Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Hangfalak, fejhallgatók...

TÉMA: JBL Fan Club

JBL Fan Club 2018 aug. 17 19:08 #76780

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 866
Jut eszembe abban nem 035Ti van? Nekem is az volt az L20T-ben, semmi bajom nem volt vele, de én botfülű vagyok. :ezvan
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)
Utolsó szerkesztés: 2018 aug. 17 20:15 Beküldte vackor.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

JBL Fan Club 2018 aug. 17 14:35 #76775

• marky
  • marky profilkép
  • nocsak nocsak
  • Kedvencem a kazetta... ezzel kezdtem.
  • Köszönetek száma: 20
Ezek szerint mégis gyanúba keveredtem, sebaj, mindjárt tisztázzuk is:
Ha felesleges, és erre éppen te hívod fel nyilvánosan a filgyelmet, akkor pont te ne személyeskedj, meg mert lamúgy is lepereg. :nono
Vagy ezt itt CSAK NEKED lehet?  :elajul

Ez mind persze a te véleményed a témában, amivel ugye nem kötelező egyetértenem? Vagy de? Mondjuk mert a világhálón vannak még, akik így gondolják? És akkor ezért magam is álljak be azonnal bólogatni, mert, mert...., tényleg, miért is? Konkrétan az audiolandos stílus ez lenne? És te vagy itt az önkéntes mérvadó, a megmondó? Csak kérdezem, mivel nem tudom, nyugodtan világosíts fel, és akkor alkalmazkodom, ha erre van szükség itt természetesen.  :pirul :pirul

Minősítgetsz dolgokat nagy igyekezettel, de leginkább magadat sikerül persze, ahogy ez lenni szokott... Ám a lényeg: Szerinted neked vajon miért nehéz megemészteni, ha én történetesen nem értek egyet veled valamiben?
És ha intelmeid ellenére olyasmit szeretnék, ami szerinted szimplán "gagyi"?
Van kedved ezt építő jelleggel megbeszélni?  :thankyou2
Utolsó szerkesztés: 2018 aug. 17 14:53 Beküldte marky.

JBL Fan Club 2018 aug. 17 12:14 #76773

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 187
marky beküldte:
Ezeket a dolgokat most ugye nem én, hanem magadtól te hoztad fel, aminek oka van, mondjuk mert mélyen benn te is érzed nyilván, mi nem stimmelt, így valamit írtál a láncból, ami szerinted vitán felül áll, vagyis megkérdőjelezni csacskaság lenne...
Én azért erről nem vagyok teljesen meggyőződve, de legyen, ez ügyes érvelési metódus! :joman

Ám térjünk vissza a témához: semmihez hasonlítgatni nem akarom, mert minek tenném? Elég szerintem meghallgatni valamit, hogy eldönthessen, az igényeim szerint való amit tesz, vagy sem. Tulajdonképpen ez viszi félre - többek közt - a hifi világ 99%-át, az A-B tesztelés, akik eleve nem rendszerben gondolkodnak, mert a HFM óta tudjuk, az ANTITORONY a menő, aztán cserélgetik is szorgosan a motyókáikat, az aktuális megvilágosodási szisztéma szerint, meggyőződésem. Ezt nehogy magadra vedd, csak az általános tapasztalataimat írtam le erről, rólad semmit nem tudok, és nem is feltételezek, mielőtt gyanúba keverednék részedről.
Szóval én zenét szeretnék hallgatni csupán, ahogy nekem tetszik, ennyi az egész. :cool

A "modern" hangsugárzókról és megszólalásukról keletkezett határozott élményeim tükrében állítom, hogy nem azokra vágyom, ez szinte biztos. :ezvan

Felesleges személyeskedésbe átvinni a dolgot és tolni a hificitys stílust. Igen, én hoztam fel, bár ha nagyon utánanézel ennek a dolognak a világhálón nem vagyok egyedül a véleményemmel. Az említett hangsugárzót nem futólag hallottam, hanem tulajdonomat képezte és a lánc amiben meg lett fülelve teljesen rendben volt és van. Ennél a hangsugárzónál lényegesen jobb minőségűekkel is együttműködik. A 4412-vel is jó volt, csak sajnos EZ a JBL volt benne a gyenge láncszem. És még egyszer leírom, hogy nincs bajom a márkával, csak helyén kezelem a dolgokat. A 4412 azért a százakárhány ezresért teljesen jó minden hibájával együtt, de ennyi, semmi több.

"Ám térjünk vissza a témához: semmihez hasonlítgatni nem akarom, mert minek tenném? Elég szerintem meghallgatni valamit, hogy eldönthessen, az igényeim szerint való amit tesz, vagy sem."

Ha Te megteheted, akkor én miért ne tehetném? Pont ugyanígy tettem és meg tudtam ítélni a 4412 képességeit.

"Tulajdonképpen ez viszi félre - többek közt - a hifi világ 99%-át, az A-B tesztelés, akik eleve nem rendszerben gondolkodnak, mert a HFM óta tudjuk, az ANTITORONY a menő, aztán cserélgetik is szorgosan a motyókáikat, az aktuális megvilágosodási szisztéma szerint, meggyőződésem"

Ebben egyetértünk.

"A "modern" hangsugárzókról és megszólalásukról keletkezett határozott élményeim tükrében állítom, hogy nem azokra vágyom, ez szinte biztos."

Nagyrészt ebben is egyetértek veled, de azért a modern hangsugárzók közt is vannak kiváló hangúak, mint ahogy a JBL-ek sem mind tökéletesek, még a vintage-ek sem.

JBL Fan Club 2018 aug. 17 07:54 #76772

• marky
  • marky profilkép
  • nocsak nocsak
Ezeket a dolgokat most ugye nem én, hanem magadtól te hoztad fel, aminek oka van, mondjuk mert mélyen benn te is érzed nyilván, mi nem stimmelt, így valamit írtál a láncból, ami szerinted vitán felül áll, vagyis megkérdőjelezni csacskaság lenne...
Én azért erről nem vagyok teljesen meggyőződve, de legyen, ez ügyes érvelési metódus! :joman

Ám térjünk vissza a témához: semmihez hasonlítgatni nem akarom, mert minek tenném? Elég szerintem meghallgatni valamit, hogy eldönthessen, az igényeim szerint való amit tesz, vagy sem. Tulajdonképpen ez viszi félre - többek közt - a hifi világ 99%-át, az A-B tesztelés, akik eleve nem rendszerben gondolkodnak, mert a HFM óta tudjuk, az ANTITORONY a menő, aztán cserélgetik is szorgosan a motyókáikat, az aktuális megvilágosodási szisztéma szerint, meggyőződésem. Ezt nehogy magadra vedd, csak az általános tapasztalataimat írtam le erről, rólad semmit nem tudok, és nem is feltételezek, mielőtt gyanúba keverednék részedről.
Szóval én zenét szeretnék hallgatni csupán, ahogy nekem tetszik, ennyi az egész. :cool

A "modern" hangsugárzókról és megszólalásukról keletkezett határozott élményeim tükrében állítom, hogy nem azokra vágyom, ez szinte biztos. :ezvan
Utolsó szerkesztés: 2018 aug. 17 07:58 Beküldte marky.

JBL Fan Club 2018 aug. 16 19:13 #76767

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Persze, persze, lehet takarózni, hogy nem megfelelő rendszerben hallgattam az említett titán motyót, de véleményem szerint egy Bryston elő-végfok, vagy a BA5000 esetében pont hogy a JBL volt a a gyenge láncszem... De ne érts félre, nem a fikázás a fő célom, mert azért az árért a 4412 nagyon jó hang. Viszont a magassugija megépítésre katasztrófa, hangra meg átlagos. Modernebb magassugikhoz nem is érdemes hasonlítani.

JBL Fan Club 2018 aug. 16 17:48 #76766

• marky
  • marky profilkép
  • nocsak nocsak
Nekem még egyetlen JBL titán dómmal sem volt problémám... Illetve jobbat még nem hallottam senkitől, semmilyen anyagból. :cool
A JBL eredeti 25-ös papír sem rossz (a barna szélű), sőt, vintage rendszerekben gyönyörűen beválik, de nem egy kategória egy bizonyos szintű rendszer minőség felett a titánnal, semmilyen tekintetben sem.

De természetesen nincs problémám bármiféle ellenvéleménnyel, hiszen mindennek oka van, tudom, így a lényeg, hogy szerintem mindenki találja meg azt, ami számára tökéletes és élvezze azt és úgy (ahogy tudja)! :siraly

Szóval vissza térve a lényegi részre: ha tudtok ilyen "gagyi" magassal gyári állapotú 3 utast, ne tartsátok magatokban! köszi. :thankyou2
Utolsó szerkesztés: 2018 aug. 16 17:58 Beküldte marky.

JBL Fan Club 2018 aug. 14 18:19 #76762

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
marky beküldte:
Én nem tudom pontosan mitől gagyi a titán dóm, de alapvetően sejtem e vélemény okát, vitázni meg nem szeretnék, tehát egy jó három utas ha van eredeti állapotban, szóljatok! Köszi.

Tudjátok én úgy tudom, nincsen gyári felújító perem a JBL-ekhez, csak felújító szet, amiben benne van minden, a mágnesen és a kosáron kívül. Azzal lesz "gyári".

Egyszerű. Meg kell nézni és hallgatni. Egy vékony műanyaglapra van felragasztva a dóm, a mágnes központosítása is "példás", az egész nem éri el egy somogyis akármilyen dóm megépítettségét. Ha már titándóm, akkor meg kell nézni pl. egy Control 30-ban lévő megépítettségét. Jobban is szól...

035

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

JBL Fan Club 2018 aug. 14 16:43 #76761

• marky
  • marky profilkép
  • nocsak nocsak
Én nem tudom pontosan mitől gagyi a titán dóm, de alapvetően sejtem e vélemény okát, vitázni meg nem szeretnék, tehát egy jó három utas ha van eredeti állapotban, szóljatok! Köszi.

Tudjátok én úgy tudom, nincsen gyári felújító perem a JBL-ekhez, csak felújító szet, amiben benne van minden, a mágnesen és a kosáron kívül. Azzal lesz "gyári".
Utolsó szerkesztés: 2018 aug. 14 16:49 Beküldte marky.

JBL Fan Club 2018 aug. 14 11:31 #76756

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 36
marky beküldte:
Mit és milyen állapotban?
4412-őt !
Képen láttam, hallani nem hallottam, de azt mondja az ember, hogy tökéletes az állapota!
Az egyik mélyet peremezni kell, de meg van hozzá mindkét perem....
A képeken szép... :)

JBL Fan Club 2018 aug. 14 11:12 #76755

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
marky beküldte:
Ha tud valaki 4412-es "gagyi" magassugárzóst eredeti állapotban, vagy azzal a "gyagyi" magassal valami mást, kérem szóljon! :thankU

Az a baj, hogy az eredeti állapotú is gagyi... Nagyon gagyi... JBL ide, vagy oda, ez nem volt nagy dobás tőlük.

JBL Fan Club 2018 aug. 14 09:19 #76748

• marky
  • marky profilkép
  • nocsak nocsak
Mit és milyen állapotban?

JBL Fan Club 2018 aug. 13 10:36 #76742

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
Én tudok..... :cicus

JBL Fan Club 2018 aug. 13 10:14 #76741

• marky
  • marky profilkép
  • nocsak nocsak
Ha tud valaki 4412-es "gagyi" magassugárzóst eredeti állapotban, vagy azzal a "gyagyi" magassal valami mást, kérem szóljon! :thankU
Utolsó szerkesztés: 2018 aug. 13 10:15 Beküldte marky.

JBL Fan Club 2018 aug. 12 22:08 #76738

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
:thankU

JBL Fan Club 2018 aug. 12 21:16 #76737

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Nehéz ezeket amúgy is belőni. Főleg a ritkább darabokat. Aztán kérdés mindig az állapot, meg aztán kell a mázli, hogy valaki pont olyat keressen. Sok szerencsét az eladáshoz!
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

JBL Fan Club 2018 aug. 12 20:32 #76736

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
Nem is azért írtam át! :)
Egy kicsit túllőttem a célon, ennyi! :ezvan

JBL Fan Club 2018 aug. 12 18:57 #76735

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Nem azért kérdeztem, nem tudom mi az ára. Tőlem annyiért adod, amennyiért akarod.
Tehát....

JBL Fan Club 2018 aug. 12 18:13 #76734

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
Természetesen meggyőzhető vagyok, ésszerű alku belefér!
Átírtam 120-ra....
Utolsó szerkesztés: 2018 aug. 12 18:23 Beküldte arsenlupin.

JBL Fan Club 2018 aug. 12 17:59 #76733

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Annyiért mennek, amennyiért hirdeted?
Tehát....

JBL Fan Club 2018 aug. 12 14:08 #76732

• arsenlupin
  • arsenlupin profilkép
  • fórumtag
Lenne nálam egy JBL L40 eladó.......
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.605 másodperc