Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 07 12:59 #22133

• Jano.3
  • Jano.3 profilkép
Tulajdonképpen azt a dolgot akarom megoldani, hogy a zenéimet jó minőségben tudjam lejátszani kompakt módon, esetleg filmet, de nem az a legfőbb baj. Cd futómű drága+ nincs megfelelően kiirt anyagom. Most venni jófajta futóművet, normálisabb cd irót, jófajta lemezeket, és akkor folyton kupi van itthon a sok lemezcserélgetéstől. Szóval kezd az utóbbi pár hétbe nyűg lenni. Eddig szerettem, meg hiszek az eredeti cd-kbe, de ez így nem állapot ahogy van, meg ugyse veszek eredeti cd-t.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 07 12:55 #22132

• Jano.3
  • Jano.3 profilkép
Ki volt az az Ő? Dacom nekem is van. E-bay-en vannak ilyenek használtan. Új ára elég sok...

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 07 12:52 #22131

• Misi
  • Misi profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 5
Jano.3 beküldte:
tody2121 beküldte:
2,5 HDD-t nem ajánlom! Mert nagyon picik, és ha usb-ről kapják a tápot az nem egészséges...
3,5 HDD tökéletes, nem hangosak, ventilátor nélkülit kell venni.
Ajánlom a WD My Book sorozatot, nagyon megbízható és ízléses.. 1TB már nem drága.

Amúgy meg számítógépes zenére: Laptop...

laptop laptop hiányába, és ára miatt szerintem kizárható hamar :D

Még ez egy nagyon szimpatikus szerkezet. Ami viszont felettébb érdekelne milyen minőséget képvisel a digitális kimenete. Valami ilyesmire gondolok elsősorban.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Amikor átvettem a kábelt "Excaliburtól", akkor egyúttal fel is hívott egy hallgatózás erejéig. Na ős is egy olyan logitechről zenél(jobb felső), mint ami a képen van. Ő külső DAC-al használja, de állítása szerint a beépített DAC-ja is elég jó. Ja és nekem nagyon tetszett a végeredmény. :)
"Ahol a szabadság a rend,
mindig érzem a végtelent."

Philips CD204 -> Kimber Timbre -> Sansui AU-719 -> Kristály -> Lakodalmas JBL L19
Utolsó szerkesztés: 2011 máj. 07 12:53 Beküldte Misi.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 07 12:49 #22130

• Misi
  • Misi profilkép
  • nocsak nocsak
Jano.3 beküldte:
lényegébe az egy mini pc nem? nekem még mindig az a legfőbb gondom, hogy a pc-hez kell egy monitor, mert ugye a plasma TV-m nem túl gazdaságos kijelzőnek. Nameg valmai távirányítás, azaz pc-hez billenytű, de akkor visszaérkezek az alap gondhoz, hogy nem elég kompakt a pc a feladathoz.

Elnézve a mediaplayereket elég gagyinak tűnnek...

Ez speciel egy micro-ATX-es lap. De ja egy kicsi fektetett "HTPC" házba menne.

A plazma már csak azért sem lenne jó, mert szépen "beleég" a tv-be a tálca, asztal stb. amik egy helyben állnak.

Philips CD204 -> Kimber Timbre -> Sansui AU-719 -> Kristály -> Lakodalmas JBL L19

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 07 12:44 #22129

• Jano.3
  • Jano.3 profilkép
tody2121 beküldte:
2,5 HDD-t nem ajánlom! Mert nagyon picik, és ha usb-ről kapják a tápot az nem egészséges...
Ajánlom a WD My Book sorozatot, nagyon megbízható és ízléses.. 1TB már nem drága.

laptop laptop hiányába, és ára miatt szerintem kizárható hamar :D

Még ez egy nagyon szimpatikus szerkezet. Ami viszont felettébb érdekelne milyen minőséget képvisel a digitális kimenete. Valami ilyesmire gondolok elsősorban.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Utolsó szerkesztés: 2011 máj. 07 12:47 Beküldte Jano.3.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 07 12:41 #22128

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19

!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 07 12:35 #22126

• Jano.3
  • Jano.3 profilkép
lényegébe az egy mini pc nem? nekem még mindig az a legfőbb gondom, hogy a pc-hez kell egy monitor, mert ugye a plasma TV-m nem túl gazdaságos kijelzőnek. Nameg valmai távirányítás, azaz pc-hez billenytű, de akkor visszaérkezek az alap gondhoz, hogy nem elég kompakt a pc a feladathoz.

Elnézve a mediaplayereket elég gagyinak tűnnek...

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 07 12:08 #22125

• Misi
  • Misi profilkép
  • nocsak nocsak
Ha minden igaz, akkor én majd egy 18W-ot pusztító Amd (ASUS) brazost fogok venni. 2*1,6 hgz, az alaplapon alapból rajta van a videókártya és a processzor. Így kerül 30-ba. Ehhez már csak memó kell, meg nyílván merevlemez. A Full-HD filmeket kisujjból lejátsza elvileg. És ami a legjobb, hogy ez az ASUS verzió, amit én akarok, full passzív. Ehhez még egy 120 W-os Pico PSU társulna, amiben ugye nincs venti, meg egy szellős ház. Remélhetőleg elketyeg full passzívban az egész. De ha esetleg nem, akkor lehet rá szerelni egy ventit és még akkor is közel hangtalan az egész. Ja meg úgy gondoltam, hogy még megy egy 40-64 gigás SSD a gépbe és egy USB 2.0 vagy 3.0-as külső 2 terrás vinyó, oszt csókolom a kezit. :) (Sőt, ha még a külső vinyó "hangos lenne", akkor mehet helyette egy 2,5 colos, és akkor tényleg kuss van, de nem hinném, hogy olyan hangos lenne a a 3,5-ös külső.)

Utolsó szerkesztés: 2011 máj. 07 12:09 Beküldte Misi.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 07 10:46 #22124

• Jano.3
  • Jano.3 profilkép
Felmerült benne a napokban a gondolat, hogy kellene olyan media lejátszó ami lényegébe játszik flac-et, mkv-t. Két lényeges szempont lenne, hogy legyen valami kijelzője ahol láthatom a lejátszani kivánt számokat, és a digitális kimenete alkalmassá tegye dac-al együtt jóminőségű zenélésre. Egyenlőre nekem ilyet nem sikerült találnom, de nyilván szüklátókörű vagyok. Ti találkoztatok ilyesmivel?

Egyenlőre olyan gondolataim vannak, hogy visszaállok PC alapú lejátszásra, csak két bökkenő van. A gép hangos, sokat eszik+ videokarim pocsék képminőséget csinál valami rejtélyes ok miatt. Mintha divx-et néznék, nem HD-t.
Utolsó szerkesztés: 2011 máj. 07 10:46 Beküldte Jano.3.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 06 09:28 #22095

• bbuffy
  • bbuffy profilkép
  • Moderátor
  • blablabla
  • Köszönetek száma: 39
:kiraly2 :kiraly2

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 05 19:11 #22087

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 963
Ma ráakadtam egy Pio 220-ra 18ezerért, meg is vettem. OK, nem sokkal drágábban már Blu Rayt lehet kapni, de engem jelenleg nem izgat, és 36 hó gari azért megnyugtató. Eddig Eszik mindent a kicsi, úgyhogy öröm bódottság...
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 ápr. 03 07:55 #21325

• Jano.3
  • Jano.3 profilkép
Pedig én úgy hallottam, hogy akkor az egész széria zöld csíkos volt. Lehetséges azóta javították. Lehet van olyan frissítés ami megoldotta. Nem foglalkoztam vele, mert tulajdonképpen nem zavar, nagyon ritka ha valamelyik sötét résznél látszik. Bár valóban ennyi pénzért ne legyenek ilyen gyermeteg hibák :D

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 ápr. 03 07:30 #21324

• bbuffy
  • bbuffy profilkép
  • Moderátor
  • blablabla
Jano.3 beküldte:
bbuffy beküldte:
vackor beküldte:
A szín nem számít :)

BLÚRÉJJJJ....étöd-e?:hehe

De viccet félretéve, éedemes ezzel is számolni,mivel ezeken a digit kijárat már nagyon jó, mondjuk nem mindegyiken van koax, de pl a Sony BDP- s370 már jó választás lehet. Mishow kollegával értekeztem és ő is megerősitett abban hogy futómünek a legalapabb BD lejátszó is patent már.

Árához képest egy egészen jó produktum. DVD konvertálásnál viszont van egy típushibája, mégpedig, hogy zöld csíkot hagy. TV-től függ, de ritkán szoktam látni. Amit sajnálok benne, hogy a 96khz-es jelet nem küldi ki digiten, csak 48-at max :( Jobb híján nekem is most egy ilyen a futómű.

Nekem a 470-es van, és ott semmi zöld csík nincs. Én jórészt futómünek használom, BD-m csak egy van és árát nézve sok nem is lesz. Viszont 96ot nem küldi ki, nem is arra tervezték.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 ápr. 03 07:23 #21323

• Jano.3
  • Jano.3 profilkép
bbuffy beküldte:
vackor beküldte:

De viccet félretéve, éedemes ezzel is számolni,mivel ezeken a digit kijárat már nagyon jó, mondjuk nem mindegyiken van koax, de pl a Sony BDP- s370 már jó választás lehet. Mishow kollegával értekeztem és ő is megerősitett abban hogy futómünek a legalapabb BD lejátszó is patent már.

Árához képest egy egészen jó produktum. DVD konvertálásnál viszont van egy típushibája, mégpedig, hogy zöld csíkot hagy. TV-től függ, de ritkán szoktam látni. Amit sajnálok benne, hogy a 96khz-es jelet nem küldi ki digiten, csak 48-at max :( Jobb híján nekem is most egy ilyen a futómű.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 ápr. 03 06:51 #21321

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Más miatt venném...De meglátom. Van mostanság más kiadás is bőven.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 ápr. 03 06:16 #21320

• bbuffy
  • bbuffy profilkép
  • Moderátor
  • blablabla
vackor beküldte:

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 ápr. 03 05:22 #21319

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
Ócsó Samsungok elég válogatósak lemez téren. Én legalábbis így tapasztaltam....
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 ápr. 02 20:23 #21318

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 ápr. 02 20:17 #21317

• bbuffy
  • bbuffy profilkép
  • Moderátor
  • blablabla
kb 20ért kapsz kéket is már.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 ápr. 02 20:11 #21316

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
17-18ezertől indulnak, azt tudom. Panát nem írtam, mert azok válogatnak, mint hallottam.
Tehát....
Utolsó szerkesztés: 2011 ápr. 02 20:13 Beküldte vackor.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.311 másodperc