Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám
Integráltak, elő-végfokok...

TÉMA: Sansui Fan Club

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:49 #27076

• kimber
  • kimber profilkép
JBLfan beküldte:
Igen a hiba bennem volt bizonyára. Én nem tudtam vele olyan rendszert kiépíteni ami élvezeti értékben akkora különlegességet nyújtott volna számomra mint az élménybeszámolók alapján kellett volna. Bizonyára én avgyok hozzá túl szigorú, és némi lazasággal nemtörödömséggel tudtam volna élvezni a zenét.

Pediglen a hd740+ta-f700es+l20t már majdhogynem fillérekért kezdett mutogatni valamit. De csak a sony miatt. A 33es cd-vel még jobb volt...

Lehet jano, az arányokra nagyon figyelni kell. Egy olcsóbb rendszer is adhat több élményt, ha jól össze van rakva, mint ha drága dolgok közé beteszel valami szerényebb, nem oda való készüléket, ami agyonvág mindent.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:47 #27075

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
Igen a hiba bennem volt bizonyára. Én nem tudtam vele olyan rendszert kiépíteni ami élvezeti értékben akkora különlegességet nyújtott volna számomra mint az élménybeszámolók alapján kellett volna. Bizonyára én avgyok hozzá túl szigorú, és némi lazasággal nemtörödömséggel tudtam volna élvezni a zenét.
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 06 15:48 Beküldte JBLfan.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:43 #27074

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
És ha már olyan jó a fonója, veszel hozzá gyalut?
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:42 #27073

• kimber
  • kimber profilkép
JBLfan beküldte:
Hogy On is legyen én már nagyon várom mikorra mutatod be az új rendszert, és a csöves-l36-hoz képest mi lesz a vélemény róla. Első jelek szerint nem bántad még meg a csöves leváltását?

Nem, és már én is nagyon várom, mikor áll össze. De előbb esel átnéz mindent, csak egy több, mint 30 éves erősítőről beszélünk.
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 06 15:42 Beküldte kimber.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:40 #27072

• kimber
  • kimber profilkép
JBLfan beküldte:
Azért sok meddő vitám volt már nekem HK ügybe több emberrel. Leginkább privátba. Én már megcsömörlöttem, a témától, a márkától stb... Pedig bezony nem 1 ember említette nekem High end gépnek.

Maximalista felfogáson már nem fogok semmit szégyelni. Röhöghetnek ki miatta. Élet bizonyítást ad sokszor hogy az út felfele és előre vezet, nem lefele, és hátra.

Megfelelő rendszerben meglepően olcsón olyan élményt nyújtanak, amit sok drága, high-endnek nevezett rendszer sem tud. Ez a lényeg. Lehet, hogy neked voltak túlzott elvárásaid, vagy olyan partnerekkel hoztad össze, ahol nem az erényei, hanem a hiányosságai mutatkoztak meg.

Tényleg uncsi már, hogy folyamatosan osztjátok egymást todyval, te fikázod a HK-t, ő meg ezzel az állandó önigazolással.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:37 #27071

• vackor
  • vackor profilkép
  • Admin
  • Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.
  • Köszönetek száma: 968
Az, hogy ki mire mondja azt, hogy hájend, nem jelent semmit. Minden szarra (bocsánat) rámondják, idétlen marketing az egész. Ezért is mondok már inkább hifit. A hájend egy olyan kategória, amit mindenki előszeretettel emleget, de emghatározni nemigen tudják. Nem mérhető.
Íbéjen a HD 710-re s rámondják, pedig bármi is legyen a hájend, ahhoz nemigen van köze.
Az üres kalász fent hordja a fejét.... a teli meghajol.
Tehát....
Ne vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. (Mark Twain)

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:36 #27070

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
Hogy On is legyen én már nagyon várom mikorra mutatod be az új rendszert, és a csöves-l36-hoz képest mi lesz a vélemény róla. Első jelek szerint nem bántad még meg a csöves leváltását?

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:33 #27069

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
Azért sok meddő vitám volt már nekem HK ügybe több emberrel. Leginkább privátba. Én már megcsömörlöttem, a témától, a márkától stb... Pedig bezony nem 1 ember említette nekem High end gépnek.

Maximalista felfogáson már nem fogok semmit szégyelni. Röhöghetnek ki miatta. Élet bizonyítást ad sokszor hogy az út felfele és előre vezet, nem lefele, és hátra.
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 06 15:34 Beküldte JBLfan.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:28 #27068

• kimber
  • kimber profilkép
Senki nem emlegeti a high-end csúcsaként, de még belépőjeként sem a HK-t. Te pedig csak annyit fogadj el végre, hogy nem mindenki hozzád hasonlóan maximalista, és vannak bőven, akik tudnak ezen is örömmel zenét hallgatni. Az OFF-ból pedig lassan elég!

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:24 #27067

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
Mivel a 655 az enyém volt, így ismerem. kb. fél évig én is jól elvoltam vele amíg esel által vázolt hibák túlzottan egyérteművé váltak, és arra sarkaltak, hogy lépjek. Nagyjából be tudom lőni milyen kategóriába szerepel, viszont ezt sokan nem bírják megérteni, és cukkolnak már évek óta, és állandó bizonygatásba kezdenek, hogy majdnem van olyan jó, mint a nagyok. high end gép, csúcsgép stb... Na ilyenkor durran el a tököm.

Nekem mindig egyetlen egy dolog jut ilyenkor eszembe amikor a 655-el való együttélés után kezembe kaptam a dc-300-ast és késő este bekötöttem. Más világ tárult elém. A hangszerek elkülönültek egymástól, meglett a színpad hátulja, jópár függöny leesett. Kihúzták a fülemből a dugót. Nem,hogy majdnem olyan volt mint a 665, hanem ég és föld volt a különbség. Ennél jobbat csak hazsnáűlt áron 500-1 misiért hallottam. Azalatt nem. Hibája perzse van mint minden gépnek.

Zenét lehet élvezni sokmindenen, de az nem ad pontos képet egyik készülék tudásáról sem, vagy tudásuk különbségéről. El kell, vagy kellene fogadni, hogy vannak átlag hifi célra, high, és profi studiocélra készült termékek. Én elismerem a jó hifit, a High endet, a studiot, de egy 620, 655 ne legyen a nagyokkal együtt említve, mert nem lenne korrekt.

Másik fájó pontom a folytonos meghazudtolás. Mert ugye az én 7-8 volt Hk készülékem mind szar, de bezzeg a 720-620, 665 az egyetlenegy über, tökmásvilág szinte nem is Hk gép :D Ne ne... a falvédőről se most jöttem.

Nekem nem tetszik a hangzásviláguk, vagy is inkább úgy mondanám kinőttem őket. Másra vágyok, mások az elvárások. Nem ismerem el őket high-end gépeknek, mint egyesek.
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 06 15:27 Beküldte JBLfan.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:04 #27066

• kimber
  • kimber profilkép
tody2121 beküldte:
Még annyit tennék hozzá, hogy a 655 és a 665 csak távoli rokonok!
Volt nálam is az a 655!

A 655 valóban nem elég levegős, és a tere sem olyan mint a 665nek!
Szóval 655ről levonni a Harman Kardon-t nagy hiba!

Innen idéztem, de janonak is szól:

Ne bántsátok már szegény HK erősítőket, mert a 655-ös sem rossz gép egyáltalán, sőt. Az, hogy esel leírta, egy sokkal komolyabb, és drágább gép neki jobban tetszett, még nem jelenti azt, hogy a 655 a saját kategóriájában rossz volna. Kár volna tévesen ezt kiolvasni belőle. Mindkét erősítő alkalmas élvezetes zenehallgatásra, a különbség inkább abban van, hogy az egyikkel kisebb, a másikkal magasabb kategóriájú hangfalakat, elektronikákat lehet kiszolgálni. A saját "rendszerében" azonban nagyon otthon van a HK is, az már más kérdés, hogy ez valakinek bejön-e, vagy sem. Ha janó nem ezt a hangzást keresi, tegye, de ettől még más boldogan hallgathatja a HK-t is. Tody, te pedig ne érezd már úgy, hogy állandó önigazolásban kell lened, hogy jól választottál, hiszen alapvetően tetszik az erősítőd. Csak úgy néz ki, mint ha mindig janóhoz akarnál igazodni, és addig nem nyugszol, ameddig ő nem mondja ki, hogy most már jó a rendszered. Ne öljétek már egymást ezen a kérdésen. :cimbik

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 15:03 #27065

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
  • Köszönetek száma: 19
Mi van? Eltört valami? :D
!JBL / Amcron / Harman/Kardon / AKG

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 14:24 #27064

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
:duhos

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 06 14:26 Beküldte JBLfan.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 14:20 #27063

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Még annyit tennék hozzá, hogy a 655 és a 665 csak távoli rokonok!
Volt nálam is az a 655!

A 655 valóban nem elég levegős, és a tere sem olyan mint a 665nek!
Szóval 655ről levonni a Harman Kardon-t nagy hiba!
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 06 14:23 Beküldte tody2121.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 13:46 #27062

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
JBLfan beküldte:

Azthiszem ez egy nagyon kimerítő indolkása hogy én miért favorizálom a crown erősítőit a HK, és JBL urei mellet. Illetve indokolja miért lett világhírű erősítő a nagy csöves korszakban tranzisztoros létére. Persze egyes emberek mindig megpróbálják megmagyarázni, megingatva ezzel a hitemben.

Nem mellett hanem helyett.
Utolsó szerkesztés: 2011 okt. 06 13:47 Beküldte JBLfan.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 13:21 #27061

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
tody2121 beküldte:
oroszlala beküldte:
Te Tody, milyen Crown erōsītōt akarsz annyira kipróbálni? Integráltat, vagy elō-végfok párost?

Egy éven belül nálam semmi változás nem lesz kb. anyagiak miatt!
Utána egy Crown DC 300 MK2-est akarok venni, 100 körül van az ára, azt kipróbálom, ha bejön, megy a 665.
De hogy ahhoz milyen előfok lesz, azt nem tudom :)
A 665 előfokja :D
Mert ennek lehet bontani az előfokját és a végfokját :)
Nem hinném hogy a Crown díjazná ezt, Jano szerint nem kicsit butulna a studios Crown egy hifis erősítő előfokjával! Valszeg igaza is van!

Nem egy hifi erősítő előfokjával hanem a gyenge integráltéval. Ne irogass baromságokat, ilyet sose mondtam. Többet a nevem meg ne merd említeni hozzászólásodba, mert nem állok jót magamért.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 13:20 #27060

• JBLfan
  • JBLfan profilkép
esel beküldte:
Szerencsés helyzetemnél fogva van hasonlítási alapom a HK PM655 és a Sansui BA F1 hangját illetően. Nem egy súlycsoport a kettő (a szó fizikai értelmében sem, az F1 legalább háromszor annyit nyom, mint a 655). A HK esetében meg kell találni azt a hangfalat, amelyik illedelmesen eltitkolja az erősítő tranzisztoros voltát. Az F1 hangja megszokható nagy felbontású hangfalon is (legalább is, az én tölcséreimen, amelyiknek a felbontó képességét elég jónak tartom). Az F1 tervezői a szokásosnál nagyobb gondot fordítottak a 3-ik harmónikus torzítés féken tartására. Ez a torzítás sajnos, minden, tranzisztort tartalmazó elektronika jellemző degradáló tényezője. Alacsony kimeneti áramú chip-eknél már előfurdul -60 dB-es (3-ik harmónikus torzítás szintje) kivitel, de sajnos ezeket jellegzetesen nem hangerősítőbe való beépítési célokra fejlesztették (és nem is harminc évesek, mint az F1). Az F1-nél ez a torzítás annyit tesz, hogy elfogy a hangszerek körüli levegő, a HK-nál a hangszerek nem különíthetők el egymástól (nagyzenekar vonósaira gondolok pld.). A 3-ik harmónikus további jellegzetes hatása, hogy grízessé teszi a hangot. A HK-nál ez rögtön feltűnik, az F1-nél ehhez idő kell.
Igaz viszont, hogy a HK integrált-, az Sansui pedig "csak" végerősítő.

Azthiszem ez egy nagyon kimerítő indolkása hogy én miért favorizálom a crown erősítőit a HK, és JBL urei mellet. Illetve indokolja miért lett világhírű erősítő a nagy csöves korszakban tranzisztoros létére. Persze egyes emberek mindig megpróbálják megmagyarázni, megingatva ezzel a hitemben.

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 09:48 #27056

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
oroszlala beküldte:
Te Tody, milyen Crown erōsītōt akarsz annyira kipróbálni? Integráltat, vagy elō-végfok párost?

Egy éven belül nálam semmi változás nem lesz kb. anyagiak miatt!
Utána egy Crown DC 300 MK2-est akarok venni, 100 körül van az ára, azt kipróbálom, ha bejön, megy a 665.
De hogy ahhoz milyen előfok lesz, azt nem tudom :)
A 665 előfokja :D
Mert ennek lehet bontani az előfokját és a végfokját :)
Nem hinném hogy a Crown díjazná ezt, Jano szerint nem kicsit butulna a studios Crown egy hifis erősítő előfokjával! Valszeg igaza is van!

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 09:35 #27055

• oroszlala
  • oroszlala profilkép

Válasz: Sansui Fan Club 2011 okt. 06 08:15 #27040

• tody2121
  • tody2121 profilkép
  • öreg motoros
Nekem 665 van, ez a csúcsmodell, dual mono, dupla trafó, a 655től jobb.
De egy elő-végfok biztosan jobb, ezt nem is vitatom
Moderátorok: fzs1, Indy
Oldal elkészítésének ideje: 0.128 másodperc