Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Hangfalak, fejhallgatók...

TÉMA: JBL Fan Club

JBL Fan Club 2018 dec. 14 12:31 #78954

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 30
Kár érte. Jó lett volna egy ilyen jellegű tapasztalatcsere. :(
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

JBL Fan Club 2018 dec. 14 12:18 #78953

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 193
Nem vagyunk valami közel egymáshoz, időm utazgatni meg nulla. :(

JBL Fan Club 2018 dec. 14 09:56 #78952

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Egyszer összehozhatnánk egy talit, Te megfülelnéd nálam a fémen , én pedig Nálad fán a cuccot, ha esetleg érdekel.

JBL Fan Club 2018 dec. 14 09:33 #78951

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
tonya beküldte:
Szerintem meghajtástól is függ az állvány, én csövessel hajtom őket, de járt nálam egy Urei végfok na azzal már más volt a helyzet, szoknom kellett a kapott hangot.

Inkább az adott akusztika lehet befolyásoló, de természetesen nem mindegy mi hajtja őket. A BA5000 hajtásával semmi gond sincs, egymáshoz teremtették őket. Szerintem jobb, ha a középsugárzó, illetve a magassugárzó van kb. fülmagasságban.
Utolsó szerkesztés: 2018 dec. 14 12:18 Beküldte dbrnsk.

JBL Fan Club 2018 dec. 14 09:29 #78950

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 886
Fán az igazi, de ha a csövek már megoldják...
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

JBL Fan Club 2018 dec. 14 08:15 #78949

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Szerintem meghajtástól is függ az állvány, én csövessel hajtom őket, de járt nálam egy Urei végfok na azzal már más volt a helyzet, szoknom kellett a kapott hangot.

JBL Fan Club 2018 dec. 13 23:02 #78948

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Van hasonló állványom nekem is, fel is raktam rá, de nem volt jó. Fülmagasságban a mélynyomó... Most egy kb. 20 centis fa "állványon" van, így frankó. Viszont a döntött megoldás még jobb lehet.
Utolsó szerkesztés: 2018 dec. 13 23:03 Beküldte dbrnsk.

JBL Fan Club 2018 dec. 13 22:55 #78947

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Végül is egy próbát megér, egy délutáni projektbe belefér, csinálok majd egy ilyet is. Nekem bejött ez a merev, nehéz, homokkal kitömött, alul felül hilti szeggel ellátott állvány alattuk.

JBL Fan Club 2018 dec. 13 22:43 #78946

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Ez jó megoldás szvsz.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

JBL Fan Club 2018 dec. 13 22:42 #78945

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Nekem ilyen magas nem kell, fém meg főleg. Azt próbáltam, de szerintem nem nekik való.

JBL Fan Club 2018 dec. 13 22:37 #78944

• tonya
  • tonya profilkép
  • nocsak nocsak
Szia !
Ilyet még nem, de készítettem hozzájuk ilyet:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

, de nekem nem vált be, így maradtam ezek mellett:

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

JBL Fan Club 2018 dec. 13 21:02 #78943

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
tonya beküldte:
Szerintem is az :cool de ne csak JBL mondjak amit nagyon szeretek még az Epos ES14, RAM DM70, Spendor BC1, B&W Matrix2, Celestion Ditton 332, és az új felfedezésem a Rogers Stúdio 1A

Ilyen állványt próbáltál már a 110-es alatt?

apro.hifipiac.hu/category-table-layout/h...angfal-allvany,58236

JBL Fan Club 2018 dec. 05 15:00 #78852

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
  • Kedvencem a magnó... vele kezdődött minden...
  • Köszönetek száma: 22
Amikor valaki konkrét típusszámokat kér annak reményében, hogy vagy mondhassa - ááá, azon már túl vagyok - vagy csak egyszerűen tényleg megfülelhesse azt, amivel más ember teljesen elégedett, azzal egy probléma van: A kiszolgálás valóban kardinális kérdés a passzív eszközök esetében, amik ettől függően teljesen más eredményre képesek lehetnek. És lehet rá legyinteni, hogy ha már vagy 10 helyen hallottam valamit, akkor valahol bizonyosan jól volt installálva, hiszen ez koránt sem biztos. Pláne nem biztos a hifiben, ahol mindenki egyéni álmait szeretné realizálni.

Személyes példa, az imádott konkrétumokkal, amibe ezért bármikor, bárki be tud kötni, de ez legyen az ő örömforrása, nekem abszolút nem probléma:
Amikor a legjobb hangsugárzót kerestem, ami az igényeimet ki tudja elégíteni, akkor vetődtem a JBL irányába, sok mást is megfülelve persze, briteket, németeket, svájciakat, dánokat, magyarokat, amcsikat, franciákat, olaszokat, ami csak volt, elektrosztatikust, magnetosztatikust, tölcsérest, egy utast, több utast, sok utast, stb.

Ezek alapján nehéz volt eligazodni, meg hát özönlött a temérdek háttér infó is közben, ami gyakorlatilag teljes káoszhoz vezetett.
Ezét mindent ki kellett zárnom, előítéleteket, súgásokat, cikizéseket, mennybe menesztéseket, mert tudtam, nekem kell döntenek a saját dolgomban, így teljesen mindegy, ki hogyan döntött korábban az ő dolgában, az meg pláne mindegy, mit hisznek róla a legtöbben.

Na de ehhez legelőször el kellett döntenem, milyen erősítés az, ami számomra képes azt nyújtani, amire szükségem van, így ezzel folytattam. És gondolkodtam, megfigyeltem, tapasztaltam. Így nagyjából körvonalazódott az akkori lehetőségek alapján, hogy az akkor meglévő célkeresztben levő ARC Classic 60 nekem nem annyira pálya, mert egy Proton 2120 is megszorongatja töredék áron, ahogy az EAR sem, és a McCormack sem tetszik, egyrészt elalszom rajtuk, másrészt mindennek egyen ízt kölcsönöznek, és az akkori britek által agyon ekszellenszezett Krell KSA100 meg végképp nem, ami éppen otthon volt...
A naim sem, quad sem, nem beszélve a MF nagyobb gépeiről, vagy a silver line NAD-okról, TAN-77ES Sonykról, Integra Onkyókról, Audio Innovation-ökről, Audible Illusionról, stb.
Ellenben a mark levinson 27.5 hirtelen hozott mindent, ami addig hiányzott a megszólalásokból nekem. Egy olyan hangsugárzón, ami nem is tetszett annyira...

JBL Fan Club 2018 dec. 05 10:45 #78851

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Mert ez nem lehet elégszer hangsúlyozni és nem lehet elégszer körbejárni láthatóan.

Volt egy sztory annakidején, amikor még a klasszikus nagy tölcséres Altec volt a a színház (the voice of theatre) és mozi hangja, kiírtak tendert Amerikában, aminek megfelelve el lehetett nyerni nagyobb megrendeléseket. És az akkori Altec volt a "kályha", ahonnan el kellett indulni, mint egyféle már elfogadott és meglévő referencia. Tehát a cégek beszereztek ilyen modelleket, amiket tesztkörülmények közt próbálgattak, és igyekeztek meghaladni valami saját készítménnyel. Kivéve a JBL-t: ők nem vettek Altecet, hanem az Altec hangképét kikeverték az akkori saját hangsugárzójukon tökéletesen a próbákhoz, mert tudták, ismerték mik az Altec határai, és oda "visszabutították" őket. :)

Persze ez nem hifi és nem is kell elhinni, az írta meg, aki vannak idején ebben ott tevékenykedett...
Utolsó szerkesztés: 2018 dec. 05 10:47 Beküldte marky.

JBL Fan Club 2018 dec. 05 10:33 #78850

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
marky beküldte:
Egyéb igények végett: Nem szándékoztam hasonló példákkal előállni, de akinek erre van igénye mégis, tessék, saját tapasztalatok: egy Ferrari F430 sem való mindenkinek, pláne nem mindenhova, ahogy a Cohiba Robusto sem. Viszont aki ezekre már ráérzett, az valószínűleg révbe ért elvárásait illetően velük. Annak ellenére, hogy sok minden mást is megtapasztalt már. Mert a maguk minőségében gyakorlatilag azokat csúcsokat képviselik, melyek ezekben a szegmensekben létrejöttek. És mégsem általános dolgok ezek. Mert mi van, akinek nem tetszenek mégsem? Dőljön kardjába, hogy ezzel most jól leminősíti önmagát, vagy saját ízlését? Dehogy! Egyszerűen próbálja meg elfogadni, hogy neki ezek nem valók...
Helyettük válasszon mást! Színes a világ, sokféle igényt kiszolgálnak, nem szükséges ugyanazt szeretnünk. Pont ez a szép a dologban szerintem.

Mennyire másképp fogalmaztad meg... :)
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

JBL Fan Club 2018 dec. 05 10:29 #78849

• marky
  • marky profilkép
  • fórumtag
Volt egy Markusz, az Auréliusz, aki olyasmit mondott, hogy minden, amit hallunk, vélemény, nem pedig tény, és minden, amit látunk, nézőpont, nem pedig az objektív valóság. Igaza lehetett... okos.

Nem mindenkinek fog talán tetszeni, ettől ezt is igaznak vélem:

A JBL szerintem pont olyan, mint bármi más, amihez nem elég csak szűkösen sarkos elvárásokkal közeledni, hanem tudni illik, mi az, amire készül, amire fejlesztik, mely képességeiben múlja felül a legtöbb versenytársát, mi az általános előnye, magyarán, mire való, miben lehet rá számítani. Ha ezzel képben vagyunk, szerintem ár/érték arányban a legjobb, ami szóba jöhet. És mivel zömmel passzív eszközökről beszélünk, csak a megfelelő körülményekkel értelmezhető produkciójuk. Ez a néphittel ellentétben nem úgy működik, hogy akkor én - mivel mondjuk szeretem a kórus műveket és az ezzel együtt igényelt lágyabb hangzást - majd veszek a JBL-em elé egy kenős csövest, vagy olyan kábeleket, melyek azokat a hibákat ellensúlyozzák számomra, mely hibákat én hibaként realizálok. Nem. A felvételeken ugyanis az van és úgy, amit ott rögzítettek, nem pedig az, amit ott akkor hallottunk volna, ha megfüleljük a produkciót. A mikrofonok ugyanis teljesen másképpen "hallanak", mint az emberi agy a fülön keresztül. Máshol is vannak elhelyezve. Ha te mondjuk onnan hallgatnád a zenét, igencsak mást hallanál, mint a nézőtérről. Ezek alapok. A felvételen sajnos nem az és nem úgy van, mint amit a hifisek lelkükben oda képzelnek. Amit hallani szeretnének megszépült emlékeik alapján. Viszont a hifiseknek adottak az eszközeik és kiegészítőik, hogy ezt a képzeletvilágot létrehozzák, függetlenül a felvételeken tárolt anyagoktól. És ezt meg is teszik. Csakhogy ezzel az eljárással lesznek a láncok korántsem mindenevők, mert hiszen az az illető, azokkal az elvárásokkal válogatta össze a komponenseket, aki az egészet elképzelte. Ugye ez így tisztán érthető és logikusnak tűnik?

Egyéb igények végett: Nem szándékoztam hasonló példákkal előállni, de akinek erre van igénye mégis, tessék, saját tapasztalatok: egy Ferrari F430 sem való mindenkinek, pláne nem mindenhova, ahogy a Cohiba Robusto sem. Viszont aki ezekre már ráérzett, az valószínűleg révbe ért elvárásait illetően velük. Annak ellenére, hogy sok minden mást is megtapasztalt már. Mert a maguk minőségében gyakorlatilag azokat csúcsokat képviselik, melyek ezekben a szegmensekben létrejöttek. És mégsem általános dolgok ezek. Mert mi van, akinek nem tetszenek mégsem? Dőljön kardjába, hogy ezzel most jól leminősíti önmagát, vagy saját ízlését? Dehogy! Egyszerűen próbálja meg elfogadni, hogy neki ezek nem valók...
Helyettük válasszon mást! Színes a világ, sokféle igényt kiszolgálnak, nem szükséges ugyanazt szeretnünk. Pont ez a szép a dologban szerintem.

A lényeg, a tulajdonképpeni tanulság: Aki zeneileg nem mindenevő, annak minek zeneileg mindenevő hangsugárzó, kérdem én??? Hiszen zeneileg sem tudott mindenevővé lenni, ezért, azért, vagy amazért, így azt teremtette meg önmaga számára, ami e helyett van neki. És ettől is ő ő.
Aki zeneileg nem mindenevő, annak kérem szépen oka van: az zeneileg sok mindent nem ért, és/vagy nem élvez, amit ugye nyilvánvalóan mások meg éppen igen... És ennek nem mások hülyesége az oka, nem, nem, hanem egyoldalú megközelítésünk a témát illetően.
Ezen kell először elgondolkodni, és ennek okain, melyek valószínűleg a lelkiekben keresendők. Én azt hiszem, ezzel képben vagyok, sokat foglalkoztatott a kérdés, de mivel pont ezek a delikvensek igen érzékenyek, nem akarnám őket analizálni. Mindig sértődés a vége, az meg nem célom, hogy bántsak bárkit.
Csupán önismeret és pszichológia, erről szól a dolog. Tehát a JBL kérdés túlmutat a témán! Semmi hifi. ;)
Utolsó szerkesztés: 2018 dec. 05 10:30 Beküldte marky.

JBL Fan Club 2018 dec. 05 08:04 #78848

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Jujjjj, ez a kinézet nálam is erősen behatárolná a vásárlási kedvet... :gondolkodik
Tehát....

JBL Fan Club 2018 dec. 04 23:04 #78847

• szalon
  • szalon profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 104
gaborka8X8 beküldte:
A magam részéről továbbra is fenntartom, hogy nekem még nem sikerült olyan hangsugárzóval találkoznom, ami minden műfajon jól szólt volna (Persze újból felmerül a kérdés, kinek mi az elvárása a " minden műfajon jól szólással" kapcsolatban.), pedig az elmúlt negyven évben, amióta ezt a hifi hobbit űzöm, igyekeztem elég sok mindent meghallgatni. (Talán össze sem tudnám számolni, mi mindent hallottam már.) Tudom, tudom! Nem is kell mondani. Egyik sem volt soha sehol tisztességesen kiszolgálva, ezért nem szóltak jól mindenfajta zenén. :fekverohog De kérem szépen, írjanak már néhány olyan hangsugárzót (Nem csak feltétlen JBL-t), ami önök szerint mindenfajta zenei műfajon jól teljesít, aztán ki tudja, talán van olyan is köztük, amit már én is hallottam, így el tudom helyezni magamban a megfelelő kategóriába.
:offtopic Nekem sikerült már több olyan hangsugárzót is meghallgatnom, amire személyes tapasztalatom alapján mindenfajta (azért lesz benne 15-20% tévedés joga, mert lakodalmas cigányzenével és hasonló kaliberű zajokkal nem próbáltam és soha nem is fogok kipróbálni semmit nincs az a... :) ) zenén közel állt a valósághoz. Kezdeném egy "sajnos" 100db-os limitált Magico M project hangsugárzóval, amiből az összes elkelt már, bár 1x láttam 1 eladó párt belőle... Aztán folytatnám még márkán belül maradva az Ultimate típussal mely életem eddigi leg-leg élményét adta. (darabja 400kg...)  

Viszont a márka kisebb darabjaival (S és A széria) nem érik el ezt a szintet, azokkal nem tudnék együtt élni, ha a műfajfüggetlenséget nézném. Másik márka, ami számomra hozta a műfajfüggetlen előadást, az a Wilson Audio, ahol a Sasha - Alexia - Alexx - Alexandria (gondolom a WAMM is ilyen, de ahhoz még nem volt szerncsém) szintén hozta azt a szintet, amit én műfajfüggetlennek tudok hívni.  Természetesen önmagában egy hangugárzó sem műfajfüggetlen, ezért hozzátenném, hogy a Magico márkát Solution elektronikákkal, a Wilsont pedig McIntosh elektronikákkal hallottam műfajfüggetlennek. Viszont meg szeretném jegyezni, hogy több olyan elektronika párosítást is hallottam Wilsonnál, amivel nem nevezném én sem őket igazán műfajfüggetlennek, mert mind-mind elbillentették valamely irányban. Azonban ez megint felvet egy olyan kérdést, hogy amit én műfajfüggetlennek hívok, az másnak is az-e?  Aki csak és kizarólag 1 speciális zenei műfajt hallgat, legyen az trash metál, vagy kamarazen... annak az én műfajfüggtlenként titulált összeállításom lenne-e a jó összeállítás? Vagy az az egyén kompromisszumosként értékelné azt?  Engem érdekelne, hogy önnek - mivel elmondása alapján túlnyomó részt barokk zenét hallgat "csak" - melyik eddig hallott hangsugárzó (milyen elektronikával?) közelítette meg legjobban, kizárólag erre a műfajra vetítve az élő előadás élményét?

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Avantgarde Acoustic Duo - Siltech LS88 G5

Avantgarde Acoustic Model Three- Siltech Ruby Hill G5

JVC QL-Y55F - Benz Micro Wood SL - Whest PS.20 + MsU.20 -Siltech SPX800 - Siltech SQ88 G5

Lumin A1 - Siltech SQ88 G5

JBL Fan Club 2018 dec. 04 22:09 #78846

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
tonya beküldte:
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy vannak jobb rendszerek, de állítom, hogy amiket összerakok, azért azokkal már lehet élvezettel zenét hallgatni. :pirul

Az előbbi lényegtelen, az utóbbi a fontos!
Tehát....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tonya

JBL Fan Club 2018 dec. 04 22:07 #78845

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Meridián beküldte:
Örüljünk,hogy egyáltalán van Fórumunk.... :leborul

Nem ezt akartam kihozni belőle. Hanem azt, hogy olyan, amilyenné tesszük.
Tehát....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Meridián
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.744 másodperc