Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Erősítők kettőnél több csatornával

TÉMA: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 dec. 29 13:53 #29478

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
"A Harman komolyabb sztereó erősítői (a régiek és a maiak is) igazi mindenevők.""Konkrétan mi számít komolynak?"
HK-980, pláne a 990, de ennek az új ára majdnem felemésztené a teljes keretedet.
Az általad javasolt összeállítással szvsz nagyon nem lőhetsz mellé, de lehet, hogy Vackor már hallotta is konkrétan ilyen konfigurációban.
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 dec. 29 13:52 #29477

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Ez már jobban hangzik, csak nem tudom a Harman és a Triangle hogy férnek meg egymás mellett..
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 dec. 29 13:51 #29476

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Buga.. Én azokról beszélek amiket ő kinézett magának...Ezeknek a Jazzhez nem sok közük van :)
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...
Utolsó szerkesztés: 2011 dec. 29 13:52 Beküldte Tigris.

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 dec. 29 13:35 #29474

• gorgo
  • gorgo profilkép
Sziasztok!

Válaszok: A szoba nem túl nagy kb. 20 nm és általában jazzt hallgatok. Olyan eszközön, amelyen áramfolyik át nem szoktam használtan vásárolni, viszont mostanság inkább olyan dolgokat veszek, amelyekben kiforrott a technológia és hosszú lejáratú garanciát adnak mellé (3-5 év). De nem zárom ki használt eszközök vételét sem, ha megbízható a forrás. Mondjuk én nem tuduk gondolkodni régi szériákban, mert egyiket sem ismerem. Így első neki rugaszkodásra kb. fél millió szánnék reá, de ez bizonyos esetekben rugalmas is lehet. (Kb. mint az általam felsorolt eszöközök aktuális bolti br ára.)

"Ügyelni kell a rendszer szinergiára." Leginkább emiatt kérem gyakorlott fülelők tapasztalatait.
"A Harman komolyabb sztereó erősítői (a régiek és a maiak is) igazi mindenevők." Konkrétan mi számít komolynak?

"Másodszor azt is meg kell említsem, h véleményem szerint ha zene a fontos akkor nem a media lejátszókban kell gondolkodni, és legfőképp nem ebben az összeállításban amit itt leírtál."
A multimédiás lejátszó marad, mindig is elektronikus formában tároltam a zenéimet, továbbá internet rádiót is szívesen hallgatok. Említettem, de nem fejtettem ki, de a multimédiás lejátsztó másik oldalára egy plazma tv-t fogok kötni. (A tv már megvan.) Így akkor csak DAC-erősítő-hangfalban kérném a segítségetek.

DAC-erősítő-hangfal: milyen érrtékarányban érdemes gondolkodni?

Új javaslat
DAC: Musical Fidelity M1 DAC
Erősítő: Harman Kardon HK 980
Hangfalak: esetleg Triangle Titus EX (ha már egyszer nincs nagy lakásom)

Köszönöm
gorgo

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 dec. 28 16:30 #29443

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
Új hangfalakkal kapcsolatosan érdemes Kovács Tamást keresni, ő árulja is az általad feldobott típust is.
Erősítőben is az a kérdés, hogy használt szóba kerülhet-e, mert akkor szélesebb a kör.
Kovács Tamás a Hifiközpontban leledzik, árak és elérhetőség hifikozpont.hu/hangfalak.html
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 dec. 28 08:48 #29436

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
Tigris beküldte:
Amerikai hangzás, az a rock zenéről, szól :)

Ez egyszerűen nem igaz. A Harman komolyabb sztereó erősítői (a régiek és a maiak is) igazi mindenevők. A JBL meg annyiféle dobozt gyárt, hogy igen nagy hiba lenne beskatulyázni. Az említett dobozt én sem venném zenére (semmilyenre), tényleg inkább egy régi L szériás vagy 44xx monitor, vagy a maiak közül az LS széria. Erősítőből meg inkább egy HK-980, ha nem fontos a tuner.
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 dec. 28 08:36 #29433

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Nagyon nehéz olyan rendszert összeállítani, főleg adott kereten belül ami minden zenei műfajban jól fog szólni. A JBL HArman páros önmagában egy nagyon jó installáció, és szinergiát alkotnak. Csak ugye ezek a termékek amiket te kinéztél, sokkal inkább a harapósabb, agresszívebb muzsikákkal jók. A JAzz, népzene nem az ő műfajuk. Amerikai hangzás, az a rock zenéről, szól :) De akkor már inkább egy L36 és egy másik erősitő és DAC.

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 dec. 28 08:27 #29430

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
Szia gorgo!

Szép sorban szedem össze a gondolatokat. Elsőként azt mindenképp megjegyezném, hogy az általad felvázolt zenéket a legnehezebb tolmácsolni, legalábbis a rock, Jazz, népzene nem egyszerű feladat, a popzene nem kihívás egy rendszer számára.

Másodszor azt is meg kell említsem, h véleményem szerint ha zene a fontos akkor nem a media lejátszókban kell gondolkodni, és legfőképp nem ebben az összeállításban amit itt leírtál. Ügyelni kell a rendszer szinergiára.

A JBL ezen szériás doboza szerintem a lehető legrosszabb választás ebben az árszegmensben, főleg a JAzz és népzenét figyelembe véve. Ha már JBL akkor sokkal olcsóbban megkapod a régebbi nagy JBL dobozok egyikét, amik sokkal jobb hangzással rendelkeznek. A Harman erősitőkről nehéz nyilatkoznom, mert alapból nem kedvelem azt amit csinálnak, ezek az újak meg aztán főleg igen gyengék. A CA dac szintén pont az a kategória ami sztem egyáltalán nem nevezhető az árában jó hangnak, főként nem JBL és HArman társaságban.

Véleményem szerint egy CD+DAc párossal ha tényleg komolyan gondolod a zenehallgatást jobban jársz mint a media playerrel. Próbáltunk mi is sokfélét, egyik sem hozta amit kellett volna. A bele fektetett összegről már nem is beszélve.

1: Mekkora szobába fogod tenni?
2: Melyik az a zenei stílus amit a legtöbbet hallgatsz?
3: Mekkora az összeg amit ebbe fektetnél, és használt készülék szóba jöhet -e?

Ha a kérdésekre van egyértelmű válasz akkor ellehet indulni valahol.

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 dec. 27 21:30 #29429

• gorgo
  • gorgo profilkép
Sziasztok!

Egy „kis” segítséget kérnék. Én is elérkezettnek látom az időt arra, hogy beruházzak egy ilyen rendszerbe.

Anno együtt laktam egy testvér párral, akiknek volt egy erősítőjük (talán csöves volt) és egy pár Orion hangfaluk. Az erősítőről annyit mondtak, hogy inkább kérdezzek mielőtt hozzányúlok. (Nem is értem miért.:hehe ) Persze mindent ezen keresztül hallgattam, mert hát annyival jobb volt, hogy a PC-s hangszórókat egy idő után már be sem kapcsoltam.

Amire használni szeretném az elsősorban zenehallgatás (pop, rock, jazz, népzene, és néha goa) kizárólag digitális forrásból, meg néha mozizás. Nem túl nagy térben lenne.

Olvasgattam erről az egészről ezt-azt, de inkább mondanék egy összeállítást és arról kérnék véleményeket.

Médialejátszó: HDI Dune HD valamelyik (milyen HDD-t érdemes venni hozzá?)

DAC: Cambridge Audio DacMagic Plus

Erősítő: Harman Kardon HK 3490

Hangfalak: JBL ES80 (csak álló hangfal jöhet szóba)

Kábelek: passz

Tudom bukom az 5.1-et, de nem annyira fontos. A médialejátszóban érdemes elhelyezni a HDD-t vagy azon kívül?

Köszönöm

gorgo

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 25 08:34 #28599

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
corradoG60!

Harman/Kardon + JBL ajánlanék :) Én is a stereot javaslom, egy jobb minőségű stereo filmen is jobb (hiába a sokpontegy)

Mellesleg: Neked van egy Corrado G60-asod?? :D Ha igen, kérlek autós topikba írj róla, engem nagyon érdekel, szívesen beszélgetnék róla. Én VR6 buzi vagyok :) Corrado az egyik kedvenc autóm

Itt az autós topik:
www.audioland.hu/forum/26-cseveg/2824-autok?limit=20&start=280
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG
Utolsó szerkesztés: 2011 nov. 25 08:36 Beküldte tody2121.

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 20:46 #28588

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
H/K ügyben Hifiközpont. Hivatkozz ránk.
NAD ügyben talán a Netdepo.. Itt lesz CA is meg a többi is, és van bemutatótermük, bár nem túl ideális, de le tudsz vonni következtetéseket.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 20:39 #28587

• corradoG60
  • corradoG60 profilkép
Igen. Budapesten lakom. Mely üzleteket érdemes meglátogatnom? Ahol szívesen segítenek, és értenek hozzá?

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 20:29 #28586

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A legegyszerűbb, ha meghallgatod. Van rá lehetőséged?
Tehát....

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 19:58 #28578

• bbuffy
  • bbuffy profilkép
  • Moderátor
  • blablabla
  • Köszönetek száma: 39
Ezen a szinten sztem elég lesz egy HM cucc is. Majd idővel váltasz ha akarsz. Filmre ás az azzal kapcsolatos szolgáltatásokra jobb is.
De ha van lehetőséged próbálj ki egy-két dolgot.

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 19:57 #28577

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
A Had vagy a H/K erősítőket javaslom. Ha használt is érdekel, akkor nagyobb kategóriát kapsz ennyiért.
Tehát....

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 19:51 #28574

• corradoG60
  • corradoG60 profilkép
pop rock igen, komoly zene nem. A szoba 5x5m. Nem vagyok egy vájt fülű, de szeretem ha a magas és mély hangok is meg vannak.

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 19:40 #28572

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Milyen zenéket hallgatsz? Mekkora lenne a szoba? Mik az igények? Egy 150 ezres kategória bizony belépő szintű integrált hangját hozza jó esetben.
Tényleg nem lebeszélni akarlak, csak azt mondtad, a zene a fontosabb. Arra pedig a két csatorna a jó jelenleg szvsz.
Tehát....

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 19:29 #28570

• corradoG60
  • corradoG60 profilkép
Hát kicsit elbizonytalanodtam. Milyen sztereo erősítőt javasoltok, ami már elfogadható kategória és jó az ár/telejesítmény aránya? És hangfal sztereóhoz melyik ajánlott?
A kb. 150ezres házimozi erősítők ennyire szarul szólnak zenével?

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 16:33 #28550

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Én senkit sem akarok lebeszélni, csak azt írta, hogy a zene az elsődleges. Ha ez nem csak egy marketing a többi hifista felé akkor sztem kettőpontnulla. ha nem, akkor szétnéznék a mai Nad, H/K, Marantz Denon, CA vasak között, meghallatnám őket, és rámutatnék arra, ami a legjobban tetszik. Kérdés, hogy meg tudja-e oldani, vagy vidéki, és nehéz a feljutás.
Tehát....

Válasz: Tanácsok kezdő házimozi vásárlóknak 2011 nov. 24 11:38 #28546

• bbuffy
  • bbuffy profilkép
  • Moderátor
  • blablabla
  • Köszönetek száma: 39
A jó szeteró hangminőségben teljsen más kategória. Viszont a sokponteggyet csak kompromisszumokkal helyettesíti. Akinek nem kell a körbe térhatás annak elég a kettő pont nulla. Ha lenne pincém 30nm, én is épitenék sokponteggyet. Az is tény továbbá hogy a filmes hangok kb. 90 százaléka előlről jön.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.134 másodperc