Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang

Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2016 júl. 28 08:10 #71512

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 886
Második VHS rész, máshonnan

index.hu/tech/2016/07/27/mit_adott_nekunk_a_vhs/
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Utolsó szerkesztés: 2016 júl. 28 08:10 Beküldte vackor.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: atesz111

Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2016 júl. 25 10:06 #71481

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ott a mágneseződés lehetett probléma.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2016 júl. 25 09:17 #71480

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 193
Jah. Milyen fura, hogy szalagon évtizedekig elvan a felvétel, némely DVD-ről meg pár év alatt eltűnik. Nesze neked technika. Amúgy én csíptem a VHS-t és azt a korszakot is.

Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2016 júl. 25 07:17 #71479

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ne is dobd ki. A dvd-t meg másold le mert egyszer csak azt veszed észre, hogy nem tudod lejátszani.
Tehát....

Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2016 júl. 24 21:58 #71478

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 623
vackor beküldte:
Az esküvőd már megvan DVD-n  :hello
Tom, köszi, de érzrlmi kötődés van a krómos, mittudoménmilyen fájintos vhs szalaghoz  :ezvan, őrzöm vmelyik szekrény mélyén és csak ezért nem dobtam piacra a videomagnót sok évvel ezelőtt, hogy ha kedvem lenne , azon tudjam lejátszani.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2016 júl. 24 21:29 #71477

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Az esküvőd már megvan DVD-n  :hello
Tehát....

Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2016 júl. 24 20:58 #71476

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 623
Nálam még be van spájzolva egy alig hasznàlt hifi- stereo, talán 6 fejes Panasonic, az esküvőnk vhs-en rögzítve, talán már csak ez a kazi van, de el nem adom, 2000 körül pár ft híján 90 ropi volt...
De lehet az a Pana 100 Hz-es tv volt  :gondolkodik, nem tegnap vettem
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Utolsó szerkesztés: 2016 júl. 24 21:02 Beküldte fzs1.

Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2016 júl. 24 20:40 #71475

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Az utolsó gyártó is megszünteti a VHS magnó gyártását. Nem is tudom, használja-e még valaki közülünk.

hvg.hu/tudomany/20160724_VCR_gyartas_beszuntetese_Funai
Tehát....

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2014 dec. 04 09:19 #58967

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 21
ejj de rosszul esne, ha nem tudnám összehozni..... Akkor két választásom maradna: vagy lehozom a sztereó jelet analógban a tévéről, amit az HDMI-n kap, ami egyelőre működik, mert az én tévémen van még analóg kimenet (csere után analóg kimenet hiányában nyilván nem fog), vagy meghagyom a jelenlegi all-in-one házimozit....

Ráadásul DVD-lejátszásom is megoldott szükség esetén, lévén van ikszbokszom (idejét sem tudom, mikor vettem elő utoljára a DVD-imet), és azon is van optikai kimenet (is).
Tegnapelőtt-Tuska december 29....
...tegnaptuska december 30....
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2014 dec. 04 09:14 #58966

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ezt még egy dvd lejátszó is tudja.
Tehát....

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2014 dec. 04 09:13 #58965

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
No, ezt majd megnézem, de a lejátszó egy Asus O!Play Mini Pro, nem egy űrtechnika...
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2014 dec. 04 08:10 #58964

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Elvileg semmit, de sztem biztosan beállítható a kimenetnél az, hogy 2.0-át adjon ki a digit kijáraton.
Tehát....

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2014 dec. 04 08:04 #58962

• wolfman
  • wolfman profilkép
  • nocsak nocsak
Sziasztok. Nem tudom, jó helyen teszem-e fel a kérdést, de házimozi és forrás a témám....

Szóval azt a merényletet tervezem, hogy a kis médialejátszóm optikai kimenetét egy DAC-ba kötöm be, de mivel sztereó az erősítőm (és nem mozgat a házimozi), egy sztereó kimenettel rendelkező DAC-ot keresnék. Tudom, ez házimozis szemmel elég rosszul néz ki, de csak egy szobám van, és ha kompromisszumot kell kössek, inkább legyen jó sztereó, mint jó házimozi...

Szóval a kérdésem az, hogy mit tud kezdeni egy sztereó jelre felkészített DAC a médialejátszó adott esetben 5.1-es jelével? Működhet a dolog?

Köszönöm előre is!
...Matuska Szilveszter.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2012 nov. 15 05:59 #43574

• badwater
  • badwater profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 42
Van-e arról valami infó, tapasztalat, hogy a jitter milyen hatással van a blu ray lejátszók képminőségére ?
Utolsó szerkesztés: 2012 nov. 15 06:00 Beküldte badwater.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2012 febr. 09 14:55 #31251

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tényleg szép!
Tehát....

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2012 febr. 09 14:50 #31246

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Várom a 3D dune médialejátszót..Kivi vagyok milyen árat fognak kérni érte. Mindenesetre brutális szép lett.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 16 06:19 #22506

• Nandi
  • Nandi profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 32
No akkor most válaszolok kicsit hosszúra sikeredett a hétvége :)

Realtek 128x chip (spec.ed.) van benne csak a pontosság kedvéért.Amit sokan használnak ez még nem jelenti azt hogy hudenagyon jó lenne. Szakmai dolgokról nagyon szívesen beszélgetek veled, ha van időm ami mostanában nagyon kevés van.

Én még mindig azt mondom hogy ezek az xtre' lejátszók jók lennének ha komolyabb hardvert kapnának és a szoftvert is rendbe raknák, amig ez nincs meg addig én biztos nem ajánlom senkinek a megvételét.
Ez olyan számomra mintha egy MAC mini-t béta leopárddal értékesítenének. Mivel én a MAC gépeket kedvelem ezért írtam a példát,de ez nem azt jelenti hogy iphone-ról fogok zenét hallgatni!
Utolsó szerkesztés: 2011 máj. 16 06:26 Beküldte Nandi.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 15 11:41 #22418

• Nandi
  • Nandi profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 32
.
Utolsó szerkesztés: 2011 máj. 15 11:43 Beküldte Nandi.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 14 19:11 #22407

• kaef
  • kaef profilkép
  • Kereskedő
  • Köszönetek száma: 1
Nandi beküldte:
kaef beküldte:
Nandi beküldte:
vackor beküldte:
Akkor az is lehet, hogy olcsóbban Xtreamer, kicsivel többért Iomega, nem?

Tegnap este kicsit szétszórt voltam és ihlet sem volt hogy elmondjam a véleményem.

Tehát az Xtreamer fő gondja az hogy gyenge a felépítése sok funkciót próbáltak bele passzírozni minél olcsóbban. Gyenge a hardver és ez tény lehet vitatkozni,de a tények magukért beszélnek. AZ általuk használt ALC 887 chip egy rakás kaka, nincs dinamika és fedett, régi technológia sajnos csak erre képes. Az ALC 889és 892 csak funkciókban tér el, sajnos itt is csak a HD filmezésre próbáltak koncentrálni. Számítástechnikai oldalon csak a wolfson tud rendes DAC chipet készíteni.

Köszönöm esel hozzászólását legalább nem kell bizonygatom a tényeket ami jó az jó. Igaz drágább az Iomega kb 20efttal, de ebben már 1-2TB winyó is van. Eszméletlen jó a kezelőfelület rendes hardver támogatással bírnak már a kisebb modellek is. Szoftveresen egyszerűen kimagaslóak. Míg az Xtreamer lejátszóknál folyamatosan a saját szoftver kell frissíteni a sok hiba miatt addig ők a támogatást bővítik. Sokkal jobban integrálhatók bárhová.

Appel termékeket már akkor használtam amikor itthon még nem is forgalmazták. Az ipad vagy ipod távirányítónak tökéletes, de zene hallgatásra nem alkalmas, telefon és kész!

Két megjegyzés:

1.
Az Xtreamert nem ismerem, de az iXtreamer az SPDIF kimenetén igencsak jól szól, sokkal drágább transzportokkal is versenyképes sztereó zenehallgatás esetén. Számos, igen különböző árkategóriájú dac-kal módomban volt kipróbálni és egyikkel sem okozott csalódást. Linux operációs rendszer és Realtek 1283X DD+ processzor van benne, nem mintha ebből bármi következtetést érdemes lenne levonni. Lásd a következő pont.

2.
"Számítástechnikai oldalon csak a wolfson tud rendes DAC chipet készíteni."

Ezt a következtetést nem tudom miből sikerült levonni, de meglehetősen igaztalan a többi gyártóval szemben, különösen annak fényében például, hogy a pro audio interfészek túlnyomó többsége például AKM esetleg Analog Devices chipeket használ, még az igen drága high-end pro eszközökben is. Az pedig régi és alapvető félreértés, hogy egy DAC hangjában a D/A konverter chipnek van meghatározó szerepe. Ez egyszerűen nem igaz és az alapján nem érdemes látatlanban véleményt nyilvánítani, hogy milyen DAC van egy konverterben. Az implementáció ismerete nélkül ennek önmagában semmilyen jelentősége nincs.

Ebben teljesen igazad van! Csak hogy az xtreamer sajnos nem ezek közé tartozik.
Az első kiadásokat hónapokig nem lehetett rendeltetés szerűen használni, bugos volt nagy támogatási hiányosságokkal.
Én azt jegyeztem meg hogy számítástechnikai oldalon megfizethető (olcsó) kategóriában a wolfson DAC remek választás lenne minden gyártónak.

Azt is jól tudom hogy a digit / optikai kimenetnél nincs használva a DAC chip! Én magáról a konstrukcióról beszéltem ami 40-50eft között mozog és ennyiért (na jó még kell pár ezer) sokkal jobb szolgáltatásokkal rendelkező NAS vagy médiaplayer vásárolható fejlettebb hardver támogatással.
Maga az xtreamer készülék külső DAC nélkül nem sokat ér, még NAS-nak is lassú.

"Realtek 1283X DD+ processzor van benne"

Ez egy kiváló darab, de sajnos kevesen használják és nem (olcsó) kategóriákban. A wolfson DAC chip egy kiváló termék csak nem mindegy milyen környezetben van használva.

A média lejátszókban nem nagyon használnak D/A konvertert (csak és önmagában), mivel nemcsak a hang, de a kép feldolgozást illetve a mozi hang dekódolást is el kell végezni, ezért inkább olyan processzort használnak, mint a Realtek, ami nem egy hifire kitalált D/A konverter chip, hanem több annál. Például a digitális kimeneteken is rajta keresztül történik a feldolgozás, juttatja a jelet az SPDIF kimenetre illetve kezeli a mozi hang formátumok dekódolását is és 2 csatornára történő valós idejű keverését. Az xTreamer szintén Realtek processzort, az 1283x-et használja tudomásom szerint.

A Wolfson DAC-ok használata inkább hálózati lejátszók esetében szokott előfordulni.

Válasz: Források: DVD, Blu-Ray, NAS... kép és hang 2011 máj. 14 16:37 #22386

• bbuffy
  • bbuffy profilkép
  • Moderátor
  • blablabla
  • Köszönetek száma: 39
Bár megigértem hogy nem nyilatkozom többet a témában, annyit még hozzáfűznék hogy Xtreamer Pro volt amit irtam és amit használok, nem Xtreamer.
Na ennyit és nem többet.Bye.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 1.109 másodperc