Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Hangfalak, fejhallgatók...

TÉMA: Hangsugárzók

Hangsugárzók 2019 febr. 03 22:57 #79237

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 25
:kiraaly
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangsugárzók 2019 febr. 02 15:59 #79229

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 898
Ez így kerek. :hehe
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Hangsugárzók 2019 febr. 02 13:50 #79228

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 53
Minden zenei stíluson jól teljesítő (igazi all-round) hangsugárzó:

"Vevő: -Melyik zenei stílusokat szereti leginkább, milyen zenéken szól legszebben?
Eladó: -Mindenféle zenén nagyon jó. Nem válogat. Minden zenei stílus fekszik neki. Kipróbáltam, mert igazi zenei mindenevő vagyok, nálam aztán szól mindenféle muzsika.
Vevő: -Thrash metalon milyen?
Eladó: -Ugyan már! Az nem zene, csak csörömpölés.
Vevő: -Italo disco milyen rajta?
Eladó: -Ilyen nyálas vackokat nem hallgatok.
Vevő: -Techno?
Eladó: -Olyat be sem engedek a házba!
Vevő: -Csűrdöngölő?
Eladó: -Azt járják a parasztok kint a pusztában, ne az én nappalimban.
Vevő: -Vonósnégyesek?
Eladó: -Csak nem gondolod, hogy olyan dög unalmas vackokat hallgatok?
Vevő: -Női gregorián kórus?
Eladó: -Az a templomi nyávogás neked zene?"

Na, most már tudom, milyen is az igazi zenei mindenevő hifista, meg milyen is az a hangsugárzó, ami mindenfajta zenén jól szól. :fekver :fekver :fekver

Ja, ha nem pontosan idéztem, és valamelyik "vacak" helyett az hangzott el, hogy szar, akkor elnézést kérek e beszélgetés résztvevőitől, hogy nem emlékeztem pontosan, mikor is szerepelt a "szar", mint jelző.
Utolsó szerkesztés: 2019 febr. 02 13:55 Beküldte gaborka8X8.

Hangsugárzók 2018 dec. 12 10:40 #78936

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 30
Köszönöm.

Hangsugárzók 2018 dec. 12 10:35 #78935

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 629
Néhány éve vm69-nél hallottam, akkor nekem is tetszett, gratula :kiraaly
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tonya

Hangsugárzók 2018 dec. 12 10:12 #78934

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Köszönöm, szerintem is jó dobozok. Én csövessel hajtom és műfaj független doboz, klasszikus, jazz, rock, pop minden mehet neki. Először egy fórumtársnál hallottam őket egy budget Yamaha elő és végfokkal, nem volt meggyőző, de vittem magammal egy kis csövest is, na azzal már tetszett, aztán előkerült egy régi vintage A osztályú Yamaha erősítő is azzal is igen meggyőzően zenéltek, bár a helyiség és a forrás nem igazán volt ideális, de ott eldöntöttem, hogy kell egy ilyen nekem is :Iloveyou csiszolatlan gyémánt, sikerült, összejött. A dobozokat így kell elhelyezni mivel az azonos sorozatszám mellett ott van az R és L betű, szétszedtem és átnéztem, minden eredeti benne és hibátlan, a váltó alkatrészei különös tekintettel a kondenzátorokra hibátlanok ( kapacitás és ESR mérővel ellenőriztem) még 40 év után is. A hangjáról annyit, hogy nekem nagyon bejön, de hát ez ugye szigorúan saját vélemény, ha esetleg valaki fülvégre szeretné kapni szívesen látom egy kis hallgatózásra :beer

Hangsugárzók 2018 dec. 12 09:08 #78933

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Ez egy jó doboz szerintem, kiegyenlített, semleges, tiszta, levegős hang jellemezte, anikor hallottam, nem ma volt már, vagy 25 éve...
Kicsit vékonyka volt a közepe, talán csak ennyi problémám volt vele. És nagyon hallani lehetett vele, hogy a nagy 300B-s erősítő, ami hajtotta, milyen lasssú! :)
Nem ezt mentem meghallgatni, ez csak a sarokban árválkodott, kértem, kössük be a monstrum Monaudiók helyett és hát megérte, na, sokkal jobban tetszettek, mint amazok.
Ennek hatására akkor rendeltem egy pár NS700X Yamaha dobozt, ami szintén ekkora, 3 utas, csak fele ennyibe került, bízva benne, hogy ilyesmi lesz, hát nagyon nem ilyesmi lett. :(
De ezeket fordítve szokták installálni, tehát a jobbos a balos helyére került a képen elvileg...
Persze ha így tetszik jobban, akkor így kell használni.
Gratulálok!
Utolsó szerkesztés: 2018 dec. 12 09:09 Beküldte marky.

Hangsugárzók 2018 dec. 12 08:56 #78932

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Gratulálok! Híres darab. Hogy tetszik?
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Hangsugárzók 2018 dec. 12 08:27 #78931

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Bakancslistás volt, összejött, Yamaha NS-1000M :blush:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Hangsugárzók 2018 dec. 03 08:41 #78824

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Van olyan haver, aki a Heybrook HB1 produkcióját keresi azóta is mindenben szerintem, mert attól nem tud elszakadni, annyira bejött neki annak idején. A fiatalabb kori élmények hatása ez, melyek oly kedves időszakokat idéznek, az úgy és olyan módon megszólaló zenékkel. Persze azt a környezetet úgy és az azóta elhunytakat ezek sem támasztják fel, de emlékeztetnek. Nála ez játszik szerintem szerepet.

Vett sokkal jobb dobozokat azóta, amik tényleg jól is szólnak nála, de azok mellett is mindig a HB1 az, amit emleget.
Mára szerintem gyakorlatilag bármit meg tudna venni anyagi értelemben, komoly cége van, tisztességes forgalommal, szakmájában az egyik legjobb idehaza.
Tény, van a HB1 és a Sonata kommunikációjában is valami magától értetődőség, ahogy így vannak némelyek az AN E dobozzal, meg a StandArttal is.

Esetemben más a helyzet: a HB1 ugyanúgy elhasalt már akkor is, amikor ő belezúgott a nyolcvanas években. Később aztán én is haza hoztam, próbáltam megszeretni, próbáltam a saját igényeimet általa kielégíteni, nem ment. Mindig volt benne valami mesterséges vékony üresség és enerváltság, ami nem tetszett. A harapósság nagyon hiányzott bizonyos zenéken. Idegenben viszont soha nem volt vele bajom, de hazavinni nem akartam a hangzását.

DL és a HFM munkássága tagadhatatlanul mély nyomokat hagyott a hazai hifis társadalomban akkor, és maximálisan pozitív felhanggal állítom most ezt saját szemszögemből, de tény az is, sok mindenben más értékrenddel rendelkezem, mint ők akkor, ezért aztán noha ugyanazt hallottuk volna valószínűleg sok meghallgatás keretében, másképpen ítélkeztünk volna. Az ő akkor használt kontroll berendezése szerintem nekem alkalmatlan lett volna alapvetően. Más az ízlésünk, így elvárásaink is.
De szinte késhegyre menő vitákat folytattunk annak idején, az ott olvasottakat elemezgetve, és ez milyen jó és tanulságos időszak volt, talán pont ezért is!

Szerintem elég mélyen benne van a HFM abban, hogy nagyon megkedveltem a JBL-eket és hogy kifejezetten kerestem azokat a pontokat, ahol fülügyre vehetem őket meg a h/k cuccokat azok alapján, amiket ezekről írtak a próbák és a 776 keretében. Mert Quadot hallottam, BC1-est is, NAD-Teslát is, stb.
És hogy nem csalódtam bennük, pont azt kaptam, amire számítottam
És ezekből kiindulva az kezdett el érdekelni leginkább, amit azok a bizonyos említett kritizáltak képviseltek, mert a HFM-ben a kritikáikban meg tudták azokat az érzéseket ügyesen fogalmazni, amiből átjött a lényeg, hogy nekem mire is van szükségem.
Utolsó szerkesztés: 2018 dec. 03 08:58 Beküldte marky.

Hangsugárzók 2018 dec. 02 23:14 #78819

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Jó a Sonata kategóriájában szerintem, olyasmi jelenség, mint a vastagabb HAMA hangsugárzó kábel a MM polcairól: Semmi nagy dolgot nem csinál, így nem is hibázik nagyot soha, ezért kellemesen el lehet vele zenélgetni egy bizonyos határral belőtt igénnyel. Ilyenek még valamelyest a jobban sikerült komplett berendezések némelyike is. Az antitornyok ellentétei...

Koscsó Ferinek teljesen átjön a példája: a jó berendezés egyik legfontosabb ismérve árkategóriáktól függetlenül véleményem szerint, hogy oldalt heverészve, vagy a másik szobából hallgatva is "jól szól", nem csak a sweet spotból tetszik. A másik, hogy nem válogat a műfajok közt... De tényleg nem sok ilyen van az alsóbb, és pláne a legfelsőbb kategóriában.
Utolsó szerkesztés: 2018 dec. 02 23:20 Beküldte marky.

Hangsugárzók 2018 dec. 01 21:14 #78815

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
goodman beküldte:
Nagyon régen nem szóltam hozzá

Igazán nem értem, miért. Persze Te dolgod.
Tehát....

Hangsugárzók 2018 dec. 01 21:10 #78814

• goodman
  • goodman profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 147
Nagyon régen nem szóltam hozzá, de most úgy éreztem meg kell tennem. Mégpedig a Sonata-k kapcsán. Valahogy nálam is úgy alakult az idők folyamán, hogy vissza-visszatérően mindig volt. Jelenleg is van egy pár (ha jók az emlékeim akkor ez már az 5.), amely a másod rendszerben teljesít. Nehéz megfogalmazni mi az ami miatt ennyire vonzódok ezen kis dobozokhoz. Pedig semmi extra , sem fény sem csillogás, egyszerűen csak zenél. Nem akar többnek és nagyobbnak látszani mint ami. Persze megvannak a korlátai, de ha ezt szem előtt tartjuk és nem etetjük olyan zenével amely nem az ő műfaja, akkor cserébe jó pár kellemes pillanatot képes szerezni. :)
Rendszer 1: Onkyo Model 733 - Analogue Addicts - C.E.C. BD-1000 - Kenwood KT-8300 - Marantz Imperial 7

Rendszer 2: Dunaudio Evergreen A30 - Technics SL-P377A - JPW Sonata
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gaborka8X8, fzs1

Hangsugárzók 2018 dec. 01 21:01 #78809

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Nekem bakancslistás volt egy Rogers doboz, így pár nap ismerkedés után szerintem maradni fog a Studio 1A, egyébként ajánlom ezt az oldalt: www.markhennessy.co.uk/rogers/

Hangsugárzók 2018 dec. 01 20:44 #78805

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
tonya beküldte:
Anno amikor a Rogers tönkre ment a mostani Harbeth tulaj Alan Shaw bizony elég sok mindent felvásárolt a Rogersből, nem véletlen a rokonság a dobozok között.

Mint írtam, az LS7t-vel nem kerültem komolyabb barátságba, de azért nem tettem le a Rogersekkel való további ismerkedésről.
Pl. szívesen kerülnék hosszabb kapcsolatba, egy LS5/9-el, noha állítólag nagyon háklis mindenre. Elhelyezés, elektronika, minden. És még az sem kizárt, hogy kipróbálok egy sima LS7-et, azaz, a korábbi változatot, amiben még nem a titán dóm van.

Hangsugárzók 2018 dec. 01 20:33 #78800

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
tonya beküldte:
Én mondjuk szeretem a Spendor BC1-et, de hangsúlyozom nagyon nem mindegy az állvány és az erősítő, illetve úgy az egész rendszer amiben használva van, és bizony nem egy ligában van a JPW Sonátákkal, klasszisokkal jobb szerintem, de ez az én véleményem. :pirul

Ebben tökéletesen egyetértünk. Nem egy liga a Spendor BC1 és a Sonata. A Spendor már egy komoly hangsugárzó, a Sonata pedig egy kis játékszer, de egy nagyon élvezhető játék, ami egy, a zene egy szűk keresztmetszetén valami olyan tud, amit kevesen. Olyasmit, mint pl. a nála sokkal drágább Snell Type J, vagy a kisebb Audio Note-ok.

Hangsugárzók 2018 dec. 01 20:28 #78797

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Anno amikor a Rogers tönkre ment a mostani Harbeth tulaj Alan Shaw bizony elég sok mindent felvásárolt a Rogersből, nem véletlen a rokonság a dobozok között.

Hangsugárzók 2018 dec. 01 20:24 #78796

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Én mondjuk szeretem a Spendor BC1-et, de hangsúlyozom nagyon nem mindegy az állvány és az erősítő, illetve úgy az egész rendszer amiben használva van, és bizony nem egy ligában van a JPW Sonátákkal, klasszisokkal jobb szerintem, de ez az én véleményem. :pirul

Hangsugárzók 2018 dec. 01 20:09 #78791

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
tonya beküldte:
A Rogers LS7T valóban titán dómot használ méghozzá egy németek által gyártott MB Quartot, hogy a doboz hogyan szól azt nem tudom, mivel nem hallottam, ebben egy Celestion dóm van, és a BBC stúdióiba lett kifejlesztve a doboz, nekem nagyon bejön a hangja, de nagyon nem mindegy mivel van kiszolgálva, és milyen állvány van alatta, van Spendor BC1-em is, mindkettő ugyanazon elv szerint épül fel, azaz a dobozok falai vékonyak, rezegnek akárcsak az állvány. Először homokkal kitömött alul felül tüskézett állványt raktam alá, de nem volt az a hűha érzésem, de így most ahogy össze van állítva a rendszer mondjuk Mercedes Sosa vagy Maria Callas hangjától bizony lúdbőrözök (nem azért mert nem tetszik), de ha a Pink Floydot vagy Dire Straitset indítok el azért azok is ott vannak, nincsen összeomlás, maszatolás, lehet tolni neki akárcsak egy JBL-nek. (azokat is szeretem )

A BC1-et alapból nem szerettem. Kiválóan teljesít vokális műveken, de borzasztóan "lassú", unalmas, öreguras azokon a fajta hangszeres zenéken, amiket én kedvelek. Ezért inkább az SP1-es, ha már régi Spendor, aminél a Spendor konstruktőrei már próbálták kiküszöbölni a BC1-es fent említett, és általuk is elismert hiányosságait. (De azért az SP1-es is messze van egy Swans M6-tól, miközben sajnos, nem állíthatom, hogy nem hallottam még olyan hangsugárzót, ami sokkal jobb komolyzenén nála.)

Pl. az is érdekes, hogy a Rogers is a Spendor is és a Harbeth is az un. BBC iskolát követi, de azért nagyon másként szólnak. (A Harbeth 30.1-el már simán tudnék hosszabb ideig is együtt élni, de az igazi nagy "álom" az vagy egy Usher 777, vagy egy ATC SCM40A. De egyikről sem gondolom, hogy minden műfajon jól szól.)

Hangsugárzók 2018 dec. 01 20:01 #78786

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
fzs1 beküldte:
vackor beküldte:
fzs1 beküldte:
Az a madárka most háromszoros árú a Sonatahoz képest, de nem hiszem, hogy 10 év múlva is ez lenne a helyzet. Fórumon csak dicsérik, azon kívül hallottam már, hogy nem egy akkora szám, mint a hájpja.

Mi is az?

tmpaudio.hu/hu/kezdolap/9-5-sol-kolibri.html

Ez valami magyar csoda?
Tehát....
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.439 másodperc