Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Erősítők kettőnél több csatornával

TÉMA: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 07:47 #28535

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
"én is "visszaléptem", pedig nekem sem belépő rendszerem volt"

És még hányan voltunk ezzel így... :ezvan
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 07:27 #28532

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
Szia!
Bár nem fogod valószínűleg megtenni, a tanácsom a következő: ha elsősorban zenére, másodsorban mozira kell a cucc, akkor vegyél egy sztereó rendszer. Sokkal jobb minőséget kapsz. Számold: kevesebb dobozt, és egyszerűbb erősítőt hozhatsz ki ugyanabból a keretből. Zenére ennyi pénzért már egészen jó motyókat kapni, addig házimoziból ez még csak futottak még kategória lesz. És élvezhetőek lesznek a filmek is. Hidd el, én is "visszaléptem", pedig nekem sem belépő rendszerem volt.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 23 22:09 #28531

• corradoG60
  • corradoG60 profilkép
Sziasztok!

Eljött az idő, hogy házimozit vegyek magamnak. Ebben szeretnék segítséget kérni, mert túl sokat nem értek az erősítőkhöz, a hangfalakhoz, és a szükséges kábelekhez.
Kb. 1 éve az alábbi erősítőt és hangfal szettet néztem ki magamnak, mert valaki ezeket ajánlotta:
Cambridge Audio Azur 540R V3 6.1
Dali Concept 6 5.0-ás hangfal szett

Jellemzően én elsősorban zenehallgatásra használnám másodsorban házimozihoz. Szóval jól kell, hogy szóljon zenén is a rendszer!

Most hogy elkezdtem utánajárni, hogy hol vehetném meg állítólag a Cambridge Audio Azur 540R V3-at már nem forgalmazzák. A kérdésem az lenne, van-e annyira jó, hogy kutassak még utána hátha van valahol, vagy lépjek túl rajta, és egy másik típust válasszak? Vannak-e mostanában olyan követelmények amiknek amúgy sem felelne meg már (új szabványok stb.)?
Helyette mit ajánlanátok hasonló árban? 130-150e F- ig.

Hangszóróban a Dali Concept 6 5.0-ás hangfal szettet néztem ki. Mi a véleményetek? (220-e Ft)

Esetleg a Dali Zensor 7 5.0 szett tud annyival többet hogy érdemes legyen kifizetni +80e Ft-ot?

Vagy van értelme egy olyan variációnak, hogy Dali Lektor 6 vagy Ikon 5 MKII álló első hangsugárzó Dali Concept Center+ Dali Concept háttér sugárzókkal?

Mélysugárzók közül melyik illene a rendszerhez?
Dali Concept SUB
Dali SUB E12F
Dali Basis 100

Vagy érdemesebb nagyobb teljesítményű első hangszórókat venni és akkor nem kell mélysugárzó, ha többnyire úgyis zenehallgatásra használnám?

Minden ötletet és javaslatot örömmel fogadok akár más márkában is!

Üdv. Coradog60
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.091 másodperc