Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Kötetlen csevegés erről-arról

TÉMA: Komolyzenéről nem csak komolyan

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 23:27 #83505

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 14
Az Il Suonar játszott ám sokkal vadabbat is.
Forqueray nyomán, aki amúgy is totálisan egyedüli állócsillag.

Részemről, én eleve keveset hallgatom, mert kiakasztós, amúgy a zenéje az szédület, olyan őrült-forma volt, enyhén vagy nem enyhén, nem tudom, de állítólag a királynak is beszólt valami nem túl kedveset, a befolyásos barátai alig tudták elsikálni az ügyet, hogy ne legyen azonnali nyakazás... szóval, nyomán, tehát erős átdolgozás. Aztán van még kortárs is rajta, meg néhány rendes Macque, Trabaci, Ferrabosco.

Egyszer volt a kezembe ennek a lemeznek az eredeti Winter&Winter bársonytapintása, nehezen felejthető gyönyörűség, most csak egy jó másolat van, az is nagyon jól szól.
Látszik, hogy ezt a szír srácot, Fahmit, bepottyantották ebbe a projectbe, na, ő még jobban megkeverte ezt a nem annyira nyugodt zenéket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 22:56 #83504

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
fzs1 beküldte:
chord beküldte:
Nekem személy szerint fifti-fifti, valószínűleg azért, mert maga a zene nem annyira tetszik, és akkor járok sokszor úgy, ld. Bach WTC felvételei, hogy a kellemesebbet gondolom hallgathatóbbnak, akkor is, ha igazából esetleg nem is jó.
...
No, ily megfogalmazások tetszetősek nékem :cool

Ritka lesz....
Mert ami meg nagyon tetszik, az ex cathedra természetesen.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 22:21 #83501

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 941
L5S1 beküldte:
Először is a DT770 peremének átmérője nem 10.5 cm hanem csak 10 cm. Az a fél centi most qrvára hiányzik meg a pénz is amit kiadtam érte de sebaj.

Látod, hogy nem szabad másra hallgatni? :) Ezért mondják, hogy a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve... :blush:

Írtad is, hogy "Csak abban reménykedhetek, hogy vkinek van egy DT770 a garázsában, leveszi róla a párnát és leméri, hogy mekkora a perem átmérője." :laugh:

Komolyra fordítva a szót, ha nem személyes vásárlás vissza kell vegyék.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 02 22:51 Beküldte vackor.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 20:53 #83498

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 12
fzs1 beküldte:
Lehet ma ily félreértős nap van? :gondolkodik
Én pl úgy értettem, hogy vakckor nem e hobbit, zenét, fórumot sz. ja le, hanem, hogy nem oly szakmaian, cizelláltan fogalmazta meg véleményét, mint a hozzáértő szagértők, akiknek véleményét :csodalat olvasom, szeretem.
( esetenként az ehhez adott nagyorcát kevésbé... B) )

Holnap majd újra megrpóbáljuk. :)
ADL Stratos - AK 120II - AK SE100 - Ether C - HD600

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 20:02 #83497

• Hodyka
  • Hodyka profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 29
Beethoven Piano Concerto No 5 by Gewandhausorchester Leipzig

www.facebook.com/watch/live/?v=515380585...9¬if_t=live_video
XMOS CPLD USB DAC + ES9028 K2M DAC,+ TDA8950 D Class 2x150 watt, Tannoy 638

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 20:02 #83496

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 678
Lehet ma ily félreértős nap van? :gondolkodik
Én pl úgy értettem, hogy vakckor nem e hobbit, zenét, fórumot sz. ja le, hanem, hogy nem oly szakmaian, cizelláltan fogalmazta meg véleményét, mint a hozzáértő szagértők, akiknek véleményét :csodalat olvasom, szeretem.
( esetenként az ehhez adott nagyorcát kevésbé... B) )
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 19:46 #83495

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
vackor beküldte:
chord beküldte:
vackor beküldte:
Ha már a különbözőség

Mennyire más a két elképzelés. Szerintem. (Én például sokszor odaírom, hátha valakinek nem egyértelmű...)

Nekem nem kell kiírni, cserében én sem soha...:)
De azt nem merted megmondani: melyiket hallgatod szívesen?
(vigyázat, kelepce!!!:))
Nem kelepce. Én ha megjelenne nekem az ördög, mint Tartininek, azt gondolom, felállna a hátamon a szór. Na ezt tudja nekem Manze. Nem olyan (már bocsánat) kis kellemes andalgást, mint ahogy általában szokták játszani.
Ha ez nem szakmai lesz@rom. Lassan kezdtek megismerni, én így vagyok ezzel. Nem mások véleménye után megyek, ez csak egy hobbi. Nekem.

(És igen, megvettem anno lemezen. Itt figyel a polcon.)

Először is a DT770 peremének átmérője nem 10.5 cm hanem csak 10 cm. Az a fél centi most qrvára hiányzik meg a pénz is amit kiadtam érte de sebaj. Mindig van egy B terv :) . Lassan kezdelek megismerni. Ez neked csak egy hobbi. Leszarod. Mi meg páran nem. A zenei részét egészen biztosan nem. He-he. De talán nem késő odafigyelni mások ajánlóira mert ez itt egy olyan andalgós Tartini amelyet Manze ha kétszer születik sem tudna kicsikarni magából.

Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 02 19:47 Beküldte L5S1.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 19:21 #83494

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 678
chord beküldte:
Nekem személy szerint fifti-fifti, valószínűleg azért, mert maga a zene nem annyira tetszik, és akkor járok sokszor úgy, ld. Bach WTC felvételei, hogy a kellemesebbet gondolom hallgathatóbbnak, akkor is, ha igazából esetleg nem is jó.
...
No, ily megfogalmazások tetszetősek nékem :cool
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 19:12 #83493

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
chord beküldte:
Jó válasz, tetszik.
Amúgy, szakmailag, laikusként, a Manze-féle áll közelebb az elképzelt 'historikus' gang birodalmához, a másik az majdhogynem egy enyhe átdolgozásnak tűnik, kicsit kiszépítve, romantizálva, andolgósítva.
Nekem személy szerint fifti-fifti...
... És én azt saccolom, hogy sokaknak tetszik ám a másik, bármelyik szakértő napestig beszélhet, akkor is van helye az Ég alatt, de itt kiírom, hogy szerintem, mert nem vagyok egészen biztos benne...

Köszi, igyekszem nem bonyolítani a helyzetem. A második felével egyetértek, ahogy a többivel is.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 19:06 #83492

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
vackor beküldte:
chord beküldte:
vackor beküldte:
Ha már a különbözőség

Mennyire más a két elképzelés. Szerintem. (Én például sokszor odaírom, hátha valakinek nem egyértelmű...)

Nem kelepce. Én ha megjelenne nekem az ördög, mint Tartininek, azt gondolom, felállna a hátamon a szór. Na ezt tudja nekem Manze. Nem olyan (már bocsánat) kis kellemes andalgást, mint ahogy általában szokták játszani.
Ha ez nem szakmai lesz@rom. Lassan kezdtek megismerni, én így vagyok ezzel. Nem mások véleménye után megyek, ez csak egy hobbi. Nekem.

Jó válasz, tetszik.
Amúgy, szakmailag, laikusként, a Manze-féle áll közelebb az elképzelt 'historikus' gang birodalmához, a másik az majdhogynem egy enyhe átdolgozásnak tűnik, kicsit kiszépítve, romantizálva, andolgósítva.

De ez akkor is ingoványos terület, ha kialakult mai Early Music gyakorlat van, atompontosan. Ugyanis, ott a közönség, megint. És én azt saccolom, hogy sokaknak tetszik ám a másik, bármelyik szakértő napestig beszélhet, akkor is van helye az Ég alatt, de itt kiírom, hogy szerintem, mert nem vagyok egészen biztos benne...

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 18:54 #83490

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
chord beküldte:
Na, legyen már egy kis ellenkezős dolog is, ha már így belevágtunk.
Itt ez a Phantasm zenekar.
Consort zenét játszanak. Egy rakás díjat felnyaltak. Sok lemez, még jól is szólnak. L5S1 írhatná, hogy a szakma így, meg oktatnak, meg ülnek a zsűriben. Mert a zenészek atompontosan tudják, hogy mi a jó, meg mi a nem, ha ők nem tudják, akkor vajon ki?

Hát, én meg azt mondom, hogy nem jó.
Nagyon nem jó.
Igazából csak az a varázslat hiányzik belőle, ami ezt a műfajt naggyá tette.

De nem kell egyetérteni.
Meg ez egy fórum, nem egy zenei szaklap.
Hogy ez ítélet?, az. Ha kiállnak, vállalják a nagy tapsot is, a lelkes ajánlókat is, meg azt is, aki esetleg lehúzza őket.

Apám, ez de övön aluli volt! Nem is tudom ki kezdte el a száját húzogtni a Phantasm előadásai kapcsán. Gyorsan felejtesz tezsvírem :)

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 18:45 #83489

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
chord beküldte:
vackor beküldte:
Ha már a különbözőség

Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 02 18:51 Beküldte vackor.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 18:41 #83488

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
vackor beküldte:
Ha már a különbözőség

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 18:36 #83487

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
Na, legyen már egy kis ellenkezős dolog is, ha már így belevágtunk.
Itt ez a Phantasm zenekar.
Consort zenét játszanak. Egy rakás díjat felnyaltak. Sok lemez, még jól is szólnak. L5S1 írhatná, hogy a szakma így, meg oktatnak, meg ülnek a zsűriben. Mert a zenészek atompontosan tudják, hogy mi a jó, meg mi a nem, ha ők nem tudják, akkor vajon ki?

Hát, én meg azt mondom, hogy nem jó.
Nagyon nem jó.
Igazából csak az a varázslat hiányzik belőle, ami ezt a műfajt naggyá tette.

De nem kell egyetérteni.
Meg ez egy fórum, nem egy zenei szaklap.
Hogy ez ítélet?, az. Ha kiállnak, vállalják a nagy tapsot is, a lelkes ajánlókat is, meg azt is, aki esetleg lehúzza őket.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 18:28 #83485

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ha már a különbözőség

Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 02 18:29 Beküldte vackor.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 18:11 #83484

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
Ha valaki egy fórumban azt írja, hogy 'jobb', vagy 'jó', az automatikusan azt jelenti, hogy 'szerinte'.
Ez ugyanis a fórum struktúrájából, lényegéből következik. Nem? Vagy egy név a fejlécben, nem tűnt fel?
Ha én laikusan, képzetlenül leírom, hogy 'ez jó', akkor senki sem keveri össze a wikipédiával, sem pedig a ZAK oktatási anyagával, nem kell pánikolni.

Megint, csak figyeld a fenti mondat ereszkedő hangsúlyát... bármennyire is az, akkor is 'szerintem', mert én írtam, a 'chord' név alatt, nincs idézőjel, tehát az én agymenésem.

És ugyanez van ám veled is.
Hiába hivatkozol be akármit, az, amit itt írsz, a te neved alatt jelenik meg, vagyis, 'szerinted' marad, mindig is.

Azt hittem, ez tiszta....

Máskülönben lehet azt is csinálni, mint az idióta gyógyszerreklámoknál, hogy 'használata előtt kérdezze meg...blablabla..', és kitehetjük állandóan, hogy 'szerintem'
Csak fórum-stilárisan észre kellene venni, ha már évek óta írunk, hogy a kiírt 'szerintem', az valami többlet meta-jelentéssel felruházott, általában epés, kissé gonoszkodó, de legalábbis szarkasztikus-ironikus felhangot hangsúlyoz.

Szerintem.:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: fzs1

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 16:40 #83481

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
chord beküldte:
Én mindig megyek a saját fejem után, és nem azért tetszik, ami tetszik, mert historikus hangszereken szól, hanem azért, mert egyszerűen jobb.:)

Talán inkább mert jobban tetszik. A jobb eldöntését hagyjuk meg a szakmai közönségnek. Az kevés, hogy azt mondod ez jobb az meg kevésbé és ennek az oka az, hogy csak. Azt is meg kell tudni fogalmazni objektív ismérvek alapján, hogy valamit miért tartasz jobbnak vagy ha valami nem jó mitől lenne jobb. Ez rendszerint elmarad. Várj! Elmagyarázom.

Itt ez a pali. Meghívják a moszkvai konziba mesterkurzást tartani. Lófasz sincs ott a teremben csak ő meg még pár szakis. Pedig hát a világ 4 legjelentősebb nemzetközi versenyét megnyerte és a 10 legjobb között van ma is de a profik sajnos nem értek rá mert éppen gumicsizma vásár volt a GUM áruházban . És mielőtt Klein nekiáll tanítani bemutatkozik egy Britten darabbal.

Majd tanítani kezd. És nem kérdés, hogy odafigyelnek rá. Miért? Mert ő képviseli ma a nemzetközi világszínvonalat.Ő van a zsűriben, rá figyel a fél világ.

Szóval Chord te elmondhatod, hogy neked mi tetszik és mi nem. Erre való a fórum. De mindaddig amíg ezzel a fajta zenei tudással amellyel Alex Klein is fel van vértezve te nem rendelkezel szerintem ne mondj ítéleteket. Amúgy szeretem az ajánlóidat. :)
Utolsó szerkesztés: 2020 ápr. 02 16:42 Beküldte L5S1.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 16:20 #83480

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
Volt már, de rég volt már a Kék Vivaldi.
Olykor jó előszedni, hogy hogyan is állunk a régi szerelmeinkkel.
Meg pl. a hifinkkel.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Az a sikoltás a végén, az milyen már.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 16:13 #83479

• chord
  • chord profilkép
  • nocsak nocsak
Én mindig megyek a saját fejem után, és nem azért tetszik, ami tetszik, mert historikus hangszereken szól, hanem azért, mert egyszerűen jobb.:)

Komolyzenéről nem csak komolyan 2020 ápr. 02 12:27 #83463

• L5S1
  • L5S1 profilkép
  • nocsak nocsak
chord beküldte:
Igen, itt megint oda jutunk, hogy próbáljuk megsaccolni, hogy melyik verzió lehetett akkor valósághoz közelibb.
Megint csak azt mondom, hogy a kifinomultságot ne kössük mindig feltétlen a Barokkhoz, lehet, hogy épp a fordítottja igaz.

pl. itt az első Skip Sempé féle csapatban, olyan vonósszekció van, melynek az előadásában valami olyan különlegesség van, amelyet én majdhogynem visszafelé helyeznék, valahová az Ars Subtilior cizelláltságához. És a melódia kezelésében, variálásában ugyanezt érzem.

A harmadik valóban kissé nyersebb. A nép közé simán elképzelem, az utcára, az ivókban, a Karneválokon.
De az, hogy így ment a zene pl. egy uralkodó előtt, akinek vérvonal-tisztasága és felsőbbrendűsége annyira óvott volt, hogy simán bekockáztatták inkább a vérzékenységet, semminthogy felhígítsák a génállományukat valami erős-parasztos dologgal, szóval, előttük ezt a fajta előadást én nem biztos, hogy elképzelném.
Lehetséges, sőt, valószínű, hogy párhuzamosan léteztek már akkor is a különféle megközelítések.

Te orvosgenetikus, te! Van itt egy versenymű két totál különböző verzióban. Az egyik modern hangszeres a másik histórikus. Melyik a valósághoz közelibb? Természetesen a histórikus. Melyik a jobb? Mindekettő. Már csak azért is mert a modernet Alex Klein játsza. Most ezzel kicsit higítottam a zenei pedigrénket de szerintem innen, ebből a nézőpontból érdemes letekintened :) a zenei előadásokra.

Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.705 másodperc