Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Integráltak, elő-végfokok...

TÉMA: Digitális erősítők

Válasz: Digitális erősítők 2010 jan. 31 21:13 #10926

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
  • Az ész a fontos, nem a haj!
  • Köszönetek száma: 193
vackor írta::
A lényeg az, hogy a mono box sokkal jobb mint a sztereó verzió. Valahol van valami cikk is az audioland nevű portálon ezekről, ha jól emléxem. :)
Tudsz linket? :fekverohog!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Digitális erősítők 2010 jan. 31 20:59 #10925

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
A lényeg az, hogy a mono box sokkal jobb mint a sztereó verzió. Valahol van valami cikk is az audioland nevű portálon ezekről, ha jól emléxem. :)
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Digitális erősítők 2010 jan. 31 20:52 #10924

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
mishow írta::
Itt naon óccsó a Pro-Ject Pre box amp box triócska. Meglepően jól szól az is, ennyiért qvajó vétel.
Sőt ha jól látom, komplett elő-végfok rendszert is lehet építeni bomba áron! :ohmy:
Azt mondom...
Igaz! A "triócska" szót átugrottam, sorry! :angel

Válasz: Digitális erősítők 2010 jan. 31 20:35 #10923

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
mishow írta::
Itt naon óccsó a Pro-Ject Pre box amp box triócska. Meglepően jól szól az is, ennyiért qvajó vétel.
Sőt ha jól látom, komplett elő-végfok rendszert is lehet építeni bomba áron! :ohmy:

Azt mondom...
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Digitális erősítők 2010 jan. 31 20:16 #10920

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
kaef írta::
Bízvást állíthatom, hogy egy jól összeállított, harmóniában lévő elemekből álló rendszerben nem sokkal fog különbözni, hogy a zene hogyan szólal meg és hogyan hat ránk, csöveken, tranzisztoron, feten vagy valami ic-n keresztül. Jól fog megszólalni, nem csövesesen vagy tranzisztorosan, nem analógosan vagy digitálisan.
Hanem jól.

Yah, erre meg elfelejtettem reagálni! A válaszom: :kiraly

Válasz: Digitális erősítők 2010 jan. 31 20:14 #10919

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor

Válasz: Digitális erősítők 2010 jan. 31 20:09 #10918

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
Tehát....

Válasz: Digitális erősítők 2010 jan. 31 20:05 #10915

• mishow
  • mishow profilkép
  • Moderátor
Ezt ma találtam szörfölgetés közben.
Digit erősítő 90-ért?
www.streamaudio.hu/index.php?P=prod&GY=1...,%20Proson%20RV-4200
Vajon milyen lehet?

Válasz: Digitális erősítők 2009 okt. 29 22:09 #7741

• kaef
  • kaef profilkép
  • Kereskedő
  • Köszönetek száma: 1
Tigris írta::
Nekem a csövesekkel egy bajom van, legalábbis amiket eddig meghallgattam. Mindnek egyforma a hangja, már olyan értelemben, h minden zene ugyan úgy szól rajta. Nem tudom érthető -e amit mondok. Stílustól független a zenék olyan egyformának tűnnek. Lehet komolyabb csövesekkel már nem, de eddig nekem ez az észrevételem.

Életem során legalább 20 különböző csöves erősítővel éltem együtt, több, mint 30 év alatt, egészen egy eredeti Kondo - féle Audio Note Kagekivel bezárólag, volt közöttük mindenféle 10y, 71A, 45, 2A3, PP2A3, PSE 2A3, 300B, PP300B, PSE 300B, EL84, EL34, 6550 csövekkel és mindenféle topológiával. Építettem is egy párat. Biztosan állíthatom, hogy a fenti általánosítás kissé talán túlzó, és valószínűleg az alapja egy rossz hangfal/erősítő párosítás lehet.

Habár soha nem volt basszreflex hangfalam, csak tölcséres, zárt vagy transmission line, mégsem merném azt mondani, hogy a basszreflex dobozok általában rosszak.

A csöves erősítők valamivel kényesebbek, a hangfal/erősítő összhangra, mint a többiek. Ha ebben sikerül egy jó kombinációt megtalálni, akkor biztosan más lesz a benyomás a csövesekről.

A sok pár wattos csöves után most van itthon 1000W-os tranzisztoros és pár wattos IC-s, de nem azért mert a csövesek nem voltak jók. Egyszerűen így hozta a sors, meg a kiváncsiság.

Bízvást állíthatom, hogy egy jól összeállított, harmóniában lévő elemekből álló rendszerben nem sokkal fog különbözni, hogy a zene hogyan szólal meg és hogyan hat ránk, csöveken, tranzisztoron, feten vagy valami ic-n keresztül. Jól fog megszólalni, nem csövesesen vagy tranzisztorosan, nem analógosan vagy digitálisan.

Hanem jól.

Válasz: Digitális erősítők 2009 okt. 29 20:06 #7712

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
Egészen véletlenül érdekes kis cikkre bukkantam egy számomra (egyelőre még) ismeretlen blogon . :woohoo:
Már címén megakadt a szemem "Csepp a tengerben – a T-amp tündöklése és halála 1. rész"
Nos azt kell ,hogy mondjam : szinte minden mondatával tökéletesen egyetértek .
Érdemes elolvasni ,tanulságos ...

www.halfnote.hu/node/310

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 21:24 #4207

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Klangfilm írta::

Csak digitális forrásról próbáltad a csöveseket ?
Igen csak arról...

Az nagy baj ... szóval ezért hallottad minden zenén egysíkúnak a csöveseket .
Bizony megérdemelt volna valami jó analóg forrást a teszt ... :)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 21:19 #4204

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Klangfilm írta::

Igen csak arról...
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 21:14 #4203

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Olyan egyformán szól rajta minden zene..Van egy bizonyos hangkarakter amit megkapnak a zenék és ezen a tonalitáson, szól a rock és a pop minden...Olyan fedettnek éreztem őket, unalmasnak.Hiába tettem be más műfajú zenét, olyan érzésem volt mintha ugyan azt hallgatnám. De mondom ez szigorúan azokra jellemző amiket eddig hallottam. Lehet ez a csöves hangkarakter?

Nem mondanám ...a csöves hangkarakter rengeteg fajta lehet ,függ a márkától ,típustól ,a készülék felépítéstől és korától is .
Például egészen másképp szól az 1962-ben készült Revox erősítőm mint egy mai Kínai high-end csoda .
Mindegyik egy külön egyéniség ,és ezt a hangjukban is megmutatják ...
Az OTL-ek egy külön állatfajta igencsak eltérő hangkarakterrel rendelkeznek .

"Hiába tettem be más műfajú zenét, olyan érzésem volt mintha ugyan azt hallgatnám."
Én még sosem éreztem ezt a csöveseknél ... csak tranzisztorosnál .

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 20:58 #4196

• Tigris
  • Tigris profilkép
  • törzsgárda tag
  • Netragadozó
  • Köszönetek száma: 2
Olyan egyformán szól rajta minden zene..Van egy bizonyos hangkarakter amit megkapnak a zenék és ezen a tonalitáson, szól a rock és a pop minden...Olyan fedettnek éreztem őket, unalmasnak.Hiába tettem be más műfajú zenét, olyan érzésem volt mintha ugyan azt hallgatnám. De mondom ez szigorúan azokra jellemző amiket eddig hallottam. Lehet ez a csöves hangkarakter?
Sztereó: Onkyo 7711 futómű+ Musical Fidelity M1 DAC, Sansui Elő+végfok. Transparent hangfalkábel, DIY IC és tápkábelek. Dali C6 hangsugárzó.

Mozi: Onkyo Tx-NR809 erősitő, Onkyo Bd-Sp 309 3D bluray, Samsung plazma 130 cm. Dali hangsugárzó szett. DIY ic, és hálózati kábelek,...

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 20:50 #4191

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Nekem a csövesekkel egy bajom van, legalábbis amiket eddig meghallgattam. Mindnek egyforma a hangja, már olyan értelemben, h minden zene ugyan úgy szól rajta. Nem tudom érthető -e amit mondok. Stílustól független a zenék olyan egyformának tűnnek. Lehet komolyabb csövesekkel már nem, de eddig nekem ez az észrevételem.

Ezt valahogy nem tudom értelmezni ,hogy mindegyiknek egyforma a hangja ... :blink:
Ki tudnád fejteni nekem ezt egy kicsit bővebben ?

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 20:47 #4189

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
dbrnsk írta::
Klangfilm! Ha ennyire tökéletes az OTL, miért is nem terjedt el?

A borzalmasan alacsony hatásfok ,és a nehezen kivitelezhető bonyolult(ezért drága) felépítése miatt elsősorban ...

Egyébként a digit erősítők sem ölik egymást valamiért -ez is egy érdekes probléma ... :)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 20:39 #4183

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
dbrnsk írta::
Szerintem nem kell egyöntetűen egyik vagy másik technika mellett letenni a voksot, mint ahogyan már le vagyon írva, mindegyikből lehet jó, illetve rossz hangot fabrikálni, meg aztán az ízlés is... :)

Én mint analóg és csőpárti nem utasítom el a (tömörítetlen)digitális technikát ,hallgatok DAT-ot és CD-t is ...
Viszont az MP3-at nem viselem el ,még csöves tuneren keresztül sem . :ohnonono
A -zenei- ízlés valóban lényeges ,tehát az sem mindegy mit hallgatunk ... :)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 20:33 #4179

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 225
Klangfilm! Ha ennyire tökéletes az OTL, miért is nem terjedt el?

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 20:28 #4177

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
Cablemanus írta::
A csövek másképpen torzítanak, mint a tranzisztorok - a fülünk könnyebben viseli el a csöves torzítást. De a torz hang attól még torz marad, és a csövesek többségében lassúak, dinamikátlanok, kontrollálatlanok és sziruposak. Mondom ezt úgy, hogy az általam halott egyik legjobb hangot ezzel szemben pont egy olyan rendszer szolgáltatta, amelyben csöves volt a végfok (VTL Siegfried). Itt nem érződött az előbb leíírt problémák egyike sem. Ezen a szinten azonban inkább már referencia szintű hangról lehet beszélni, amit egyesek csövekkel, mások meg FET-ekkel érnek el.

Egy ismerős zenész mondta, hogy tudja, hogy a csöves erősítőjének semmi köze a valósághoz, de olyan szép meleg, testes hangja van, hogy jól esik neki hallgatni.

Igen a csövek valóban másképpen ,viszont kevésbé torzítanak .Az tény ,hogy a trióda jóval lineárisabb transzfer karakterisztikával rendelkezik mint a tranzisztor .
Viszont a hangsugárzók torzítása nagyságrendekkel magasabb az őket meghajtó erősítőknél ,különösen a dinamikus hangszórók torzítása jelentős alacsony frekvencián akár a 10-15%-ot is eléri .

"De a torz hang attól még torz marad, és a csövesek többségében lassúak, dinamikátlanok, kontrollálatlanok és sziruposak."

Ez nem minden esetben és nem minden csövesre jellemző ,de például az OTL végfokozatokra -szinte kivétel nélkül- ennek az állításnak éppen az ellenkezője igaz .
Magam is építettem már OTL erősítőt (20darab 6080-as csővel) ,van tapasztalatom e téren ...

"Egy ismerős zenész mondta, hogy tudja, hogy a csöves erősítőjének semmi köze a valósághoz, de olyan szép meleg, testes hangja van, hogy jól esik neki hallgatni."

Ez a mondat tetszik ... még egyet is értek vele azzal a kitétellel ,hogy a tranzisztorosoknak sincs több köze a valósághoz ... :)

Válasz: Digitális erősítők 2009 aug. 27 17:40 #4159

• dbrnsk
  • dbrnsk profilkép
  • Moderátor
  • Köszönetek száma: 225
Szerintem nem kell egyöntetűen egyik vagy másik technika mellett letenni a voksot, mint ahogyan már le vagyon írva, mindegyikből lehet jó, illetve rossz hangot fabrikálni, meg aztán az ízlés is... :)
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.782 másodperc