Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Hangfalak, fejhallgatók...

TÉMA: Hangsugárzók

Hangsugárzók 2019 júl. 12 10:23 #80846

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 41
Az a rossz hírem ezzel kapcsolatban, hogy ezt nem ő találta fel, ellenben ezt híreszteli és ő csinált belőle üzletet egy szénszálas iparossal összefogva, a többit fedje inkább sűrű, jótékony homály a békesség kedvéért...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Hangsugárzók 2019 júl. 10 20:01 #80777

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 664
Köszönjük az ismeretterjesztést :cool
Pusztán kérkedtem egy kicsit :)
Akkoriban olvastam e fejlesztésről, hallani sohasem hallottam más Bay hangsugárzót, csak az említettet, ami trane-től került hozzám és a Rega Planet, Mira páros mellől szorította ki akkoriban a Jura-t. Azt rögtön gondoltam, hogy köze nincs e típusú hangsugárzókhoz. Próbáltam némi infót szerezni róla mélben a gyártótól, de egy nem igazán emlékszem típusú válasza nem dobott fel...
Most 100 körül tűnik fel az apróban odaát.
Van nálam valami fekete lyuk... állítólag élvezem...
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Hangsugárzók 2019 júl. 10 18:42 #80775

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 60
fzs1 beküldte:
marky beküldte: Volt Bay Audio dobozom, Chaconne

Mivel Bay Zolinál elég sűrűn megfordulok. Ezt az új hangsugárzóját is hallottam már jó párszor. Illetve ennek az elődjét, prototípusát is elég sokszor, meg a korábbi hangsugárzóit, elektronikáit is. Ezért teljes nyugalommal ki merem jelenteni, hogy a Chaconne egészen más hang volt.
Ez a mostani egy forradalmian új hangsugárzó, ami a Zoli által kitalált, kifejlesztet, kikísérletezett, és ami a lényeg szabadalmaztatott magassugárzókat tartalmazza, a dinamikus mélyközepek ilyetén módon való elhelyezésével pedig a körsugárzó mivoltán bőven túlmutatva, gyakorlatilag szinte teljesen omnidirekcionális hangsugárzó, azoktól a problémáktól mentesen, amik a sok hangszóróból felépített omniknál, pl. a Shahinian Diapason-nál jelentkezik. (A kisebb Shahinian-ok pedig ugyanúgy nem omnik, mint ahogy a Heed-ek sem.)

Sajnos, nem csak hangban különbözik nagyon a Chaconne-tól (Ami számomra annyira dög unalmas volt, hogy némi túlzással csak requiemek szóltak rajta elfogadhatóan.), hanem árban is. És abban is nagyon, mivel ezeknek a hangsugárzóknak az ára 40 - 50 000 euró körül alakul, beszerzési forrástól függően, azaz, durván 12 millió és 15 millió forint között.
A Chaconne pedig, ha emlékeim nem csalnak, még új korában sem volt 1 millió forint közelében sem.

:)

Hangsugárzók 2019 júl. 10 15:50 #80772

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
marky beküldte: Volt Bay Audio dobozom, Chaconne
HB ( hifista-bohóc ) - remélem jól szórakoztok :)-, aki azért néha hallgat egy kis zenét is

Hangsugárzók 2019 júl. 10 15:43 #80771

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag

Hangsugárzók 2019 júl. 09 13:15 #80750

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 922
Valami felvilágosítós lapból ollózhatott. Nem a méret a lényeg... :hehe2
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Hangsugárzók 2019 júl. 09 13:14 #80749

• Meridián
  • Meridián profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 96
Többet tanultam belőle, mint 40 éves Zenehallhatás alatt megtapasztaltam..... :hehe :fekver
"Mert magamat kigúnyolom, ha kell,
De hogy más mondja, azt nem tűröm el!"
Utolsó szerkesztés: 2019 júl. 09 13:15 Beküldte Meridián.

Hangsugárzók 2019 júl. 09 13:09 #80748

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Az.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Hangsugárzók 2019 júl. 09 11:57 #80747

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 219
Komoly cikk! :D

Hangsugárzók 2019 júl. 09 10:11 #80745

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Hangsugárzók 2019 febr. 03 22:57 #79237

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
:kiraaly

Hangsugárzók 2019 febr. 02 15:59 #79229

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Ez így kerek. :hehe
Tehát....

Hangsugárzók 2019 febr. 02 13:50 #79228

• gaborka8X8
  • gaborka8X8 profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 60
Minden zenei stíluson jól teljesítő (igazi all-round) hangsugárzó:

"Vevő: -Melyik zenei stílusokat szereti leginkább, milyen zenéken szól legszebben?
Eladó: -Mindenféle zenén nagyon jó. Nem válogat. Minden zenei stílus fekszik neki. Kipróbáltam, mert igazi zenei mindenevő vagyok, nálam aztán szól mindenféle muzsika.
Vevő: -Thrash metalon milyen?
Eladó: -Ugyan már! Az nem zene, csak csörömpölés.
Vevő: -Italo disco milyen rajta?
Eladó: -Ilyen nyálas vackokat nem hallgatok.
Vevő: -Techno?
Eladó: -Olyat be sem engedek a házba!
Vevő: -Csűrdöngölő?
Eladó: -Azt járják a parasztok kint a pusztában, ne az én nappalimban.
Vevő: -Vonósnégyesek?
Eladó: -Csak nem gondolod, hogy olyan dög unalmas vackokat hallgatok?
Vevő: -Női gregorián kórus?
Eladó: -Az a templomi nyávogás neked zene?"

Na, most már tudom, milyen is az igazi zenei mindenevő hifista, meg milyen is az a hangsugárzó, ami mindenfajta zenén jól szól. :fekver :fekver :fekver

Ja, ha nem pontosan idéztem, és valamelyik "vacak" helyett az hangzott el, hogy szar, akkor elnézést kérek e beszélgetés résztvevőitől, hogy nem emlékeztem pontosan, mikor is szerepelt a "szar", mint jelző.
Utolsó szerkesztés: 2019 febr. 02 13:55 Beküldte gaborka8X8.

Hangsugárzók 2018 dec. 12 10:40 #78936

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 35
Köszönöm.

Hangsugárzók 2018 dec. 12 10:35 #78935

• fzs1
  • fzs1 profilkép
  • Moderátor
Néhány éve vm69-nél hallottam, akkor nekem is tetszett, gratula :kiraaly
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tonya

Hangsugárzók 2018 dec. 12 10:12 #78934

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Köszönöm, szerintem is jó dobozok. Én csövessel hajtom és műfaj független doboz, klasszikus, jazz, rock, pop minden mehet neki. Először egy fórumtársnál hallottam őket egy budget Yamaha elő és végfokkal, nem volt meggyőző, de vittem magammal egy kis csövest is, na azzal már tetszett, aztán előkerült egy régi vintage A osztályú Yamaha erősítő is azzal is igen meggyőzően zenéltek, bár a helyiség és a forrás nem igazán volt ideális, de ott eldöntöttem, hogy kell egy ilyen nekem is :Iloveyou csiszolatlan gyémánt, sikerült, összejött. A dobozokat így kell elhelyezni mivel az azonos sorozatszám mellett ott van az R és L betű, szétszedtem és átnéztem, minden eredeti benne és hibátlan, a váltó alkatrészei különös tekintettel a kondenzátorokra hibátlanok ( kapacitás és ESR mérővel ellenőriztem) még 40 év után is. A hangjáról annyit, hogy nekem nagyon bejön, de hát ez ugye szigorúan saját vélemény, ha esetleg valaki fülvégre szeretné kapni szívesen látom egy kis hallgatózásra :beer

Hangsugárzók 2018 dec. 12 09:08 #78933

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Ez egy jó doboz szerintem, kiegyenlített, semleges, tiszta, levegős hang jellemezte, anikor hallottam, nem ma volt már, vagy 25 éve...
Kicsit vékonyka volt a közepe, talán csak ennyi problémám volt vele. És nagyon hallani lehetett vele, hogy a nagy 300B-s erősítő, ami hajtotta, milyen lasssú! :)
Nem ezt mentem meghallgatni, ez csak a sarokban árválkodott, kértem, kössük be a monstrum Monaudiók helyett és hát megérte, na, sokkal jobban tetszettek, mint amazok.
Ennek hatására akkor rendeltem egy pár NS700X Yamaha dobozt, ami szintén ekkora, 3 utas, csak fele ennyibe került, bízva benne, hogy ilyesmi lesz, hát nagyon nem ilyesmi lett. :(
De ezeket fordítve szokták installálni, tehát a jobbos a balos helyére került a képen elvileg...
Persze ha így tetszik jobban, akkor így kell használni.
Gratulálok!
Utolsó szerkesztés: 2018 dec. 12 09:09 Beküldte marky.

Hangsugárzók 2018 dec. 12 08:56 #78932

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Gratulálok! Híres darab. Hogy tetszik?
Tehát....

Hangsugárzók 2018 dec. 12 08:27 #78931

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Bakancslistás volt, összejött, Yamaha NS-1000M :blush:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Hangsugárzók 2018 dec. 03 08:41 #78824

• marky
  • marky profilkép
  • törzsgárda tag
Van olyan haver, aki a Heybrook HB1 produkcióját keresi azóta is mindenben szerintem, mert attól nem tud elszakadni, annyira bejött neki annak idején. A fiatalabb kori élmények hatása ez, melyek oly kedves időszakokat idéznek, az úgy és olyan módon megszólaló zenékkel. Persze azt a környezetet úgy és az azóta elhunytakat ezek sem támasztják fel, de emlékeztetnek. Nála ez játszik szerintem szerepet.

Vett sokkal jobb dobozokat azóta, amik tényleg jól is szólnak nála, de azok mellett is mindig a HB1 az, amit emleget.
Mára szerintem gyakorlatilag bármit meg tudna venni anyagi értelemben, komoly cége van, tisztességes forgalommal, szakmájában az egyik legjobb idehaza.
Tény, van a HB1 és a Sonata kommunikációjában is valami magától értetődőség, ahogy így vannak némelyek az AN E dobozzal, meg a StandArttal is.

Esetemben más a helyzet: a HB1 ugyanúgy elhasalt már akkor is, amikor ő belezúgott a nyolcvanas években. Később aztán én is haza hoztam, próbáltam megszeretni, próbáltam a saját igényeimet általa kielégíteni, nem ment. Mindig volt benne valami mesterséges vékony üresség és enerváltság, ami nem tetszett. A harapósság nagyon hiányzott bizonyos zenéken. Idegenben viszont soha nem volt vele bajom, de hazavinni nem akartam a hangzását.

DL és a HFM munkássága tagadhatatlanul mély nyomokat hagyott a hazai hifis társadalomban akkor, és maximálisan pozitív felhanggal állítom most ezt saját szemszögemből, de tény az is, sok mindenben más értékrenddel rendelkezem, mint ők akkor, ezért aztán noha ugyanazt hallottuk volna valószínűleg sok meghallgatás keretében, másképpen ítélkeztünk volna. Az ő akkor használt kontroll berendezése szerintem nekem alkalmatlan lett volna alapvetően. Más az ízlésünk, így elvárásaink is.
De szinte késhegyre menő vitákat folytattunk annak idején, az ott olvasottakat elemezgetve, és ez milyen jó és tanulságos időszak volt, talán pont ezért is!

Szerintem elég mélyen benne van a HFM abban, hogy nagyon megkedveltem a JBL-eket és hogy kifejezetten kerestem azokat a pontokat, ahol fülügyre vehetem őket meg a h/k cuccokat azok alapján, amiket ezekről írtak a próbák és a 776 keretében. Mert Quadot hallottam, BC1-est is, NAD-Teslát is, stb.
És hogy nem csalódtam bennük, pont azt kaptam, amire számítottam
És ezekből kiindulva az kezdett el érdekelni leginkább, amit azok a bizonyos említett kritizáltak képviseltek, mert a HFM-ben a kritikáikban meg tudták azokat az érzéseket ügyesen fogalmazni, amiből átjött a lényeg, hogy nekem mire is van szükségem.
Utolsó szerkesztés: 2018 dec. 03 08:58 Beküldte marky.
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.879 másodperc