebb hangja van mint a legtöbb hifi irányú DAC-nak, vonal és füles kimenetnek. Kiválóan tud illeszkedni egy kis aktív dobozhoz is. Adam, JBL vonallal szerintem élvezetesebb zenélők mint hifi irányból a többség. Mi lehet mindennek a magyarázata, oka? Szerintem az hogy pro vonalakon többnyire nem agyalkodják túl a dolgokat, használják azt ami jól, korrekten működik és nagyon odafigyelnek a megfelelő jelszint illesztésekre, nem lesz semmi se alul, se túlvezérelve mint a hifi vonalakon a sok zsákbamacska mikor senki nem tudja a különböző analóg komponensek éppen milyen jelszint illeszkedéssel, impedancia illesztésekkel működnek, csak a nagy homály van. Egy ilyen eszköznél ha erre kötsz bármilyen külső akármilyen jelszintű analóg cuccot is, az első hogy a bemeneten jelszint illeszted optimálisan, nem lesz a további részeken se alul, se túlvezérelve, átjön a dinamika helyes arányokkal, működéssel. Ez a része a hifiben erősítőknél, előfokoknál mindig teljes zsákbamacska és szerintem sok-sok nem kívánatos anomália forrása. Persze azt nem mondom hogy egy ilyen olcsó keverő majd minden high-end előfoknál jobban fog szólni. Csak azt hogy itt megvan a lehetőség a helyes jelszint, kivezérlés illesztésekre, így az optimális dinamika működésre, míg a hifik többségében nincs erre lehetőség, minden úgy működik ahogy éppen sikerült."
Tehát....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Hodyka
Oldal elkészítésének ideje: 0.336 másodperc