Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Erősítők kettőnél több csatornával

TÉMA: Milyen házimozi erősítőt vegyek?

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 06 09:45 #30758

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Nálam aminek meg kellett feleljen az erősítő:

1: Külső megjelenés
2: Súly( Erről később beszélek, h miért volt jelentősége)
3: Színe
4: Mennyire illik a szobába, a többi termékem mellé, és a környezetbe ahova teszem.
5: Legyen HD hang, és 3D kompatibilitás.
6: tudja azt mozin egy 23 négyzetméteres szobában ami az én elvárásom.

Na most ezt mind egy gépben megtalálni művészet. Elmondom mik jöhettek szóba:

Pioneer VSX-2021- 330.000 Ft
Pioneer SC-LX75- 575.000 Ft

Denon AVR-3312- 330.000 Ft
Denon AVR-2312- 240.000 Ft

Marantz SR6006- 330.000 Ft
Marantz SR6005- 289.000 Ft
Marantz SR7005- 400.000 Ft

Onkyo TX-NR709- 265.000 Ft
Onkyo TX-NR809- 290.000 Ft

Anthem MRX-300- 300.000 FT
Anthem MRX500- 400.000 FT

Na most vegyük csak az árakat 300 ezret szántam a vásárlásra, plusz mínusz 30 ezer. A súly amiről beszéltem, hogy miért volt fontos. A Marantzok, a Denonok mind 8-10 kilós gépek. Meghallgatáskor nem a hang minőségével, hanem erejével, dinamikájával voltak gondok. Elgondolkoztam, hogy egy 9 kilós gépben mekkora táp lehet ami nem tudja megfelelően kiszolgálni az erősítőt. Ugye nem kérdés miért figyeltem a súlyra is? Ezt ami kellett a felsoroltak közül 2 gépben találtam meg. Az egyik a Pioneer LX75 17.9 kiló és az Onkyo TX-NR809 ami 19 Kg. Denonból ez a AVR-4311 lett volna, ami 700.000 ft. A Legnagyobb Marantz 13 Kg volt. Az ANthemek 15 Kg körül, de ezek is kiestek a végén,, mert mikor egy hétre rá visszamentem éppen 60 ezerrel drágábbak lettek ezek a modellek. És nem is igazán tetszettek. Maradt gyakorlatilag 3 gép, az Onkyo 809, a Pioneer Lx75, és a Marantz 7005. Külsőre Mind tetszett valamiért, az Onkyo és a Marantz a szine miatt alapból előnnyel indult. A Marantz nem volt rossz, de miután meghallgattam az Onkyot és a Pioneert nem volt kérdés, h a Marantznál nem indokolt a 400 ezres ár. A pioneer fekete volt, és közel 600 ezer ft, az Onkyo árban ennek épp a fele, és nem volt a Pioneer jobb, igaz rosszabb sem. Nem volt kérdés, h az Onkyok kategóriában messze jobb gépek, mint a konkurencia. Minden rivális, ami hozta az Onkyo szintjét, némelyik még azt sem, minimum 300 ezerrel drágább volt. Ugye nem is kérdés, miért az Onkyo lett a végén a kiszemelt.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 06 09:24 #30754

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
Nem néztem utána, de a HD hang lényegében egy kevésbé tömörített hang lenne?
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 06 09:18 #30753

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
És itt viszont nem hallgattam senkire, nem kapkodtam. 2-3 héten keresztül csak hallgatóztam, informálódtam az itt kapható termékek közt. Sajnálattal tapasztaltam, h a HD hang ellenére a gyártók a fejlesztések ellenére, minőségben visszaléptek. Igy volt ez a nagyobb Marantz, és Denon, Pioneer erősítőkkel is. Az újabb marantzok kevesebb dinamikával és erővel szólaltak meg mint az előző 6300-as gépem. Ugyan ez volt a Denonokkal is, és a Pioneer gépeivel is. Rengeteg dolgot megfüleltem, volt amit haza is hoztam. Ekkor döntöttem el, h mozizni nem lehet salátával. Magyarul mozihoz, ami igazán dinamikus, erőteljes tiszta hang oda nagy gép kell. Igen ám, de az embernek meg kell húzni egy árkategóriát is, és egy határt ami mindenkinek jó.

Amiket megfüleltem nem sorolnám fel, mert 2 oldal erre menne el. Annyit mondok, h nem biztos nagyon kedveltek ahol eltöltöttem 3 órát, majd nem vettem semmit. De ez a hallgatózás :D
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 06 09:12 #30751

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Ezek után gondoltam egyet, és szerettem volna mást is kipróbálni, nem a minőséggel, hanem a kíváncsisággal voltak gondok. Előtte persze volt itt több erősitő is amiket meghallgattam, köztük CA 540 HM erősítő, ami csúnyán elvérzett a régi Technics mellett. Volt itt Denon, Marantz és még sorolhatnám mi még. Egyik sem hozta azt az élményt amit ez a régi erősítő adott a sok év alatt. Szóval visszatérve a kíváncsiságra, itt a HD és a 3D ami elindította bennem a bogarat, és mert szert tettem egy sztereó erősítőre is, ami azért jobb volt mint a Technics. Igy gyakorlatilag csak a mozira korlátozódott a kíváncsiságom.

A cserét egy szintén Marantz erősítő valósította meg. Itt azért már hallható volt, főként a center csatornán, hogy egy fejlettebb kicsit komolyabb gépről van szó. Erőben is többre volt képes. A csere pénzembe nem került, mert a Technicset jó árban tudtam eladni, és a Marantzot meg jó árban vettem. De nem voltam teljesen elégedett, főleg miután meghallottam mire képes egy HD hanggal megáldott erősitő.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 06 09:13 Beküldte Tigris.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 06 09:03 #30750

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Nekem az első mozis erősítőm egy Dolby Surround erősítő volt. A Dolby Surround egy négycsatornás kódolási formátum. (jobb, bal, közép, háttér), melyet passzív mátrixrendszerrel hoznak létre. Minőségre nem volt tökéletes, mivel a közép és háttérsugárzók jeleit nem tudta a rendszer tökéletesen szétválasztani, így a középsugárzók jele hallatszott a háttérhangszórókban, illetve a „sorround” a középsugárzókban.

Majd jött egy már valós 5.1 erősítő, ami elé pakolt processzorral képes volt a Dolby Digital hang dekódolásra. Jómagam ezt 5.1 analóg bekötéssel használtam, mert nem volt processzorom mellé. Ez volt az első komolyabb erősítőm amivel mozizni lehetett. A gyártó akkori elmondása szerint sztereó erősítőnek készült, de az akkoriban elinduló házimozi miatt az elképzelésen variáltak, és egy AV control sztereó Reciever lett belőle. Ez a gép 13 évig volt a tulajdonomban és sok kellemes percet szerzett számomra, még az újabb gépek elindulása után is. Főleg sztereóban volt jobb, a mozis tudás másodlagos, mert ott ugye elég nagy fejlesztések történtek a 13 év alatt.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 06 08:56 #30749

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Naja, ez is egy olyan meló, amit az ember a saját bőrén tapasztal meg, sajna.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Milyen erősítőt vegyek? 2012 febr. 06 08:54 #30748

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Sokakban felmerül a kérdés, hogy milyen erősítőt kellene vásárolni, és milyen irányba kellene elindulni. Erre nincs igazán meghatározható válasz, a legjobb ha lentről kezd el haladni az ember felfele, és akkor a tapasztalatok bővülnek. Igen tudom, sok pénz kell ehhez, ha az ember így akarja felépíteni a rendszerét.

Ma már a sok fórum, és tapasztaltabb felhasználók, üzletekben történő meghallgatás ezt a folyamatot lecsökkenti, és akár ki is hagyható. De nem biztos, h minden esetben a legrövidebb járható út a helyes út. Mindenkinek van azért egy elvárása, elképzelése azzal a rendszerrel kapcsolatban amit az otthonába tudhatna. Ezek megbeszélése, átértékelése is rövidíthet a folyamaton. Jómagam 23 éve hifizek, kisebb nagyobb megszakításokkal. Ehhez persze hozzá tartozik a kezdetleges bohóckodás, és ismerkedés a termékekkel. Elég sok készülék megfordul nálam, tulajdonomban, így valamelyest lehet némi tapasztalatról beszélni. De hogy beszélhetünk ma tapasztalatról, ha más adja a szánkba mit vegyünk? Elmegyünk megvesszük, és fogalmunk sincs mit hagyunk ki, mit kellett volna meghallgatni, mi az ami nekünk tetszik.

Az egész procedúra valahol tanulópénz is, de másként meg nincs mihez viszonyítani, ha fejjel ugrunk a kútba. Mindenek előtt, beszélni kell az elképzelésekről, Mi tetszik, akár külsőleg akár a neve miatt, akár a szoba berendezésez igazítva. Ha ezeket kitárgyaltuk, és meg van az adott szoba mérete, akusztikai tulajdonsága, utána beszélhetünk arról, hogy merre is kellene elindulni. Ezek után szinte kihagyhatatlan a saját fülünkkel történő meghallgatás. Az én fülemmel, te nem hallod neked mi az ami tetszik. A legjobb ha a már kiválasztott alternatívák közül, az otthonunkban is megtudjuk fülelni a kiszemelt készüléket. Ha ez mind meg van, utána lehet gondolkodni, mit is vegyünk :)

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 06 08:48 #30747

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Gondolom attól függ, mi az igény. Zenére is, vagy csak mozi... Régen nekem a Denon erősítőkkel jó tapasztalataim voltak.
Tehát....

Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 06 08:41 #30745

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
:kerdojel Gondoltam akit érdekel a téma, ide lehet tolni a kérdéseket, válaszokat.

Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 06 08:48 Beküldte vackor.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.120 másodperc