Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Integráltak, elő-végfokok...

TÉMA: Sansui Fan Club

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 08:10 #27039

• esel
  • esel profilkép
  • nocsak nocsak
  • Köszönetek száma: 7
Szerencsés helyzetemnél fogva van hasonlítási alapom a HK PM655 és a Sansui BA F1 hangját illetően. Nem egy súlycsoport a kettő (a szó fizikai értelmében sem, az F1 legalább háromszor annyit nyom, mint a 655). A HK esetében meg kell találni azt a hangfalat, amelyik illedelmesen eltitkolja az erősítő tranzisztoros voltát. Az F1 hangja megszokható nagy felbontású hangfalon is (legalább is, az én tölcséreimen, amelyiknek a felbontó képességét elég jónak tartom). Az F1 tervezői a szokásosnál nagyobb gondot fordítottak a 3-ik harmónikus torzítés féken tartására. Ez a torzítás sajnos, minden, tranzisztort tartalmazó elektronika jellemző degradáló tényezője. Alacsony kimeneti áramú chip-eknél már előfurdul -60 dB-es (3-ik harmónikus torzítás szintje) kivitel, de sajnos ezeket jellegzetesen nem hangerősítőbe való beépítési célokra fejlesztették (és nem is harminc évesek, mint az F1). Az F1-nél ez a torzítás annyit tesz, hogy elfogy a hangszerek körüli levegő, a HK-nál a hangszerek nem különíthetők el egymástól (nagyzenekar vonósaira gondolok pld.). A 3-ik harmónikus további jellegzetes hatása, hogy grízessé teszi a hangot. A HK-nál ez rögtön feltűnik, az F1-nél ehhez idő kell.
Igaz viszont, hogy a HK integrált-, az Sansui pedig "csak" végerősítő.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 05:38 #27031

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
JBLfan beküldte:
Megint kilyukadunk, hogy az én cuccaim szarok, a tied über. Elmész ám a tudod hova. Kezd el csomagolni azt a kacatot, mert meg akarom hallgatni. Most már elfogyott ám a türelmem.

Ki mondta, hogy a te erősítőd szar? Senki!
Szerinted miért akarok egy Crownt kipróbálni? Mert érdekel, és biztos jobb, csak kérdés, tetszik-e az ízlésemnek? Valószínűleg igen!

Majd ha elküldöd a Crownt meghallgatni, akkor én meg a 665 :koktel
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 02:08 #27030

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
Megint kilyukadunk, hogy az én cuccaim szarok, a tied über. Elmész ám a tudod hova. Kezd el csomagolni azt a kacatot, mert meg akarom hallgatni. Most már elfogyott ám a türelmem.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 20:57 #27029

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
A 665nek nagyon meleg és telt hangja van szintén, L36 al is ilyen volt, 4311el is hasonló. Ami Janónál volt HK, az mind mind, a kevésbé jobban sikerült HK volt szerintem, ezáltal totál leírja. Szerintem egyáltalán nem sivár a jobbik HK. Szvsz.
Crownt kipróbálom azonnal ha lesz rá keretem, mert a bogár...
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 05 20:59 Beküldte tody2121.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 19:23 #27023

• Klangfilm
  • Klangfilm profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 39
JBLfan beküldte:
kimber beküldte:

Azért a Sansui és a HK (Citation) között nincs ekkora szakadék, már ami az élményszerűséget, a zene megközelítését jelenti.

Hát én remélem hogy ez nem így van. Legalábbis számomra a Citation 17 sivár mint a sivatag. Csak remélni tudom, hogy a saját végfokjával tökéletes. Bár amiket olvastam nagyjából hasonló világot képvisel. Én az ennél teltebb, melegebb hangot favorizálnám. Valószínű nem véletlen hogy soha egyik harman erősítőt se birtam ki hosszú távon. bennem van a hiba tudom...

Mit hallok ,teltebb és melegebb hang ?? Pontosan ezért szeretem a jóféle csöves erősítőket ,és ezt a varázslatot csak nagyon kevés félvezetős tudja megközelíteni (V-FET & J-FET ) .Janó ,szerintem lassan-lassan ideje lenne elkezdeni a csövezést ... ;)
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 05 19:24 Beküldte Klangfilm.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 14:41 #27015

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
Az jó, meg is nyugodtam :angel

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 14:37 #27014

• kimber
  • kimber profilkép
Szerintem elég barátságos, meleg hangja van a Sansuinak, ebben hasonlít a MAC-ra.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 14:33 #27012

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
kimber beküldte:

Azért a Sansui és a HK (Citation) között nincs ekkora szakadék, már ami az élményszerűséget, a zene megközelítését jelenti.

Hát én remélem hogy ez nem így van. Legalábbis számomra a Citation 17 sivár mint a sivatag. Csak remélni tudom, hogy a saját végfokjával tökéletes. Bár amiket olvastam nagyjából hasonló világot képvisel. Én az ennél teltebb, melegebb hangot favorizálnám. Valószínű nem véletlen hogy soha egyik harman erősítőt se birtam ki hosszú távon. bennem van a hiba tudom...
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 05 14:34 Beküldte JBLfan.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 14:29 #27011

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
tody2121 beküldte:
Azt írja már le valaki, hogy a Mac és a Levinson közőtt mi lehet a különbség!
A Mac-nek a Sansui, a Levinsonnak pedig a jobban sikerült Hk az olcsóbb megfelelői. De eme két csoport miben tér el hangkarakter téren? Melyik mit képvisel kb.? Amúgy a 665nek is komoly a phono része!

Nincs is Lp-d :rocker_nyus

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 14:26 #27010

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
tody2121 beküldte:
Weblap fordító már másképp fordít némileg:

"Az 665 szuper átlátszó ahogy volt most a nyolcvanas évek eleje HK tartalmazta a gagyi vevőkészülékeket. Őket elhelyezték, ahogy a széles frekvenciasáv-erősítők és a négyszögjel-eredmények támogatják ezt. Még az olcsó vevőkészülékek is nyomai közel tökéletesek és sok nagy piperkőc-butik-erősítőt fognak megszégyeníteni. Sajnos HK ettől a korszakból van nem volt jó felépítésű tehát ez segít, hogy legyen néhány DIY készsége.

Az AU-717 egy klasszikus. Ha te nem túlfizet, nem fogsz hibás lenni. Szintén nagyon átlátszó de a végső irányítás nélkül az 665. Ez miközben mondanak, hasadunk megkopaszt. Az 717 van egy szuper hallgat a saját jogában."

665 nek gyerekbetegsége az összes gombja és kapcsolója nagyon erősen kontaktos!
Az enyém szerencsére tökéletes! :)

Mese nincs crownt kell venni. 665 meg társai csak játék a színekkel....vagy ha már sansui akkor nekem az X1 lenne a szívem csücske vagy pedig a 2301+2302.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 05 14:27 Beküldte JBLfan.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 09:33 #27005

• dixie chicken
  • dixie chicken profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 78
Buga_Jakab beküldte:
Az elmebajon egyébként kb. hasonló áron kínálják a PM 665-öst és az AU 717-est.

ki lehet fogni cca 300 euróért is,ha szerencséd van,az jó vásár :sylvester

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 08:49 #27004

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
  • Legjobb barátom a Tenkes kapitánya...
  • Köszönetek száma: 43
tody2121 beküldte:
Buga!
Írd már le légyszíves, hogy amit hallottál mekit, ami elvarázsolt, illetve a Kimber Sansui-ja miben más, miben képvisel más hangot, mint pl. a 655-ösöd! Nagyon érdekelne!

Nem tudom Tody, ezt nem lehet leírni, azt hallani kell és át kell élni. Én legalábbis nem vállalkozom rá. :blush:
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40
Munkához: Philips CD160 - Klotz MC5000 - PM655 - Cordial - JBL Control One

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 08:39 #27003

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
A PM sorozat még hajazott a Citationra, főleg a VXI nélküliek, a 655 és a 665, a többi már kevésbé! De ez után a HK már nem az igazi...

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 08:37 #27002

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Buga!
Írd már le légyszíves, hogy amit hallottál mekit, ami elvarázsolt, illetve a Kimber Sansui-ja miben más, miben képvisel más hangot, mint pl. a 655-ösöd! Nagyon érdekelne!

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 08:35 #27001

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
665:
translate.google.hu/translate?sl=en&tl=h...em53e955e998&act=url

A 665 itthon is 60eze körül megy, vagy több!

Több mint 85ezer Ft!!!!!!

Nagyon szívesen összemérném a 719el, kár hogy nem hitelezi meg senki :( A jobbik maradt volna
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 05 08:41 Beküldte tody2121.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 08:19 #27000

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 07:55 #26999

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
Az elmebajon egyébként kb. hasonló áron kínálják a PM 665-öst és az AU 717-est.
Pihenéshez: Harman Kardon HD760 - Siltech M20 G6 - Harman Kardon HK680 - Crystal Cable - L40

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 07:50 #26998

• kimber
  • kimber profilkép
tody2121 beküldte:
Azt írja már le valaki, hogy a Mac és a Levinson közőtt mi lehet a különbség!
A Mac-nek a Sansui, a Levinsonnak pedig a jobban sikerült Hk az olcsóbb megfelelői. De eme két csoport miben tér el hangkarakter téren? Melyik mit képvisel kb.? Amúgy a 665nek is komoly a phono része!

A komolyabb Sansui erősítők annak idején nem abban a ligában játszottak, mint amit ma a használt áruk sugall. Ma azért foghatóak viszonylag jó áron, mert a cég jelenleg már nem tartozik az élvonalba, sajnos. Régen pont az Accuphase, MAC kategória volt a megcélzott minőség.

MAC, ML különbség? Egyik tábor sem tudna élni a másik erősítővel. Azért a Sansui és a HK (Citation) között nincs ekkora szakadék, már ami az élményszerűséget, a zene megközelítését jelenti. Itt a két tábor hívei között nagyobb lehet az átfedés.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 07:43 #26997

• Buga_Jakab
  • Buga_Jakab profilkép
  • Admin
dixie chicken beküldte:
Amúgy a 665nek is komoly a phono része!

:evil: ..inkább nem válaszolok :sylvester ..az ebay a barátod lehet,hogy árban mért van difi HK665-AU717/719 között a piac megválaszolta..

hasznos linkek lehetnek ha megvan a forditás:

www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10508

www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/6104-sansui/

:hello3

Huh, köszi a linkeket, de még a nyelvet sem volt egyszerű kitalálni (azé negyedikre sikerült), a google fordítása meg...:foolish2

Orchidett's website
Buy prints online

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 05 07:34 #26995

• dixie chicken
  • dixie chicken profilkép
  • fórumtag
  • Köszönetek száma: 78
Amúgy a 665nek is komoly a phono része!

:evil: ..inkább nem válaszolok :sylvester ..az ebay a barátod lehet,hogy árban mért van difi HK665-AU717/719 között a piac megválaszolta..

hasznos linkek lehetnek ha megvan a forditás:

www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10508

www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/6104-sansui/

:hello3
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.213 másodperc