Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Hangfalak, fejhallgatók...

TÉMA: Hangsugárzók

Hangsugárzók 2018 nov. 05 13:23 #78324

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 22
Majd este. Elszívom a békepipát. Egy Cohibát... ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangsugárzók 2018 nov. 05 13:21 #78321

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 880
marky beküldte:
Cangát, nem is trafót! :)))

Azt hittem füstölni akarsz.. :)
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Hangsugárzók 2018 nov. 05 13:19 #78319

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Cangát, nem is trafót! :)))

Hangsugárzók 2018 nov. 05 13:19 #78318

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
marky beküldte:
"Egyformák vagytok"

Ezt azért erősen kétlem, legfeljebb hasonló a habitusunk, de szerintem lépjünk tovább...
Ha éppen hétvége lenne, amúgy is szívesen pihennék egy kicsit... nem árt néha egy kis friss levegő! ;)
Megyek is tekerni egyet...

Ugyan mit? :)
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Hangsugárzók 2018 nov. 05 13:18 #78317

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
"Egyformák vagytok"

Ezt azért erősen kétlem, legfeljebb hasonló a habitusunk, de szerintem lépjünk tovább...
Ha éppen hétvége lenne, amúgy is szívesen pihennék egy kicsit... nem árt néha egy kis friss levegő! ;)
Megyek is tekerni egyet...

Hangsugárzók 2018 nov. 05 13:11 #78313

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
marky beküldte:
Próbálok, de látod..

Egyformák vagytok. Ha az egyik abbahagyta, kezdi a másik. Ha így megy tovább mindketten pihentek kicsit, aztán hátha lehűl a dolog. Tessék abbahagyni. Mindketten.
Tehát....

Hangsugárzók 2018 nov. 05 13:09 #78311

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Próbálok, de látod..

Na, újabb kísérlet! :)
Az L101 Lancer a régi ReVox toronnyal igen finoman teljesít, B750mk2 az erősítő, B760 tuner, B710mk2 magnó és Sony CD-P555ESD CD játszó, a kábelek Cordialok.
Nyilván nem való ez a hang mindenkinek, pláne nem az audiofileknek, mert sávszélei igencsak hiányoznak, de nekem tetszik, testes, természetes, könnyed, amolyan magától értetődő.
Utolsó szerkesztés: 2018 nov. 05 13:15 Beküldte marky.

Hangsugárzók 2018 nov. 05 12:58 #78306

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
marky beküldte:
De szerintem térjünk vissza az eredeti témához, a hangsugárzókhoz, ha lehet. :thankU

Jó lenne....
Tehát....

Hangsugárzók 2018 nov. 05 11:37 #78288

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Az alázat és az alázatoskodás sokszor nem különíthető el markánsan, bár valóban nem keverendő, de aki mindenkivel, mindig alázatos, az leginkább alázatoskodik, úgy gondolom.

Lehet, hogy keverem a fogalmakat - nem is kicsit, hanem nagyon - de meglehet, mégsem én keverem, csak mondjuk valaki nem érti, miről beszélek... ;)

Lehet, hogy érdekes dolog feltétel nélkül szeretni, de ki kell próbálni, szerintem nem lehetetlen...

Az új, az ismeretlen mindig megütközést kelt elsőre az emberben, ami addigi hiedelmeitől eltér e témában, ez szerintem teljesen normális, de érdemes néha tovább gondolni a dolgokat, hátha valami mégis átszüremlik belőlük, ami addig és úgy nem volt nyilvánvaló.

De szerintem térjünk vissza az eredeti témához, a hangsugárzókhoz, ha lehet. :thankU
Utolsó szerkesztés: 2018 nov. 05 11:45 Beküldte marky.

Hangsugárzók 2018 nov. 05 10:41 #78287

• Meridián
  • Meridián profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 90
marky beküldte:
Szia Anti! :hello

Ezért írtam, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Ezt ennél egyszerűbben nem tudom ezt megfogalmazni, minden benne van. Lehet, hogy nem teljesen pc, de true és correct.

A tiszteletről: A legalapvetőbb emberi érzés szerintem a szeretet, de szeretetből nem következik automatikusan a tisztelet. A két dolog egymástól teljesen függetlenül képes működni. Akit nem ismerünk, azt persze tiszteljük, ám ez egyféle tudatlanságból fakadó távolságtartás leginkább, akit igen, azt is, ha eleget tesz alapvető elvárásainknak ezirányban, és így megérdemli... és ha nem, akkor nem. Ugyanis ha nem így teszünk, meghazudtoljuk saját értékrendünket, ezzel pedig magunkat nem tiszteljük. Ezért megfelelni senkinek sem akarok ezen kívül, pontosan elég, ha tisztán a tükörben szeretem, akit látok. Aki kivétel nélkül tisztel mindenkit, az magát nem tiszteli eléggé... Ez a véleményem.

Az alázat és az alázatoskodás is ugyanilyen összefüggésben van szerintem. Az alázat egy alapvető emberi magatartásforma, az alázatoskodás viszont egy mesterkélt pótcselekvés, egyéb galádságok elfedésére.

Kevered a fogalmakat,de nagyon....de ez a Te dolgod......alázatoskodásról senki sem beszélt....alázatról,a kettő nem ugyan az.
Érdekes dolog,lehet valakit úgy Szeretni,hogy nem Tisztelem.....
Részemről ezt az "eszmecserét" befejeztem.
"Mert magamat kigúnyolom, ha kell,
De hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Hangsugárzók 2018 nov. 05 09:55 #78286

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Kissé gyanús is volt korából következve, hogy még az eredeti szél van rajta... De mivel ez eladó szimpatikus volt (sőt, azóta is az!), és este történt az adásvétel az út mellett, így ez fel sem tűnt, de ez teljesen természetes ilyen esetben szerintem, pontosan, mint a használt autóknál, ahogy írod: megvesszük, rögtön összes folyadékok cseréje. (kivéve a hydrodinamikus - elhanyagolt - automata váltót, amiben nem cseréltek addig legfeljebb 100e km-ként legalább olajat)
Utolsó szerkesztés: 2018 nov. 05 09:57 Beküldte marky.

Hangsugárzók 2018 nov. 05 09:54 #78285

• anti70
  • anti70 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 26
:-)
Mark Levinson No.39 - Siltech Spx-30
Siltech SQ-110B Classic G5 xlr
Mark Levinson No.380s
Mark Levinson 27.5 - Van Damme
Siltech FT-12 G2
JBL 250ti Classic Edition

JBL L26

Hangsugárzók 2018 nov. 05 09:51 #78284

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
anti70 beküldte:
Annyit szeretnék még hozzáfűzni,hogy élőben jobban meg lehet ítélni az embereket.Akiket én itt személyesen megismertem csak pozitív tapasztalatom van róluk.Egy történet: Hangfalat szerettem volna cserélni a régi helyett mert nem tudtam megkedvelni (dyno hét évig éltem vele,több erősítő meghallgatása után sem) a kiszemelt egy JBL volt,mivel Győzőnek tudtam,hogy van tapasztalata,ismeretlenül felhívtam mire figyeljek az adott hangfal vásárlásánál.Felajánlotta,hogy elkísér és lejött velem vidékre, cipekedett a negyedik emeletről velem,tanácsokkal látott el hogy alacsonyabb költségből mivel lehet kiszolgálni és kitért rá hogy mi az amivel később teljesen kitudom szolgálni,mind ezt úgy hogy életében először látott.Ezt most nem azért írtam le hogy fényezzem,hanem hogy személyesen megismerve az embereket egy korrektebb képet kap.

Maradhatnál ilyen aktív... :)
Tehát....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: anti70

Hangsugárzók 2018 nov. 05 09:50 #78283

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Kötelező szerviz, mint a használt autónál... :)
Tehát....

Hangsugárzók 2018 nov. 05 09:45 #78282

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Na de térjünk vissza a topic tartalmi lényegéhez: a 4408A köszöni, remek formában van, rendesen ki lett próbálva, és utána némi oda nem illő zörejre lettem figyelmes, mint amikor a hangszóróban a belső vezeték a membránhoz ér nagyobb kitérésekkor hátulról, amikor azonban láttam, elrepedt a gyári hab szél egy részen, ezért express meg széleztettem, gyönyörűen sikerült, nagyon tetszik ahogy szól, pedig ha 1-2 napot járódott azóta, de kicsivel pontosabb is lent, el volt öregedve a perem! :kiraaly
Utolsó szerkesztés: 2018 nov. 05 09:46 Beküldte marky.

Hangsugárzók 2018 nov. 05 09:31 #78281

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Szia Anti! :hello

Ezért írtam, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Ezt ennél egyszerűbben nem tudom ezt megfogalmazni, minden benne van. Lehet, hogy nem teljesen pc, de true és correct.

A tiszteletről: A legalapvetőbb emberi érzés szerintem a szeretet, de szeretetből nem következik automatikusan a tisztelet. A két dolog egymástól teljesen függetlenül képes működni. Akit nem ismerünk, azt persze tiszteljük, ám ez egyféle tudatlanságból fakadó távolságtartás leginkább, akit igen, azt is, ha eleget tesz alapvető elvárásainknak ezirányban, és így megérdemli... és ha nem, akkor nem. Ugyanis ha nem így teszünk, meghazudtoljuk saját értékrendünket, ezzel pedig magunkat nem tiszteljük. Ezért megfelelni senkinek sem akarok ezen kívül, pontosan elég, ha tisztán a tükörben szeretem, akit látok. Aki kivétel nélkül tisztel mindenkit, az magát nem tiszteli eléggé... Ez a véleményem.

Az alázat és az alázatoskodás is ugyanilyen összefüggésben van szerintem. Az alázat egy alapvető emberi magatartásforma, az alázatoskodás viszont egy mesterkélt pótcselekvés, egyéb galádságok elfedésére.
Utolsó szerkesztés: 2018 nov. 05 09:41 Beküldte marky.

Hangsugárzók 2018 nov. 05 08:52 #78279

• anti70
  • anti70 profilkép
  • nocsak nocsak
Annyit szeretnék még hozzáfűzni,hogy élőben jobban meg lehet ítélni az embereket.Akiket én itt személyesen megismertem csak pozitív tapasztalatom van róluk.Egy történet: Hangfalat szerettem volna cserélni a régi helyett mert nem tudtam megkedvelni (dyno hét évig éltem vele,több erősítő meghallgatása után sem) a kiszemelt egy JBL volt,mivel Győzőnek tudtam,hogy van tapasztalata,ismeretlenül felhívtam mire figyeljek az adott hangfal vásárlásánál.Felajánlotta,hogy elkísér és lejött velem vidékre, cipekedett a negyedik emeletről velem,tanácsokkal látott el hogy alacsonyabb költségből mivel lehet kiszolgálni és kitért rá hogy mi az amivel később teljesen kitudom szolgálni,mind ezt úgy hogy életében először látott.Ezt most nem azért írtam le hogy fényezzem,hanem hogy személyesen megismerve az embereket egy korrektebb képet kap.
Mark Levinson No.380s
Siltech FT-12 G2

JBL L26

Hangsugárzók 2018 nov. 05 08:35 #78278

• Meridián
  • Meridián profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 90
Szépen szét offoltuk ezt a topicot...ezért még lógni fugunk :hehe
Most már a megfelelő helyen fogok dolgokat lereagálni.... :)
"Mert magamat kigúnyolom, ha kell,
De hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Hangsugárzók 2018 nov. 05 08:31 #78277

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
vackor beküldte:
marky beküldte:
"Győző! Ha nem próbálsz meg értelmes keretek között megnyilvánulni, akkor keresünk megoldást a problémára... Szeretem (szeretjük) a hülyeséget és a szurkálódást is egy bizonyos szintig, de te nem egyszer átléped ezt a szintet. Tehát lehet macerálódni, szurkálódni, de a tiszteletet meg kell adni a másiknak. Ha ez nem megy, lehet keresni másik felületet."

Amilyen Janikám az adjonisten, olyan a fogadjisten. Ha nem tetszik, ne olvass, de ne fárassz a hülyeségeiddel plíz! :thankyou2
És ne fenyegess főleg, örülj neki, hogy itt vagyok és figyelj, ha nem értesz valami, sokat tanulhatsz még, ha lesz eszed hozzá... :hello
Mert még a végén majd olvasgathatod magad, ha ez a cél. :ezvan

Szerintem kívülállóként ne legyetek partnerek egymás hülyeségében.... Végre alakul itt valami élet.

Ugyanezt írtam. De lépjünk tovább, a lentiek ismeretében.
Tehát....

Hangsugárzók 2018 nov. 05 08:23 #78276

• anti70
  • anti70 profilkép
  • nocsak nocsak
Most olvastam az elmúlt nap eseményeit.Szerintem dbrnsk semmivel nem volt különb.Volt,hogy amikor lenyugodtak a kedélyek te kezdted újra.(4408) Nem gondolom,hogy olyan történt amiért bárkit is le kéne tiltani én itt nem éreztem tiszteletlenséget.Eddig itt nem volt divat a tiltogatás.Igen Győzőnek van egy stílusa,nem mindenkinek szimpatikus (régen nekem sem volt a Hificity-s korszakban) és ha kesztyűt dobnak felveszi,de nagy tapasztalata van és érdemes figyelembe venni.Mióta itt van életre kelt a fórum.
Mark Levinson No.380s
Siltech FT-12 G2

JBL L26
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.532 másodperc