Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Integráltak, elő-végfokok...

TÉMA: Digitális erősítők

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 09:59 #3754

• hifis
  • hifis profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 2
Klangfilm írta::
Azt lehet tudni ,hogy pontosan milyen típusú ill. márkájú triódásokat cseréltek le ?

Egyet találtam, bár nem ír típust:

www.audioreview.com/mfr/spectron/amplifi..._371112_1583crx.aspx

"Review 3 of 11
Price Paid: $6495.00 from dealership

Summary:
I've listened to a lot of amps over the years, and built a few, too: mostly triode tube amps."

A konklúziója:
"Strengths:
Immense musicality yet truthfull to real life music, combined with more then modest price

Weaknesses:
None worth mentioning

Similar Products Used:
Mostly tube triode amplifiers"
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 09:20 #3753

• hifis
  • hifis profilkép
  • fórumtag
Klangfilm írta::

Azt lehet tudni ,hogy pontosan milyen típusú ill. márkájú triódásokat cseréltek le ?
Egyébként az 500-as csillapítási tényező (damping factor) csak alacsony frekvencián igaz ,a kimeneti LC szűrő miatt .

Nekem sosem lesz D-osztályú erősítőm ,ahogy MP3 lejátszó és 100.1-es házimozi sem kellett -ingyen sem- soha ... B)

Ma sűrű napom van, de ha ráérek, megpróbálom előszedni. Audiogon fórum, Audio Asylum, Audio Review jöhet szóba.
A damping faktor pontos szerepét nyilván jobban érted, én a felületes ismereteim alapján csak annyit tudok, hogy a mélyhangszóró "megfogásában" szerepet játszik, tehát kis damping faktor esetén nagyobb esély van arra, hogy "lötyögősek" lesznek a mélyek. De a túl nagy damping sem jó, a legjobb basszusátvitel egy optimális értékhez köthető, ami persze ahány készülék, annyiféle lehet.
A harmadik felvetésedhez annyit, hogy nyilván rengeteg gondolatot generál, amit szívesen leírok, hiszen erre való a fórum, hogy jóízűt vitatkozva kiírjuk magunkból, ami belénk szorul, de azért megkérdezem, hogy mire alapozod ezt a véleményedet a D osztályról? Együtt éltél-e ilyen erősítővel, küzdöttél-e vele, hogy kihozd belőle, amit lehet, vagy csak rövid kiállítási, hifis társi látogatáson hallottál ilyeneket? Mert azért ez nagy különbség ahhoz, hogy megalapozott véleményt mondhassunk ebben a kérdésben.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 20:45 #3659

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
hifis írta::

Három dolog győzött meg, hogy talán nem fogok mellé: a nagy teljesítmény, az optimálisnak tűnő damping faktor (500, szemben az előző csövesem majdnem 0 értékével, valamint az, hogy a külföldi fórum oldalakat nézegetve két felhasználót is találtam, akik triódás csöves erősítőjüket cserélték le erre, és mindkettő azt írta, semmiféle hiányérzete nincs, sőt most találta meg az igazit.
Vagyis a D osztály, ha kihozzák belőle amit tud, és kellően testes, meleg a hang, a hallatlan gyorsaságával, transzparenciájával az átlagnál életszerűbb, vagyis triódásokat idéző megszólalást ad úgy, hogy közben erő, dinamika is jelen van.

Egyébként az 500-as csillapítási tényező (damping factor) csak alacsony frekvencián igaz ,a kimeneti LC szűrő miatt .

Nekem sosem lesz D-osztályú erősítőm ,ahogy MP3 lejátszó és 100.1-es házimozi sem kellett -ingyen sem- soha ... B)
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 23 20:46 Beküldte Klangfilm.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 14:58 #3594

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
Az nem monoblock, és nem 250 pííz.[/quote]

Ez a lényeg.[/quote]

Jó!
Te tudod! :angel
Nekem elég lenne ez is. :szormok_oru

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 14:55 #3592

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 223
dbrnsk írta::
Kovács Emil írta::
Én is hasonlókat olvastam kinti fórumokon ezekkel az erősítőkkel kapcsolatban, ezért is érdekelnek ennyire.

Azt hiszem a Nuforce lesz a következő vasam. Lehet gyűjtögetnem... :(

2 monoblock és előerősítő?

Lyngdorf az már kiesett a képből? :whistle:

A monoblock a gyengém tudod... :)

Ott a TDA 2175 is... :whistle:

Az nem monoblock, és nem 250 pííz.[/quote]

Ez a lényeg.
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 25 23:58 Beküldte dbrnsk.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 14:46 #3588

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
"Ott a TDA 2175 is... :whistle:"

Az nem monoblock, és nem 250 pííz.

De előerősítő kell hozzá is... :whistle:
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 25 23:57 Beküldte dbrnsk.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 14:36 #3585

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Én is hasonlókat olvastam kinti fórumokon ezekkel az erősítőkkel kapcsolatban, ezért is érdekelnek ennyire.

Az nem monoblock, és nem 250 pííz.
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 25 23:54 Beküldte dbrnsk.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 14:32 #3584

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag

Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 25 23:53 Beküldte dbrnsk.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 14:15 #3580

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor

Lyngdorf az már kiesett a képből? :whistle:[/quote]

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 14:13 #3579

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag

Azt hiszem a Nuforce lesz a következő vasam. Lehet gyűjtögetnem... :([/quote]

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 14:12 #3578

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
Három dolog győzött meg, hogy talán nem fogok mellé: a nagy teljesítmény, az optimálisnak tűnő damping faktor (500, szemben az előző csövesem majdnem 0 értékével, valamint az, hogy a külföldi fórum oldalakat nézegetve két felhasználót is találtam, akik triódás csöves erősítőjüket cserélték le erre, és mindkettő azt írta, semmiféle hiányérzete nincs, sőt most találta meg az igazit.
Vagyis a D osztály, ha kihozzák belőle amit tud, és kellően testes, meleg a hang, a hallatlan gyorsaságával, transzparenciájával az átlagnál életszerűbb, vagyis triódásokat idéző megszólalást ad úgy, hogy közben erő, dinamika is jelen van.[/quote]

Mintha én írtam volna... :yippy

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 13:53 #3571

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
hifis írta::
"egyáltalán nem igaz, hogy lélektelen, technicista, vagyis digitális hangja van. Ha sikerül jól installálni, éppen ellenkezőleg: többre lehet képes, mint egy konvencionális erősítő...

pontosan igy van
és ezt nehéz bemagyarázni akinek nem ilyen van..."

Tudom, nem szép dolog, de én a Spectron erősítőmet látatlanban (hallatlanban? :) ) vettem meg, nyilván használtan, külföldről, mivel ennek a márkának nyoma sincs itt nálunk.
Vagyis a D osztály, ha kihozzák belőle amit tud, és kellően testes, meleg a hang, a hallatlan gyorsaságával, transzparenciájával az átlagnál életszerűbb, vagyis triódásokat idéző megszólalást ad úgy, hogy közben erő, dinamika is jelen van.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 13:47 #3570

• hifis
  • hifis profilkép
  • fórumtag
"egyáltalán nem igaz, hogy lélektelen, technicista, vagyis digitális hangja van. Ha sikerül jól installálni, éppen ellenkezőleg: többre lehet képes, mint egy konvencionális erősítő...

pontosan igy van
és ezt nehéz bemagyarázni akinek nem ilyen van..."

Tudom, nem szép dolog, de én a Spectron erősítőmet látatlanban (hallatlanban? :) ) vettem meg, nyilván használtan, külföldről, mivel ennek a márkának nyoma sincs itt nálunk.
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 23 13:50 Beküldte hifis.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 13:00 #3565

• Cablemanus
  • Cablemanus profilkép
A fiammal (9) mentem volna egy kis bemutatóra a helyi menők ellen, de valahogy elmaradt - a srác meg azóta inkább a futballra koncentrál - be is kellett szereznem egy kapus kesztyűt, mert a 20. szabdrúgás után már fájt a tenyerem (úgy értem, ha nem ment be :)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 13:00 #3564

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
Cablemanus írta::
A másik hobbim a fotózás, azt is újra kezdtem és most inkább azzal foglalkozom, a legutolsó művem a Red Bull Air Race, sikerült pár jó képet lőnöm...

Van ám galériánk is... ;)
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 12:56 #3562

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
Cablemanus írta::
Szia, a kábel topikot még nem néztem, csak ezt - ami látható is, az egyetlen hozzászólásomból is :) A ping pong megy, újra kezdtem, a céges sportnapon már elértem egy bronzot, úgyhogy nem hagyom abba érem nélkül. A másik hobbim a fotózás, azt is újra kezdtem és most inkább azzal foglalkozom, a legutolsó művem a Red Bull Air Race, sikerült pár jó képet lőnöm...

nem semmi! :aaa

gratulálok! :halal

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 12:52 #3560

• Cablemanus
  • Cablemanus profilkép
Szia, a kábel topikot még nem néztem, csak ezt - ami látható is, az egyetlen hozzászólásomból is :) A ping pong megy, újra kezdtem, a céges sportnapon már elértem egy bronzot, úgyhogy nem hagyom abba érem nélkül. A másik hobbim a fotózás, azt is újra kezdtem és most inkább azzal foglalkozom, a legutolsó művem a Red Bull Air Race, sikerült pár jó képet lőnöm...

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 12:49 #3558

• Kovács Emil
  • Kovács Emil profilkép
  • fórumtag
vackor írta::
Ja igen, hogy állsz a ping-ponggal?

Te is játszol?

nem én csak a helyet biztosítottam volna nekik...
csak idő előtt eljöttem pestről (Kápsztásmegyer mellől) aztán nem lett belőle semmi... :cry

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 12:47 #3556

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
Ja igen, hogy állsz a ping-ponggal?

Te is játszol?
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 23 10:53 #3544

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Kedves Cabelman!

Én is üdvözöllek a fórumon, és bevallom titkon bíztam benne, hogy előbb-utóbb itt leszel és megosztod velünk a tapasztalataidat. Sokat olvastam a Hificityn a beírásaidat ezzel kapcsolatban (is). :)

Természetesen nem minősítésként írtam, hogy a kicsi dobozaimhoz jó lesz, csak lemaradt egy smiley...

Engem az érdekelne, hogy az upgrade a magyar forgalmazónál is megoldható?
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.138 másodperc