Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Integráltak, elő-végfokok...

TÉMA: Digitális erősítők

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 14:18 #3800

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
Figyelem ! Kizárólag ínyenceknek : D-osztályú erősítő csövekkel :

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Lehet ,hogy egy ilyesmit még építek -ha már egyszer csöves erősítő ,legyen PWM ... :P
webpages.charter.net/dawill/tmoranwms/Elec_Compound.html
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 24 14:18 Beküldte Klangfilm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 14:16 #3799

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
Akkor irány a használtpiac!
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 14:15 #3798

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 223
Venni kell akkor egy ilyet...

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 24 14:17 Beküldte dbrnsk.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 14:10 #3796

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Ezt a szép formájút már nem kapni sehol ,az újabbak meg valahogy nem tetszenek ... :P

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 14:06 #3794

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Én ugyan le nem beszéllek róla... :ohnonono
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:58 #3792

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
vackor írta::
Klangfilm írta::
Pedig biztos lecseréltem volna a Klangfilm technikát D-osztályra ... quote]

Szvsz kár lett volna. ;)

De a T-amp olyan kevés helyet foglal ,és a fogyasztása ... na mindegy . :P

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:51 #3789

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Pedig biztos lecseréltem volna a Klangfilm technikát D-osztályra ... quote]

Szvsz kár lett volna. ;)
Tehát....

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:49 #3788

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
dbrnsk írta::
"Szerintem egy könnyed szakmai vitának igenis van létjogosultsága ezen a fórumon ,mindenféle személyeskedés és bántás nélkül természetesen ... :) "

Pont ugyanerre utaltam én is, csak másképp fogalmaztam meg. :)

:kiraly

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:48 #3786

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Csak T-ampot, de az nem tetszett.

Bocs ,T-ampot akartam írni ... :)
Pedig sokan dicsérték ,sajnos én még sosem hallottam .
Pedig biztos lecseréltem volna a Klangfilm technikát D-osztályra ... :laugh: :laugh: :laugh:

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:37 #3779

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
"Szerintem egy könnyed szakmai vitának igenis van létjogosultsága ezen a fórumon ,mindenféle személyeskedés és bántás nélkül természetesen ... :) "

Pont ugyanerre utaltam én is, csak másképp fogalmaztam meg. :)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:36 #3778

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Csak T-ampot, de az nem tetszett.
Tehát....

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:23 #3772

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Mindenesetre ezek a kis Pro-Ject dobozkák meglehetősen zenei cuccok volta, a Nuforce-ok szintén, amikor hallottam őket. Amiről fel tudom őket ismerni hang alapján, a kicsike dobozok.
Valami csak van ebben a technikában is, akárcsak a többiben.

Nem vonom kétségbe ,hiszen tranzisztorból is létezett hihetetlen szép zenei hangot produkáló típus : a V-FET ... -sajnos már régen kihalt .

Olyan kis egyszerű V-amp-ot hallottál ?

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:16 #3768

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Mindenesetre ezek a kis Pro-Ject dobozkák meglehetősen zenei cuccok volta, a Nuforce-ok szintén, amikor hallottam őket. Amiről fel tudom őket ismerni hang alapján, a kicsike dobozok.
Valami csak van ebben a technikában is, akárcsak a többiben.
Tehát....

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:15 #3767

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Szerintem felesleges ezen komoly vitát nyitni, főleg ha "olyanra" fordul a hangulata a vitának. :)

Én mindkét tábor véleményét eltudom fogadni, volt csöves rendszerem, most tranyós van, de lesz majd D-osztályú cuccom is. Mindegyikkel lehet zenét hallgatni, csak "máshogy", más dolgok érvényesülnek mindegyiküknél. Hozzám a mostani áll közelebb, ami inkább a nagyobb dinamikát, nagyobb gyorsaságot, ritmikát és zajtalanabb zenehallgatást jelenti számomra. Persze nincs meg pár dolog ami a csöves rendszerek sajátja, de elfogadom így ahogy van. Mindegyik technika hordoz kompromisszumokat, ezt el kell fogadni és ennek megfelelően kiválasztani ami épp nekünk tetszik. Persze szigorúan szvsz. :)

Szerintem egy könnyed szakmai vitának igenis van létjogosultsága ezen a fórumon ,mindenféle személyeskedés és bántás nélkül természetesen ... :)

Tiszteletben tartom mások véleményét a D-osztályú erősítőkről is ,és nem akarok győzködni senkit sem arról ,hogy a csöves technika az egyetlen elfogadható és hallgatható . ;)

Egyébként milyen volt a csöves rendszered ,és milyennek találtad a hangját ??

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 13:06 #3764

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
hifis írta::
Azt lehet tudni ,hogy pontosan milyen típusú ill. márkájú triódásokat cseréltek le ?

Egyet találtam, bár nem ír típust:

www.audioreview.com/mfr/spectron/amplifi..._371112_1583crx.aspx

"Review 3 of 11
Price Paid: $6495.00 from dealership

Summary:
I've listened to a lot of amps over the years, and built a few, too: mostly triode tube amps."

A konklúziója:
"Strengths:
Immense musicality yet truthfull to real life music, combined with more then modest price

Weaknesses:
None worth mentioning

Similar Products Used:
Mostly tube triode amplifiers"

Köszönöm az infókat ! :thank_you
Anélkül ,hogy bárkit is megbántanék leírnám a szigorúan szakmai és erősen szubjektív véleményemet erről az új technikáról .

Nos ,a legbosszantóbb számomra az ,hogy jelenleg nagyon úgy tűnik semmi ,de abszolút semmilyen hátrányos tulajdonsága nincs a D-osztálynak ,márpedig ez egész egyszerűen tévedés ,elfogultság és hazugság .
Teljes tévedés azt állítani ,hogy a D-osztály az elérhető legtökéletesebb ,mindenféle hangzásbeli hibáktól mentes ,sőt maga a megtestesült isteni tökéletesség ... :ohnonono
Ez maximum digitális forrás esetén lehet hihető (én ezt is kétlem),de analógnál semmiképp sem .
Hogy létezik az ,hogy mégsem ilyet nem gyárt a legnagyobb márkák többsége ?? Hiszen a technológia már minimum húsz éve rendelkezésre áll ,a Texas Instruments -a vezető fejlesztője és gyártója a PWM-nek - fillérekért kínál nagy teljesítményű chipeket kitűnő minőségben kifejezetten PWM (D-osztályú)erősítőkhöz ...

Annak idején az a bizonyos 30 dolláros "T-amp" hatalmas sikert aratott -mindenki elájult a hangjától- ,de valami furcsa véletlen folytán mégsem ezek fejlettebb változataival volt tele idén a Müncheni high-end show ...

Talán ideje beszélni végre a hátrányokról is :
-A hangminőséget leszámítva komoly hátránya ezeknek a készülékeknek az igen erős nagyfrekvenciás elektromágneses zavarsugárzás -amely gyakran még a rádióvételt is ellehetetleníti- ,az elektroszmog márpedig nem tesz jót az egészségnek sem .
-Másik komoly hátrány az igen erős 20-ad ,40-ed fokú harmonikustorzítás ,egy csöves soha nem termel ennyire sokadfokú felharmonikusokat ...
-Nagyobb kivezérlés esetén a PWM vivőfrekvencia (3-500kHz) több volt amplitudóval kijut a hangszórókra ...
-A DC (egyenáramú) átvitel még elméletileg sem megvalósítható ,ellentétben a csöves OTL-ekkel vagy a harminc éves Sony V-FET-es erősítőmmel ...
-Több száz kHz-es átvitel szintén nem kivitelezhető ,habár idővel ez is megoldódik (lényegesen gyorsabb kapcsoló tranzisztorok stb. ) ...
-A kimeneti LC szűrő igen kényes az alkatrészek minőségére ,és erősen színezi a hangot .
-A kapcsolóüzemű tápok sem a legjobb választás hangminőség szempontjából ...

Egyébként egyetlen egyszer hallottam D-osztályú erősítőt ,körülbelül nyolc évvel ezelőtt a Budapesti High-end show-n egy 10 milliós rendszer szólalt meg amely még a szoba akusztikáját is bemérte és kompenzálni tudta a hibáit .
Hát mit mondjak ,felejthető élmény volt ,sok embernek ugyanez volt a véleménye róla ... :dry:

Annak idején az új CD technikáról állították a következőket :
-szebben és zeneibben szólal meg mint egy Steinway zongora élőben !
-élettartama minimum 100év !
Ugyebár nem kétséges ,hogy kellett egy kis idő mire letisztult a kép ,elszállt az újdonság varázsa ,és kiderült az igazság ...
Ma már csak igen kevés audiofil kérdőjelezi meg az LP lemezek hangzásbeli fölényét a CD-vel szemben . :)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 12:35 #3763

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Szerintem a D osztályú erősítőkhöz jó minőségű hangfalak is kellenek, egy szint alatt nemérdemes alkalmazni őket.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 11:41 #3762

• hifis
  • hifis profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 2

Az általánosnál nagyobb érzékenyebbséget mire érted pontosan? Ugye a tápkábelek, állványok stb. minden készüléknél számítanak.

Lényegében erre értem. Az én tapasztalatom, hogy a D osztályú készülékek érzékenyebbek ezekre, ami szerintem nem hátrány (legalábbis nekem).
Vagyis ha veszel egy kimenő trafós tranzisztoros McIntosh erősítőt, ott nincs mese, pontosan azért csinálják, hogy megkapd a McIntosh hangot, akárhova illeszted. Aztán ez vagy bejön, vagy nem.
A Spectron erősítőmnél meg elég a hálózati kábeleket cserélni, hogy éppen meleg, súlyos hang keveredjen ki, vagy precíz, lehengerlő. (Vagy a kettő egyszerre. :) )
Nem véletlen, hogy elég sok eladó használt darabot találni a hirdetésekben, de ez tényleg nem azért van, mert ezt érdemlik ezek a készülékek. Merthogy a tulajnak nem volt türelme, érzéke kihozni a készülékéből, ami benne volt.
Vagyis csak az vegyen D osztályú erősítőt, akinek van kitartása (és pénze) kisakkozni a számára igazit. Mert ki lehet, ez az amit megtapasztaltam, és ezért határozottan állítok.
Ez a rugalmasság a hangjában a hangolhatóság révén pontosan azt jelenti, hogy sokféle környezetbe jól illeszthető, csak végig kell játszani a dolgot, és akkor a kapott eredmény jelentősen meghaladhatja az előzetes elvárásokat.
Utolsó szerkesztés: 2009 aug. 24 11:55 Beküldte hifis.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 11:18 #3761

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
Természetesen nem a Te beírásodra reagáltam, hanem úgy általánosságban...

Az általánosnál nagyobb érzékenyebbséget mire érted pontosan? Ugye a tápkábelek, állványok stb. minden készüléknél számítanak.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 11:03 #3760

• hifis
  • hifis profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 2
Szerintem felesleges ezen komoly vitát nyitni, főleg ha "olyanra" fordul a hangulata a vitának. :)

Én személy szerint távol tartom magam ezektől a csakazért is nekem van igazam presztízs harcoktól, úgyhogy ne tarts attól, hogy veszekedni akarok.
Vita alatt csak annyit értek, hogy elfogadva a másik véleményét, megírjam, én mit gondolok a dologról.
Merthogy fel lehet dobni pár érdekes témát ennek ürügyén.
Például azt, előny vagy hátrány, ha egy készüléktípus, nevezetesen a D osztályú erősítő az átlagosnál érzékenyebb a környezetére, de máshogy fogalmazva, bizonyos határok között úgy hangolom, ahogy nekem a legjobban tetszik.

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 24 10:35 #3757

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor

Én mindkét tábor véleményét eltudom fogadni, volt csöves rendszerem, most tranyós van, de lesz majd D-osztályú cuccom is. Mindegyikkel lehet zenét hallgatni, csak "máshogy", más dolgok érvényesülnek mindegyiküknél. Hozzám a mostani áll közelebb, ami inkább a nagyobb dinamikát, nagyobb gyorsaságot, ritmikát és zajtalanabb zenehallgatást jelenti számomra. Persze nincs meg pár dolog ami a csöves rendszerek sajátja, de elfogadom így ahogy van. Mindegyik technika hordoz kompromisszumokat, ezt el kell fogadni és ennek megfelelően kiválasztani ami épp nekünk tetszik. Persze szigorúan szvsz. :)
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.127 másodperc