Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Integráltak, elő-végfokok...

TÉMA: Sansui Fan Club

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 04 07:18 #26954

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 7
Ma reggelre a végfok bemelegedett. Hát, ez bizony jó.
Most átkötöm az "A" kimenetre.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 19:46 #26944

• dixie chicken
  • dixie chicken profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 78
esetleges vasarlasnal ugyelni,bizonyos alkatreszek pl Sony FET-ek, igen nehezkes a mai beszerzesuk...Sansui volt a JBL Japan importore,igy fejleszeseknel használtak azokat...bizonyos szemleletek szerint,MAC alternativak,sok info:

www.sansui.us

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 19:37 #26942

• dixie chicken
  • fórumtag
G 7000 :buek9
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 03 19:51 Beküldte dixie chicken.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 19:34 #26940

• dixie chicken
  • fórumtag
kimber beküldte:
Integráltak közül ha módod van meghallgatni akkor a 517, 717, 719, 919, 6500, 7700, 9500, 9900, 11000, 20000 kerülhet képbe.

:hehe 717

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 17:40 #26932

• kimber
  • kimber profilkép
Integráltak közül ha módod van meghallgatni akkor a 517, 717, 719, 919, 6500, 7700, 9500, 9900, 11000, 20000 kerülhet képbe.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 17:32 #26930

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
Klangfilm beküldte:
A hatvanas évek elejére kezdett kialakulni a cég hírneve ...B)

Háá, ezzé nem ismerem én oket... Abban a kommunista idoben még csak gondolat sem voltam anyámék fejében. :hehe
Mivel apámnak az Akai lemezjátszóján, Videoton erosítojén, Videoton hangfalain, és Jean Michel Jarre lemezein nevelkedtem fel,
ezért nem nagyon csapta meg "kisz cajádunkat" az akkor kibontakozó - vagy már meglévo - nagynevu cégek termékvilága.
Mindenesetre még nem késo bepótólni eme elmaradásom, mindenképp figyelemmel kovetem a Sansui topikot is. De igazából az lenne a legjobb,
ha meghallgatózhatnék pár portékát a hírhedtebb, nívósabb kínálatukból...
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 03 17:33 Beküldte oroszlala.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 17:13 #26929

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
oroszlala beküldte:
Férfiasan bevallom - ha égés, ha nem - errol a márkanévrol még csak nem is hallottam egészen addig, míg be nem regisztráltam ide a fórumra... :blush: :blush: :blush:
Így testkozeli élményekben sem volt részem, még azt sem tudom melllik ország buszkélkedhet a Sansui termékek gyártásával... Ááááámerikára tippelnék.
De majd utánaguglizok kiféle-miféle kámpáni ez...:laugh:

A Sansui Electric Co.Ltd. meglehetősen nagy múltú cég ,közvetlenül a háború után alapították 1947-ben Tokióban .Eredetileg - katonai célú - transzformátorgyártással foglalkozott ,majd az ötvenes évektől közepétől kezdett el hifivel is foglalkozni a Sansui .A hatvanas évek elejére kezdett kialakulni a cég hírneve ...B)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: oroszlala

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 17:00 #26928

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
tody2121 beküldte:
Haveromnak most vette egy ilyen SANSUI SP 1200A-t
www.vatera.hu/sansui_sp_1200a_eredeti_pe..._1db_1480102246.html

Sajnos csak egy darab van belőle, de havernak pont csak egy kellett!
Majd ha megérkezik, meghallgatom, írok róla pár mondatot!
Amúgy valami ilyesmi a hangja:

Ígéretesnek tűnik :)

Remélem nem viszi túlzásba a "japános" hangot ez a Sansui ...Kár ,hogy csak egy darab volt belőle eladó .

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 16:45 #26926

• oroszlala
  • oroszlala profilkép
tody2121 beküldte:
Fontos megemlíteni Lalának hogy teljes legyen a kép, a Sansuik nagy pariban vannak a JBL-el, és némi közük is van egymáshoz! :)

A számból vetted ki a kérdést, mivel épp meg akartam tudakolni, hogy mely nevesebb cég termékeivel lehetne, vagy célszeru párosítani oket? Gondolok itt a front-end komponensektol kezdve egészen a hf és osszekoto kábeleke, illtve dobozokra is... ???

Milyen hangzásvilággal lehetne a cég termékeit jellemezni? Stúdiós, vagy esetleg bizonyos mértékig színezett?
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 03 16:46 Beküldte oroszlala.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 16:18 #26925

• kimber
  • kimber profilkép
Igen, a DC hatalmas dinamikát mozgósít, de az AC volt, ami engem is elbűvölt. A hibát örülök, hogy mutatja, legalább látszik mit kell javítani, hogy végre úgy működjön, ahogy azt 30 valahány éve eltervezték.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 16:09 #26924

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
Megszólalt a végfok. "B" kimeneten gyötörtem egy ideig, a jelzett hibát eddig nem produkálta. DC bemeneten.
Mit is mondjak? Tranzisztoros. Nagy teljesítményű tranzisztoros. Csíp, rúg, harap rendesen. Nem esik össze nagy hangerőn sem.
Az előfokkal egyáltalán nem értik egymást.
Mi is volt az összeállítás:
- rút kiskacsa, Sansui előfok, second a végén. Elbűvölt.
- Denon futómű, dac, előfok, second. Képtelen voltam hibát találni, pedig kerestem.
- rút kiskacsa, Sansui előfok, Sansui végfok. Egy számot sem bírtam végighallgatni. Nem azért, mert rossz volt. Jó volt. Csak a bűvölet hiányzott.
- Denon futómű, dac, Sansui előfok, Sansui végfok. Nem volt jó. Rossz sem. Minden hifis az ujját nyaldosná.
- Danon futómű, dac, Sansui végfok. Itt kiderült minden. Kissé túldimenzionált dinamika, ami sohasem marad csendben. Nem egyforma a két oldal frekvenciaátvitele (ezt az előfokon is megfigyeltem, a hegedű állandóan vándorol). A középhangok hamar fárasztóvá válnak.

Az utolsó összeállítás magyarázza, hogy Kimber miért az AC bemeneten használta szívesebben. A végfokkal (előfokkal) tehát lesz mit csinálni.
A leírt kritikát (?) csak annyira tessék komolyan venni, hogy ennyire jó tranzisztoros végerősítőt nem találni minden bokorban. Mestermunka.
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 03 16:11 Beküldte esel.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 15:54 #26923

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
Fontos megemlíteni Lalának hogy teljes legyen a kép, a Sansuik nagy pariban vannak a JBL-el, és némi közük is van egymáshoz! :)
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 15:51 #26922

• kimber
  • kimber profilkép
oroszlala beküldte:
Férfiasan bevallom - ha égés, ha nem - errol a márkanévrol még csak nem is hallottam egészen addig, míg be nem regisztráltam ide a fórumra... :blush: :blush: :blush:
Így testkozeli élményekben sem volt részem, még azt sem tudom melllik ország buszkélkedhet a Sansui termékek gyártásával... Ááááámerikára tippelnék.

Jelenleg ennek az előfoknak a phonó fokozatáról van szó:
translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=e...%3Dhu%26prmd%3Dimvns
Ez a hozzá való végfokom:
translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=e...749%26prmd%3Dimvnsfd
Ma már sajnos elég drágák azok az erősítők, amik így vannak megépítve...

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 15:46 #26921

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
oroszlala beküldte:

Japán márka. Japánosan szépen vannak megépítve a gépeik. Már nézni is nagyon jó őket. Vannak átlagos, és vannak kiemelkedő gépeik. A 20ezres kategóriától a milliósig. Ha majd ideér angliából az erősítő és esetleg nem fog tetszeni a későbiekben lehet én is beruházok egy sansuira. Bár előtte lehet kimbert meg kell látogatnom :hehe

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 15:38 #26920

• kimber
  • kimber profilkép
Japánban követték el, amikor a hi-fi hőskora volt.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 15:35 #26919

• oroszlala
  • oroszlala profilkép

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 14:56 #26918

• kimber
  • kimber profilkép
Szerencsére a hangfalkábelem nincs feldugózva, csupaszon pedig pont belefér. :)

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 14:53 #26917

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
Kötelező pénzkereseti kőrök után megint izzasztom.
Első Magyar Óriás kislemez. Kinn is vagyok ...
Igaz, sok barázda már nem maradt rajta, ifjú koromban elhasználtam. De, ami maradt, attól borsódzik a hátam. Mély, magas, dinamika, részletezés, vagy akármilyen kérdésre nem lehet választ találni, mert megszólal és elragad. Nagyon szeretem! Nagyon jó. Tranzisztoros. Minnél melegebb, annál jobb. A tetején tojást sütöttem uzsonnára.
És a végfok még hátra van, mert a hangfal drótom nem akar beleférni abba a picinyke lyukba. Átalakítót kell készítenem.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 12:12 #26915

• kimber
  • kimber profilkép
Az elő/végfok átvizsgáláson Laci bácsinál van. Pár előzetes vélemény tőle, ami eddig megjelent más topikban most bemásolom.

"Hátha valakit érdekel!
(Én a magam részéről) nem sietnék a lemezjátszó beszerzésével. Ez, ami nekem van, egy rút kiskacsa, sok rosszat hallani, olvasni róla. Ami benne van, egy lenézett Ortofon MC 15 (mondják, hogy csúnyán magasba húz, nincs mélye, testetlen a hangja). Viszont, amibe bedugtam a drótját, az meg válogatós szerkezet. Első pillanatban még az is felmerült bennem, hogy talán durva hibát követtem el, mert alig találtam a magasakat. Idő kell a melegedéséhez, de most jól megvannak együtt. Éppen a TRIO neoprimitív banda őrültségeit hallgatom, nagy élvezettel.
Sajnálom, hogy tegnap nem szórakoztunk egy kicsit ezzel a kis lapos "vacakkal". Most éppan sárga vagyok."

"Nehezítettem a dolgát, kapott YES hanganyagot. Most már nagyon sárga vagyok.
Jelen pillanatban Pink Floyd zenével ismerkedik (vagy ő ismertet engem?). Ez bizony nagyon jó fono."

"Most kezdődik a második oldal. Van egy kis tüzed?
(Ezt nem kellett volna velem tenned. Most nem nyugszom, amíg meg nem építem a fonómat. Az pedig nagyon nagy meló.)"

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 03 11:13 #26914

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
Ok! Majd helyezzétek át! Köszi! :)
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.494 másodperc