Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Pro sugárzók

Pro sugárzók 2020 júl. 26 12:19 #84409

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 964
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Pro sugárzók 2020 júl. 26 12:08 #84408

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Pro sugárzók 2020 júl. 05 21:11 #84354

• zz7
  • zz7 profilkép
  • zöldfülű
  • Köszönetek száma: 5
Kovács Emil beküldte:
zz7 beküldte:
Nagyobb méret, nagyobb igények, legalább 3 út, fél millió és az fölött? Én ott már elengedném az aktív pro vonalat. Oda már szerintem lehet jobbakat kapni passzív erősítésű hifi vonalakon

Háth, igen... ezért vok én is dilemmába, hiszen a végén úgyis a passziv rendszer lenne megoldás, ha aktivba nincsen megfelelő az igényeimnek. :hehe :ezvan

Kérdés mik az igények, lehetőségek, hova szánva, mire.
Ha zenét kell hallgatni én elvagyok kisebb légterekben közelről a kis aktív dobozokkal is. Jól működő rendszerben azok is képesek rendes zenei élményekre. Egységes, ritmikus, hangfelvételhez hű, élményzenélésre azok is lehetnek elég jók, a maguk szintjén. Viszont néhány nagyobb, már nem feltétlenül aktív és nem stúdiós rendszertől kaptam azért jó leckéket, nagyobb szintű élményeket.
Életem eddigi legjobb hangrendszer tapasztalata meg valahogy ezekből egyik se volt, vagy valamennyire mindegyikből, meg még más vonal, a hifiktől más technikai megoldás fajta is benne.

Pro sugárzók 2020 júl. 05 17:56 #84353

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
zz7 beküldte:
Nagyobb méret, nagyobb igények, legalább 3 út, fél millió és az fölött? Én ott már elengedném az aktív pro vonalat. Oda már szerintem lehet jobbakat kapni passzív erősítésű hifi vonalakon

Háth, igen... ezért vok én is dilemmába, hiszen a végén úgyis a passziv rendszer lenne megoldás, ha aktivba nincsen megfelelő az igényeimnek. :hehe :ezvan

Pro sugárzók 2020 júl. 05 17:07 #84352

• zz7
  • zz7 profilkép
  • zöldfülű
vackor beküldte:
A lentiek után mit érdemes aktívban megnézni amúgy?

Nagyobb méret, nagyobb igények, legalább 3 út, fél millió és az fölött? Én ott már elengedném az aktív pro vonalat. Oda már szerintem lehet jobbakat kapni passzív erősítésű hifi vonalakon, az aktív cuccokban lévőnél jelentősen jobb erősítők miatt is.
De persze nagyon nem mindegy kinek mik a hangi igényei, mire élvez, mire kevésbé.
Na meg hogy új cuccok árain számolunk vagy használt.
Ezek alatt, a kicsik között lehet meg fogok próbálni egyszer egy Tannoy Gold valamelyiket, az íróasztalra közeltérre.
Nagyban meg úgyis tudod én miket szeretek, mi az ami már megvan. :)
Utolsó szerkesztés: 2020 júl. 05 17:10 Beküldte zz7.

Pro sugárzók 2020 júl. 05 17:02 #84351

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A lentiek után mit érdemes aktívban megnézni amúgy?
Tehát....

Pro sugárzók 2020 júl. 05 16:55 #84350

• zz7
  • zz7 profilkép
  • zöldfülű
Kovács Emil beküldte:
zz7 beküldte:
Kisdobozos megszólalás igen. De a nagydobozosnak tűnő hangú kicsik is kisdobozosak, csak elsőre nem mindig nyilvánvaló, később jössz rá hogy mi a helyzet, csalnak. Hallgatási távolság és behangosítandó légtér kérdés is lehet erősen.
Mi lenne pontosan az igény és az anyagi lehetőség?

Amit leírsz a legtöbb passziv állványosra is igaz... több százezerforint, amit rászánnék, de nem sietek sehová. Legyen kompromisszum-mentes valamelyest, olyan aktivat keresek. De a végén lehet mégis egy rendszert kell majd összeraknom... :hehe

Igaz, ezek a jellemzők nem attól függnek hogy aktív vagy passzív. Azon is múlhat csak más működés csomag.
Nekem olcsó szinteken, 100-200 környékéig kisebb légterekbe, viszonylag közeli hallgatásra az aktív stúdiós irányú 2 utas cuccok eléggé bejöttek eddig. De csak ezeken a határokon belül és fejben elfogadva a kompromisszumaikat. Azon belül viszont egy jó rendszer végén tényleg néha meglepően jól lehet velük zenét hallgatni, kevés hiányérzettel. Szerintem jobban mint a hifi, audiofil erősítők és dobozok nagy részével hasonló ár és méret szinteken belül.
Innen felfelé viszont már más a fekvése a történetnek. Főleg ha nagyobb légterek behangosítása és nagyobb hallgatási távolság, plusz nagyobb hangtömeg, dinamika igények vannak. Ott már mindenképpen hiányosak lesznek a két utas állványos dobozok, akár aktív, akár passzív. Aztán meg nekem már azokon szinteken inkább szokott erős kompromisszum érzetet kelteni egy jobb hangsugárzó előtt a gyengébb erősítők, amik benne vannak sokszor az aktív dobozokban. Nagyobb szoba, távolabbi hallgatás, nagyobb dinamika, hangtömeg igény, nagyobb, ha lehet már legalább 3 utas hangsugárzó. És ha ez megvan akkor nagyon elgondolkozni azon hogy esetleg jobban járhatok egy passzív rendszerrel, de jelentősen jobb erősítővel mint amik az aktív dobozokban benne vannak.
Na és persze egy ilyen rendszer már követelni fogja maga elé a hozzá való szintű forrás készülék képességeket is. Különben csak azt hangosítod fel amit a forrás magából kiadni képes. Ha gyenge dinamikájú, szétcsúszott hangú, többet torzító, akkor azt fogod hangosítani felfelé. Nem lesz úgy túl kellemes a végeredmény.
Szóval a lényeg hogy rendszerben kell gondolkodni. Amiben benne van a szoba is, a hangforrás is és a többi is mind.
Jelenleg meg éppen egy számítógép a forrás, az íróasztalon, pro irányú USB-s hang cucc, olcsó kis két utas aktív doboz 1 méterről hallgatva és nagyon élvezem ami bármilyen felvétellel, zenei műfajjal így történik. Lehet vele nagyon jól zenét hallgatni még ezen a méret, költség szinten belül is. Meg ezt is, és a nagy cuccokat is jól el lehet rontani. Szerintem leginkább akkor ha nem rendszerben gondolkozik az ember. Meg ha bedől annak a sok sületlenségnek amiket a hifi, audiofil, high-end körökben lehet hallani a tuti hangminőségekről. :)
Utolsó szerkesztés: 2020 júl. 05 16:57 Beküldte zz7.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: vackor

Pro sugárzók 2020 júl. 05 16:39 #84349

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
zz7 beküldte:
Kisdobozos megszólalás igen. De a nagydobozosnak tűnő hangú kicsik is kisdobozosak, csak elsőre nem mindig nyilvánvaló, később jössz rá hogy mi a helyzet, csalnak. Hallgatási távolság és behangosítandó légtér kérdés is lehet erősen.

Amit leírsz a legtöbb passziv állványosra is igaz... több százezerforint, amit rászánnék, de nem sietek sehová. Legyen kompromisszum-mentes valamelyest, olyan aktivat keresek. De a végén lehet mégis egy rendszert kell majd összeraknom... :hehe

Pro sugárzók 2020 júl. 05 16:26 #84348

• zz7
  • zz7 profilkép
  • zöldfülű
Kovács Emil beküldte:
vackor beküldte:
Is. A másik széria ganyé.... Megnézném a Káli lp8-at, a Yamaha hs szériát, meg a jbl lsr-t. Olcsók, ha nem tetszik, más kategóriában kell keresni.
Na most az a helyzet, hogy a videókbol leszűrni nem tudok semmit se, de ez a kisdobozos megszólalás, és műanyag hang sajna ott lesz a belépő kategóriában. Vmi nagyobb szintű aktiv dobozra tipp? :gondolkodik

Szia!
Műanyag hang nem feltétlenül. Típus függő.
Utolsó szerkesztés: 2020 júl. 05 16:27 Beküldte zz7.

Pro sugárzók 2020 júl. 05 15:36 #84347

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Jbl, altec, electro voice, maggie...
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 júl. 05 15:37 Beküldte vackor.

Pro sugárzók 2020 júl. 05 15:18 #84346

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
vackor beküldte:
Klasszik hifiben én amerikai dobozt néznék. Persze biztos vannak kivételek.
Itt pl, milyen márkákra gondolsz? :)

Pro sugárzók 2020 júl. 05 15:14 #84345

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Itt a Yamaha meg a Presonus egymás mellett.

Tehát....

Pro sugárzók 2020 júl. 05 15:13 #84344

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Klasszik hifiben én amerikai dobozt néznék. Persze biztos vannak kivételek.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 júl. 05 15:13 Beküldte vackor.

Pro sugárzók 2020 júl. 05 15:11 #84343

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
De az is lehet, hogy a Presonus a te világod. Az kissé hallgathatóbbá teszi a hangot.

Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 júl. 05 15:12 Beküldte vackor.

Pro sugárzók 2020 júl. 05 15:10 #84342

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ez a Yamaha pl egész jónak tűnik szerintem

Persze 200 a pár.
Tehát....

Pro sugárzók 2020 júl. 05 15:08 #84341

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Innen biztosan nem a KRK-t választanám.
Tehát....

Pro sugárzók 2020 júl. 05 15:06 #84340

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Illetve még mindig ott a klasszik hifi, ha ezek nem.
Tehát....

Pro sugárzók 2020 júl. 05 15:06 #84339

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Melyik műanyag? A kisdoboz az kategória és méret kérdése. Miben szeretnél mást? Ha vaskosabb,testesebb közepeket akarsz, lehet, hogy 3 út kell neked. A kisebb műanyag Genelecek nem biztos, hogy továbblépés ezek után.
Tehát....

Pro sugárzók 2020 júl. 05 14:53 #84338

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
vackor beküldte:
Is. A másik széria ganyé.... Megnézném a Káli lp8-at, a Yamaha hs szériát, meg a jbl lsr-t. Olcsók, ha nem tetszik, más kategóriában kell keresni.
Na most az a helyzet, hogy a videókbol leszűrni nem tudok semmit se, de ez a kisdobozos megszólalás, és műanyag hang sajna ott lesz a belépő kategóriában. Vmi nagyobb szintű aktiv dobozra tipp? :gondolkodik

Pro sugárzók 2020 júl. 05 14:48 #84337

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....
Oldal elkészítésének ideje: 0.372 másodperc