Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Erősítők kettőnél több csatornával

TÉMA: Milyen házimozi erősítőt vegyek?

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:34 #30978

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
"Harmanokat már hallottam, nekem nem tetszett a Harman hangzásvilága alapból, sem a külső megjelenésük. Igy azt alapból kilőttem. A német erősitő egy rendes sub erősítő."

Értem. Ilyen sub erősítőt lehet kapni külön valahol? Mert nem nagyon vannak eladóak... Lehet Tritont érdekelné szvsz
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 07 18:34 Beküldte tody2121.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:31 #30977

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
vackor beküldte:
Akkor többet kell költeni a látványra. Megtanultam, még egy 70 éves FF film is nagy élmény kivetítve...

A vetített képnél nincs is jobb, csak bírd megfizetni :hehe Mondjuk egy Sim2-vel kiegyeznék :D

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:31 #30976

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
tody2121 beküldte:
Ezekkel tisztában voltam, csak a Kicker méllyel nem... Mit takar a német erősítő ez érdekelne inkább! Mono sub erősítő?

Harman/Kardon HM erősítő meg sem fordult a fejedben?
Harmanokat már hallottam, nekem nem tetszett a Harman hangzásvilága alapból, sem a külső megjelenésük. Igy azt alapból kilőttem. A német erősitő egy rendes sub erősítő.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:30 #30975

• Janó
  • Janó profilkép
Na azért ne essünk túlzásokba. Ha jó a film, akkro egy jól produkáló rendszerrel csak még jobban át lehet érezni. ha már a hang minőpséget boncolgatjuk, akkor a film nem köt le.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:29 #30974

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
Akkor többet kell költeni a látványra. Megtanultam, még egy 70 éves FF film is nagy élmény kivetítve...
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:28 #30973

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Ezekkel tisztában voltam, csak a Kicker méllyel nem... Mit takar a német erősítő ez érdekelne inkább! Mono sub erősítő?

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:27 #30972

• triton1988
  • triton1988 profilkép
tody2121 beküldte:
"Az enyém ettől kicsit bonyolultabb volt. Nekem dsp processzor keverte le a hangot 5.1-re, egy marantz pm80 volt a frontért felelős, egy marantz pm 32 pedig a háttérért volt. A centert maga a dsp porci hajtotta, míg a subwoofer hangokért egy 2X200W/4ohm-os erősítő hajtott 2 darab 30 centis mélyet. Mit tagadás háborús filmeket imádtam ezzel a rendszerrel nézni."

Az egész ház bele remegett egy robbanásnak...:hehe Ez is már a múlté...

Mit tagadás, egy 5.1-es otthoni filmezést nehezen tudja pótolni egy stereo rendszer, főleg ha zenére orientálódott a gazdi. Mert sajnos képes elvenni a hangfal a figyelmet a filmről, mivel állandóan produkálja magát és zenélni akar. Sajnos két élű kés ez.
A köztes helyzetet pedig megtalálni elég nehéz szülés lenne. :nagydolog

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:24 #30971

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Majd egy kicsit átalakitottam és csináltam ezt belőle, hasonló kvalitásokkal de ez már reflexes kivitel volt. Az előlap és a lábak bőrrel voltak bevonva.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has attachments images.

Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 07 18:25 Beküldte Tigris.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:23 #30970

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
tody2121 beküldte:
Egyébként most milyen Subod van és mi hajtja? Valahol lemaradtam...
A sub az egy saját készítésű doboz.. Egy 25-ös Kicker mély van benne, egy 350 wattos német végfokkal beépítve. Elé csúnya dolgokra képes :d

Ez volt az első házi készítésű subom, ez még passzív volt, MNC mély volt benne. Eredeti fa furnérral volt behúzva. 19 mm-es MDF+rajta egy 5mm-es rétegelt lemez volt a doboz.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:17 #30967

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
"Az enyém ettől kicsit bonyolultabb volt. Nekem dsp processzor keverte le a hangot 5.1-re, egy marantz pm80 volt a frontért felelős, egy marantz pm 32 pedig a háttérért volt. A centert maga a dsp porci hajtotta, míg a subwoofer hangokért egy 2X200W/4ohm-os erősítő hajtott 2 darab 30 centis mélyet. Mit tagadás háborús filmeket imádtam ezzel a rendszerrel nézni."

Az egész ház bele remegett egy robbanásnak...:hehe Ez is már a múlté...
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 07 18:18 Beküldte tody2121.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:15 #30961

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Egyébként most milyen Subod van és mi hajtja? Valahol lemaradtam...

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:14 #30960

• triton1988
  • triton1988 profilkép
Tigris beküldte:
Azért nem ennyire tragikus a helyzet..De tény, ahogy az elején is írtam, h nagyon sok gyártó olyan spórolásba kezdett, h 300 ezerért felét nem adta amit az Onkyo ad. Ha nem hallom saját fülemmel én sem hiszem el. A Denonnak hasonló kvalitású gépe 600.000 ft körül volt. Sajnos a válság minden céget utol ér egyszer.

Ide ebbe a 23-24 négyzetméteres szobába bőven kiszolgál ez a gép amit vettem, aki a közelben lakik szívesen demonstrálom :) Volt egy Maranztzom előtte, hát épp egy fokkal volt jobb mozin mint a 13 éves Technicsem ami előtte volt. Pont a nagyobb hangerőknél, és a dinamikáknál voltak azzal is gondok. Nem tudom az Onkyo mit csinál és csinált az előző szériáknál is, de nagyon egybe vannak a gépei. Gondolok itt a TX-SR876, 875, 806...Vagy az újabbak közt a TX-NR 809,3009,5009..Itt még nem jellemző a válság. Nem 8-9 kiló egy gép mint a konkurencia esetében, ahol beletesznek egy 300-400 wattos tápot 5-7 csatornát hajtani. Nem azt mondom, h ettől ez már high end mozi, de ettől kisebbet már nem szabadna otthonra sem venni mozizni, mert akkor fogalmunk sem lesz, hogy is kellene szóljon a mozi. De sajnos nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy százezreket költsenek erre a hobbira.

Ez a gép 19 kiló, tartalmaz egy nagyobb tápot és megfelelő méretű kondenzátorokat. ÉS a gyártó le is írja kerek perec mekkora az a tér ahova ajánlják őket. Nem döglik meg a hangja nagyobb hangerőn sem, iszonyat dinamikai tartalékai vannak. ÉS ahol kell ott üt rendesen, h sokszor kiesek a fotelből. Volt már külső gépekkel hajtva is, amik végfokként dolgoztak, azt is kitudta szolgálni, mert elég jó az előfok része is. Sajnos nálam is már 1 millió körül jár a rendszer, de vagy vesz az ember olyat amit élvez is, vagy nem vesz semmit, és nem filmezik otthon, hanem eljár moziba. Jómagam naponta 2-3 filmet megnézek. Nálam a mozi legalább olyan fontos mint másnál a zene.

Itt ez a kép valamelyest vissza ad abból, h mekkora egy gép amiben van anyag. Át kellett alakítsam az állványom, h beférjen, és 5 centis munkalap a polc ami el is birja. :)

Az enyém ettől kicsit bonyolultabb volt. Nekem dsp processzor keverte le a hangot 5.1-re, egy marantz pm80 volt a frontért felelős, egy marantz pm 32 pedig a háttérért volt. A centert maga a dsp porci hajtotta, míg a subwoofer hangokért egy 2X200W/4ohm-os erősítő hajtott 2 darab 30 centis mélyet. Mit tagadás háborús filmeket imádtam ezzel a rendszerrel nézni. :ezvan

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:14 #30959

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Tigris!
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 07 18:26 Beküldte tody2121.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:11 #30957

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
És ez az új futómű

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:10 #30956

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Itt egy kép a kész rendszerről, ez már annyiban módosult, h bekerült a sztereó részre egy normálisabb futómű.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 18:04 #30955

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Azért nem ennyire tragikus a helyzet..De tény, ahogy az elején is írtam, h nagyon sok gyártó olyan spórolásba kezdett, h 300 ezerért felét nem adta amit az Onkyo ad. Ha nem hallom saját fülemmel én sem hiszem el. A Denonnak hasonló kvalitású gépe 600.000 ft körül volt. Sajnos a válság minden céget utol ér egyszer.

Ide ebbe a 23-24 négyzetméteres szobába bőven kiszolgál ez a gép amit vettem, aki a közelben lakik szívesen demonstrálom :) Volt egy Maranztzom előtte, hát épp egy fokkal volt jobb mozin mint a 13 éves Technicsem ami előtte volt. Pont a nagyobb hangerőknél, és a dinamikáknál voltak azzal is gondok. Nem tudom az Onkyo mit csinál és csinált az előző szériáknál is, de nagyon egybe vannak a gépei. Gondolok itt a TX-SR876, 875, 806...Vagy az újabbak közt a TX-NR 809,3009,5009..Itt még nem jellemző a válság. Nem 8-9 kiló egy gép mint a konkurencia esetében, ahol beletesznek egy 300-400 wattos tápot 5-7 csatornát hajtani. Nem azt mondom, h ettől ez már high end mozi, de ettől kisebbet már nem szabadna otthonra sem venni mozizni, mert akkor fogalmunk sem lesz, hogy is kellene szóljon a mozi. De sajnos nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy százezreket költsenek erre a hobbira.

Ez a gép 19 kiló, tartalmaz egy nagyobb tápot és megfelelő méretű kondenzátorokat. ÉS a gyártó le is írja kerek perec mekkora az a tér ahova ajánlják őket. Nem döglik meg a hangja nagyobb hangerőn sem, iszonyat dinamikai tartalékai vannak. ÉS ahol kell ott üt rendesen, h sokszor kiesek a fotelből. Volt már külső gépekkel hajtva is, amik végfokként dolgoztak, azt is kitudta szolgálni, mert elég jó az előfok része is. Sajnos nálam is már 1 millió körül jár a rendszer, de vagy vesz az ember olyat amit élvez is, vagy nem vesz semmit, és nem filmezik otthon, hanem eljár moziba. Jómagam naponta 2-3 filmet megnézek. Nálam a mozi legalább olyan fontos mint másnál a zene.

Itt ez a kép valamelyest vissza ad abból, h mekkora egy gép amiben van anyag. Át kellett alakítsam az állványom, h beférjen, és 5 centis munkalap a polc ami el is birja. :)

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 17:29 #30945

• triton1988
  • triton1988 profilkép
Janó beküldte:
Tigris beküldte:
tody2121 beküldte:
Tigris beküldte:
Pedig az sok csatornának is meg van a maga varázsa, most hogy végre kitalálták a HD anyagokat még inkább. Csak kell hozzá egy jó erősítő, mert a legtöbb 1-200 ezres csoda sajnos nem képes normális hang előállítására. Zsebbe nyúlós a dolog mozinál is, ahogy a Sztereó esetében.

Nekem az anyagi oldalával van bajom. Inkább komolyabb stereora vagy tv-re költeném. Kinek a pap...
Igen hát épp ezt mondom, hogy sajnos az olcsóbb erősítők mindenre jók csak igazi mozizásra nem. Ezt sokan csak akkor látják be, ismerik el, ha meghallgatnak egy komolyabb vasat, és tátva marad a szájuk. De ugye aki hetente esetleg megnéz egy filmet, és inkább zenével foglalkozik azok számára egy 3-400 ezer forintos HM erősítő nyilván nem kifizetődő. Sőt egyértelmű, h annyi pénzből olyanra költ amivel több időt tölt el, pld egy komolyabb sztereó erősítő. Azért 3-400 ezer forintból , főleg használtan, elég komoly sztereó vasakat kapni. De ugye akinek a mozi olyan mint másnak a zene, az megfogja venni a komolyabb mozi gépet is. Azt nem szabad amit sokan csinálnak, h a 2 hobbit összekeverik, és egyik oldal a HM a másik a Sztereót szidja, vagy épp Isteníti. Két külön hobbi, más elvárásokkal. :rocknroll

Én azalatt amit feljebb linkeltem nem bírom elképzelni a HM-et. Ezek a 3-400ezres mindent egybe mozivasak nekem erősen kompromisszumosak. Abban is a külön rendszerek fognak meg. 5.1, 7.1 processzor különálló végfokokkal hajtva. Típust nem írnék, de 3-400ból használtan kijön, és akkor nem kell kinylódni. A baj lehet a helyhiány, és az áramfelvétel. Meg persze olyan hangfal ami meg is mutatja annak az erősítésnek a tudását.

Három végletet tudok HM-en belül megkülönböztetni 1-100ezerig a nagyon kommersz, 100-1millióig belépőtől erős középosztály, 1millió-chuck norris-ig Ide már erős idegzet és annál vastagabb pénztárca szükségeltetik. :fogselyem
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 07 17:30 Beküldte triton1988.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 17:00 #30941

• Janó
  • Janó profilkép
Tigris beküldte:
tody2121 beküldte:
Tigris beküldte:
Pedig az sok csatornának is meg van a maga varázsa, most hogy végre kitalálták a HD anyagokat még inkább. Csak kell hozzá egy jó erősítő, mert a legtöbb 1-200 ezres csoda sajnos nem képes normális hang előállítására. Zsebbe nyúlós a dolog mozinál is, ahogy a Sztereó esetében.

Nekem az anyagi oldalával van bajom. Inkább komolyabb stereora vagy tv-re költeném. Kinek a pap...
Igen hát épp ezt mondom, hogy sajnos az olcsóbb erősítők mindenre jók csak igazi mozizásra nem. Ezt sokan csak akkor látják be, ismerik el, ha meghallgatnak egy komolyabb vasat, és tátva marad a szájuk. De ugye aki hetente esetleg megnéz egy filmet, és inkább zenével foglalkozik azok számára egy 3-400 ezer forintos HM erősítő nyilván nem kifizetődő. Sőt egyértelmű, h annyi pénzből olyanra költ amivel több időt tölt el, pld egy komolyabb sztereó erősítő. Azért 3-400 ezer forintból , főleg használtan, elég komoly sztereó vasakat kapni. De ugye akinek a mozi olyan mint másnak a zene, az megfogja venni a komolyabb mozi gépet is. Azt nem szabad amit sokan csinálnak, h a 2 hobbit összekeverik, és egyik oldal a HM a másik a Sztereót szidja, vagy épp Isteníti. Két külön hobbi, más elvárásokkal. :rocknroll

Én azalatt amit feljebb linkeltem nem bírom elképzelni a HM-et. Ezek a 3-400ezres mindent egybe mozivasak nekem erősen kompromisszumosak. Abban is a külön rendszerek fognak meg. 5.1, 7.1 processzor különálló végfokokkal hajtva. Típust nem írnék, de 3-400ból használtan kijön, és akkor nem kell kinylódni. A baj lehet a helyhiány, és az áramfelvétel. Meg persze olyan hangfal ami meg is mutatja annak az erősítésnek a tudását.
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 07 17:01 Beküldte Janó.

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 16:30 #30933

• triton1988
  • triton1988 profilkép
Tigris beküldte:
tody2121 beküldte:
Tigris beküldte:

Én nekem 700 ezernél beletört a bicska. Minden esetre igen merész vállalkozás aki belekezd. :ezvan

Válasz: Milyen házimozi erősítőt vegyek? 2012 febr. 07 16:25 #30932

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
tody2121 beküldte:
Tigris beküldte:

Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.157 másodperc