Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 21:47 #24889

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
vackor beküldte:
10 éve én is aggódtam, hogy miért vettem CD játszót, amikor itt vannak az SACD játszók... B)

de ez most más helyzetnek tűnik, vagy csak én látom így..?
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 21:46 #24888

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
wolfman beküldte:
Na! És melyik az a kettő?

Pioneer DEH-P88RS 1 és 2

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:52 #24882

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 963
10 éve én is aggódtam, hogy miért vettem CD játszót, amikor itt vannak az SACD játszók... B)
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:50 #24880

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 21
Na! És melyik az a kettő?
Tegnapelőtt-Tuska december 29....
...tegnaptuska december 30....
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:50 #24879

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Nézd, LP-t is lehet kapni a mai napig is. A komoly zenészek még jópár évig úgyis CD-r dolgoznak, hiszen akkora óriási piaca van, hogy azt egyik napról a másikra nem lehet kiváltani.

Persze vannak már ma is mechanika nélküli fejek, ha az autóhifit nézzük, vannak köztük olyanok is, amiket dícsérnek, de olyan embertől még nem hallottam dícséretet ezekkel a fejekkel kapcsolatban, akinek a véleményére adok...

...viszont ha megjelennek az első blu-ray autóhifik, elkezdek aggódni.... :rohog2
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:47 #24877

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Szerintem a Pio nem tud autóhifit gyártani, 2 feje van ami nagyon jó, de azt is megkérdőjelezem!

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:46 #24876

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
tody2121 beküldte:
Sony GT700 F7750 mindenképp a kettő közül!!

Már 25ért találsz használtan!!!

Én is azt gondolom, a Sony talán jobban illene a lánc elejére. Bár izgat a 77MP hangja, de csak azért, hogy meghallgathassam másnál, nem rángatnám bele egy esetleges rosszabb összeállításba a srácot.

Nem beszélve a Pioneerok hihetetlen megbízhatatlanságáról és kényességéről...
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:45 #24875

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Nagyon fosok a cd megszűnésétől...
Egy zenész mondta, nem látja értelmét kiadni cd lemezen az új albumát és nem tudja merre tovább.... bazz
Utolsó szerkesztés: 2011 aug. 15 20:46 Beküldte tody2121.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:44 #24874

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Az bizony, nagyon leértékelődött, pedig majd 100ezres gépek voltak...

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:43 #24873

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 963
Szörnyű, hogy ennyiért...
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:38 #24871

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Sony GT700 F7750 mindenképp a kettő közül!!

Már 25ért találsz használtan!!!

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 15 20:32 #24865

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Lassan összeáll. Ma megvettem a GTO első szettet is. Sikerült hozzájutnom egy újabb szériás, már 2 Ohmos darabhoz. Bontatlan csomagolásban. :o) A srác a barátjának vett két szettet, az meg összetörte az autóját, így nem kell neki.

Már csak a láda van hátra, de az nem most lesz megvéve.

Illetve suttogó propagandként kezdem elővezetni a barátomnak, hogy erőltetni kéne némi rezgéscsillapítást (ha már szigetelést nem is), meg főleg a mostani 2 pár RCA-s alapkategóriás Pioneer fej helyett valami másikat. Csak még azt nem tudom, mi legyen. Pio DEH-77MP? Sony GT700? F7750...?
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 13 08:20 #24667

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
JBLfan beküldte:
tody2121 beküldte:
JBLfan beküldte:
számomra nagyon fárasztó volt a hangja, pedig akkor otthon még nem hifiztem. Hosszabb utakon olyan fél óra után mondtam azt, hogy nem bírom ki kell kapcsolni. Pedig akkor még olyan mint hifis igények nem léteztek a számomra. Aztán szobába még kinylódtam a GTO szettel, már jobb erősítővel, kábelekkel. Némileg jobb lett a hatás, de még mindig túl száraz, túl jellegtelen volt. Utánna tettem is egy kis kitérőt a JBL-től.

Sajnos igen szobában nekem is fárasztó volt hosszú távon, de kocsiban nagyon jó zenét hallgatni szerintem jó fejjel és erősítővel.
Persze mihez képest... Kocsiba, a gyárinál messze jobb. Én kocsiba amúgy is mai zenéket hallgatok oda ok...
Neked az új GTO erősítő volt hozzá, az alapból egy karcos hangú szar, azért sem volt jó nálad.

Nekem a régivel se tetszik jobban. Se más erősítővel nem tetszett, max elviselhetőbb volt. Olyan JBL TLX kategória. Esetleg új ES szériával lehet egy szinten. Tény, hogy a hasonló árban kapható audio system, és hasonló ketyerék sem nyerték el a tetszésem. Azért ez még nagyon belépő kategória, kár is túlragozni. Hogy a gyárinál jobb-e? A fene tudja, jobb, de kérdés ér-e annyit az a kicsivel jobb. Nekem nem :D Ha lenne power sorozat lenne erősítőbe, és GTI hangszórók.

Na azért annyira nem kell túlzásokba esni a karcosság terén (főleg, hogy nem is hallottad :D), de a többi kategóriatárs se sokkal überebb. Régi GTO lehet egy hangyafasznyit jobb, de nagy csodák ott se történnek.

Az új szürke GTO-t hallottam GTO első szettel!!

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 13 08:13 #24662

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
tody2121 beküldte:
JBLfan beküldte:
számomra nagyon fárasztó volt a hangja, pedig akkor otthon még nem hifiztem. Hosszabb utakon olyan fél óra után mondtam azt, hogy nem bírom ki kell kapcsolni. Pedig akkor még olyan mint hifis igények nem léteztek a számomra. Aztán szobába még kinylódtam a GTO szettel, már jobb erősítővel, kábelekkel. Némileg jobb lett a hatás, de még mindig túl száraz, túl jellegtelen volt. Utánna tettem is egy kis kitérőt a JBL-től.

Sajnos igen szobában nekem is fárasztó volt hosszú távon, de kocsiban nagyon jó zenét hallgatni szerintem jó fejjel és erősítővel.
Persze mihez képest... Kocsiba, a gyárinál messze jobb. Én kocsiba amúgy is mai zenéket hallgatok oda ok...
Neked az új GTO erősítő volt hozzá, az alapból egy karcos hangú szar, azért sem volt jó nálad.

Nekem a régivel se tetszik jobban. Se más erősítővel nem tetszett, max elviselhetőbb volt. Olyan JBL TLX kategória. Esetleg új ES szériával lehet egy szinten. Tény, hogy a hasonló árban kapható audio system, és hasonló ketyerék sem nyerték el a tetszésem. Azért ez még nagyon belépő kategória, kár is túlragozni. Hogy a gyárinál jobb-e? A fene tudja, jobb, de kérdés ér-e annyit az a kicsivel jobb. Nekem nem :D Ha lenne power sorozat lenne erősítőbe, és GTI hangszórók.

Na azért annyira nem kell túlzásokba esni a karcosság terén (főleg, hogy nem is hallottad :D), de a többi kategóriatárs se sokkal überebb. Régi GTO lehet egy hangyafasznyit jobb, de nagy csodák ott se történnek.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 13 07:57 #24657

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
wolfman beküldte:
erről én is hallottam, hogy az új, fekete GTO-t nem szabad venni. Tényleg annyival trágyább, mint a plexi fedlapos?

Igen! Karcos hangú, sz@r!!
Utolsó szerkesztés: 2011 aug. 13 07:58 Beküldte tody2121.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 12 22:36 #24639

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
erről én is hallottam, hogy az új, fekete GTO-t nem szabad venni. Tényleg annyival trágyább, mint a plexi fedlapos?
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 12 21:24 #24637

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
JBLfan beküldte:

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 10 21:09 #24607

• JBLfan
  • JBLfan profilkép

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 10 10:52 #24593

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
nem azonos az igényszint. Egy valóban jó szobai rendszer után eléggé össze kell kaparnia magát szinte bármilyen autós rendszernek, hogy hasonlót tudjon mutatni egy gyakorlott fülnek.

Viszont ha a viszonyítási alap otthon egy Videoton erősítő és hangszóró, autóban meg egy alap Pioneer fej gyári hangszórókkal, azt hiszem, egyértelmű előre lépés lesz egy GTO rendszer minden tekintetben.
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Beépítés, szigetelés, finomságok: amitől jobb lesz 2011 aug. 10 09:07 #24590

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
nem rossz, hanem fos...egyszerűen irritáló a hangja. Azért hallgass meg egy GTI-t előbb, utánna már nem lenne kedved hallgatni a GTO-t. Nálam az a minimum amivel boldog lennék. De még akkor se biztos, hogy az otthoninál szívesebben hallgatnám...
Utolsó szerkesztés: 2011 aug. 10 09:08 Beküldte JBLfan.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.331 másodperc